Особистий кабінет Пенсійного Фонду України

Це доступ користувача до інформації та електронних сервісів Пенсійного фонду у зручному форматі

 

 

 

Особистий кабінет Пенсійного фонду

 

Ви досі самостійно йдете до Пенсійного Фонду за довідками про розмір сплачених внесків (форма ОК - 5), витягом із реєстру застрахованих осіб, чи довідкою про розмір пенсії ?!

.

 

 

 

 - Тепер усе змінилось!

Довідки можна отримати через особистий кабінет, не звертаючись до відділення пенсійного фонду.

Пенсійний фонд може бути ближчим, ніж Ви думаєте. Зареєструвавшись в особистому кабінеті Ви отримуєте доступ до онлайн сервісів Пенсійного Фонду України та отримаєте весь спектр пенсійних послуг – від інформаційних до призначення пенсії безпосередньо, у себе вдома та у зручний час.

Надання органами Пенсійного фонду послуг в електронній формі здійснюється з використанням технологій віддаленого доступу до особистого кабінету, в тому числі  через мобільний додаток.

Особистий кабінет пенсійного фонду – це персональний електронний обліковий запис громадянина, застрахованої особи або страхувальника (у тому числі фізичної особи – підприємця та особи, яка забезпечує себе роботою самостійно), який бажає отримувати послуги в електронному вигляді на веб-порталі ПФУ.

Особистий кабінет пенсійного фонду створюється при реєстрації користувача і забезпечує оперативний інформаційний обмін, приймання, обробку, зберігання та передачу даних, інформації та документів пов’язаних із наданням електронних послуг, з дотриманням адресності та заходів щодо захисту відповідних видів інформації (даних):

- Застрахованим особам, особам, що перебувають на обліку в територіальних органах Пенсійного фонду України як одержувачі пенсії;

 - Особам, які мають право на призначення пенсії;

 - Страхувальникам або уповноваженим ними особам з метою вирішення питання, з яким вони звертаються до територіальних органів Пенсійного фонду України.

Щоб відчути переваги нових Е-сервісів достатньо стати користувачем веб порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) та почати отримувати онлайн-послуги в будь-який час та будь-де.

Також потрапити в особистий кабінет ПФУ можливо за допомогою мобільного додатка «Пенсійний Фонд України», який доступний до завантаження для пристроїв з операційними системами Android та IOS розміщені в Google Play та AppStore відповідно:

 

Особистий кабінет ПФУ в мобільному

Особистий кабінет ПФУ в мобільному

 

 

Мобільний додаток ПФУ

 

Мобільний додаток «Пенсійний фонд» - сервіс, що надає доступ громадянам до електронних сервісів Пенсійного фонду України з мобільних пристроїв (телефона, планшета) з використанням кваліфікованого електронного підпису, BankID або попередньої реєстрації на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Використовуючи додаток, можна повноцінно користуватись своїм особистим електронним кабінетом, звертатись до Пенсійного фонду України та отримувати відповіді.

Мобільний додаток «Пенсійний фонд» забезпечує доступ до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів).

Мобільний додаток «Пенсійний фонд» має зручну екранну форму для роботи з інформацією та зрозумілий у використанні функціонал.

 

 

 

 

Особистий кабінет ПФУ дозволяє:

 

Електронний Особистий Кабінет ПФУ

Отримати відомості про застраховану особу; про пенсійні виплати; про стан взаєморозрахунків за зобов’язаннями платника; отримання електронних довідок, достовірність яких підтверджується спеціальним QR-кодом; одержання смс повідомлень

 
Електронний Особистий Кабінет ПФУ

Пенсіонерам – результати розгляду звернення за призначенням чи перерахунком, поновленням або припиненням виплати пенсії, про утримання з пенсійної виплати, про необхідність звернення до Пенсійного фонду України для підтвердження даних про особу

 
Електронний Особистий Кабінет ПФУ

Застрахованим особам – щомісяця отримувати інформацію про сплату або несплату роботодавцем єдиного соціального внеску і про зарахування чи не зарахування цього періоду до страхового стажу

 
Електронний Особистий Кабінет ПФУ

Взаємодіяти громадянам з органами Пенсійного фонду з питань:

заповнення бланків заяви, скарги, пропозиції, запиту в електронній формі; стану розгляду заяв, скарг, пропозицій, запитів, поданих в електронній формі; подання запитів для підготовки в паперовій формі довідок, інших документів, які заявник одержує під час особистого звернення до органів Пенсійного фонду; попереднього запису на прийом в органі Пенсійного фонду; одержання іншої необхідної довідкової інформації (місцезнаходження, телефони органів Пенсійного фонду, новини тощо)

 

 

Завдяки інноваціям Пенсійного Фонду, Ви самостійно, в онлайн режимі можете сформувати запити на отримання необхідних документів, переглянути суму нарахованої пенсії, чи просто переглянути дані Вашої пенсійної справи. Інформація, яка знаходиться в особистому кабінеті надійно захищена, крім Вас користуватися Вашими даними ніхто не зможе – з базою працюють найкращі спеціалісти та відбувається постійне резервне копіювання для швидкого відновлення даних у непередбачуваних випадках. Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» придбав для Пенсійного Фонду України потужну серверну систему ORACLE SUPERCLUSTER M8 для комфортного доступу кожного громадянина України до власного особистого кабінету 24 години на добу незалежно від місця знаходження. Завдяки новітньому обладнанню з’являється можливість розвивати електронні послуги, та покращувати рівень обслуговування пенсіонерів та застрахованих осіб.

 

Як зареєструватися на WEB-Порталі Пенсійного фонду України?

 

Перший спосіб - Подача заяви для реєстрації на WEB-порталі

Для реєстрації заяви необхідно особисто відвідати орган Пенсійного фонду України. Для цього Вам потрібно виконати такі кроки:

 

1. Прийдіть до обраного Вами органу Пенсійного фонду та оформіть заяву. Документи, необхідні для оформлення Заяви: паспорт; реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (ідентифікаційний номер).

 

2. Отримайте розписку про одержання заяви та реєстраційний код. Реєстраційний код необхідний вам для реєстрації на WEB-порталі, отже, зберігайте його в таємниці до моменту закінчення реєстрації!

 

3. Завершіть реєстрацію, зайшовши на WEB-портал ПФУ в мережі Інтернет: виберіть пункт меню «Реєстрація» в закладинці «Реєстрація за заявою» і заповніть реєстраційну форму. Логін і пароль бажано вибирати такими, що не містять ваших справжніх імен та прізвищ. Виконання такої рекомендації підвищить рівень захисту ваших персональних даних.

 

4. Після реєстрації на введену Вами електронну адресу надійде лист, необхідний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження реєстрації Ви отримаєте повідомлення з WEB-порталу про успішне закінчення реєстрації.

 

Другий спосіб - Онлайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Ключ ЕЦП (КЕП) може бути записано на будь який електронний носій (наприклад, флеш-накопичувач USB) або на електронному пенсійному посвідченні (ЕПП).

Для онлайн-реєстрації на WEB-порталі Вам необхідно мати особистий електронний цифровий підпис (ЕЦП або КЕП). Отримання електронного цифрового підпису відбувається в aкредитованому центрі сертифікації ключів (ацск). Тaкі послуги можуть нaдавати як недержавні центри сертифікації ключів (за оплату), тaк і центри, створені при податкових органах, – безкоштовно. Адреси отримання ключів та зразки заповнення заявок можна переглянути на сайті Центру сертифікації ключів Державної фіскальної служби України – www.acskidd.gov.ua

Для авторизації в особистому кабінеті за ЕЦП (КЕП) вам Потрібно виконати такі кроки:

 

1. На екранній формі «Вхід» у закладинці «За ЕЦП» ознайомитися зі списком АЦСК (Акредитований центр сертифікації ключів), ЕЦП яких підтримує WEB-портал ПФУ.

 

2. Якщо Ви маєте ЕЦП одного з цих АЦСК:

 - виберіть відповідний АЦСК;

 - виберіть файл ключа;

 - введіть пароль ключа

 

3. Якщо Ви не маєте ЕЦП одного із запропонованих АЦСК, Вам необхідно звернутися до запропонованих АЦСК та отримати ЕЦП. Інформацію про отримання ЕЦП ви можете отримати через мережу інтернет, залежно від АЦСК, вибраного вами.

.

 

 

 

Як отримати ЕЦП (КЕП) у державній фіскальній службі для реєстрації в особистому кабінеті?

 

Як отримати ЕЦП (КЕП) фізичній особі безкоштовно в ПриватБанку?

 

 

Особистий кабінет ПФУ забезпечує:

 

Особистий кабінет ПФУ

Доступ всіх працюючих (застрахованих осіб) до інформації, яка міститься в електронній обліковій картці соціального страхування щодо анкетних даних, заробітної плати та інформації щодо надбаного страхового стажу.

 
Особистий кабінет ПФУ

Захист прав застрахованих осіб шляхом контролю за сплатою страхувальниками страхових внесків.

 
Особистий кабінет ПФУ

Доступ пенсіонерів до даних електронної пенсійної справи.

 
Особистий кабінет ПФУ

Оперативний доступ до Електронного реєстру листків непрацездатності.

 
Особистий кабінет ПФУ

Підвищення якості надання послуг.

 
Особистий кабінет ПФУ

Особистий кабінет  Пенсійного Фонду України робить спілкування з Пенсійним фондом максимально зручним та оперативним.

 
Особистий кабінет ПФУ

Перегляд відомостей з Реєстру застрахованих осіб (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником) інформація про заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж).

 
Особистий кабінет ПФУ

Перегляд відомостей з Електронної пенсійної справи.

 
Особистий кабінет ПФУ

Перегляд стану опрацювання звернень до Пенсійного фонду України, в тому числі прикріплених до звернень документів; верифікація документів, довідок, сформованих в особистому електронному кабінеті; одержання та перегляд повідомлень від Пенсійного фонду.

 
Особистий кабінет ПФУ

Подання документів для призначення / перерахунку пенсій в один дотик (еПенсія).

 
Особистий кабінет ПФУ

Зміна параметрів інформування.

 
Особистий кабінет ПФУ

Запис на прийом

 
Особистий кабінет ПФУ

Подання запитів на формування електронних листків непрацездатності застрахованою особою.

 
Особистий кабінет ПФУ
 
Особистий кабінет ПФУ

Погодження щодо реєстрації електронних листків непрацездатності по зверненню страхувальника.

 
Особистий кабінет ПФУ

Зміна способу отримання пенсії, можливість оформити отримання пенсії на банківську картку / рахунок.

 

 

Часті питання:

 

Що необхідно для користування особистим кабінетом?

 - Що необхідно для користування особистим кабінетом?

Для використання вимагає наявності у користувача:

- або ключа кваліфікованого електронного підпису (який раніше називався ЕЦП): доступний повний набір можливостей;

- або попередньої реєстрації на Веб-порталі ПФУ через веб браузер: в цьому випадку дані користувача знеособлюються.

 
Що таке Анкета-заява на автопризначення пенсії?

 - Що таке Анкета-заява на автопризначення пенсії?

Скориставшись сервісом автоматичного призначення пенсії через особистий електронний кабінет на веб-порталі е-послуг Пенсійного фонду України, пенсія Вам буде призначена автоматично після досягнення пенсійного віку з урахуванням всіх наявних в Пенсійному фонді даних без необхідності додаткових звернень та особистого відвідування сервісного центру Пенсійного фонду.

Сервіс надає можливість надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, без будь-яких часових обмежень. Крім того завчасно буде проведено опрацювання та, в разі необхідності, перевірку наданих документів.

Користувачу, який не є одержувачем пенсійних виплат та який авторизувався на Порталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), надається можливість сформувати та подати анкету-заяву на автопризначення пенсії, а саме:

- заповнити атрибути анкети (загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адреси проживання та реєстрації; дані щодо виплати пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

- додати скан-копії документів, які є обов’язковими для подання анкети-заяви та які користувач вважає необхідним надати до ПФУ для підтвердження його права на автоматичне призначення пенсії, та для визначення в автоматизованому режимі найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії. Документи розбито на групи для спрощення розуміння користувачем необхідності надання документів;

- підписати анкету-заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

За результатами опрацювання анкети-заяви в ПФУ користувач на Веб-порталі отримує інформацію щодо стану її обробки та за даними анкети-заяви в автоматизованому режимі буде проінформований про настання права на призначення пенсії, включаючи дату такого призначення,та її розмір.

 
Як розрахувати розмір пенсії?

 - Як розрахувати розмір пенсії?

Для зручності засобами Веб-порталу в особистому кабінеті надається можливість громадянам розрахувати розмір пенсії за віком. Сервіс надається для громадян, які увійшли в особистий кабінет на ВЕБ-портал за КЕП.

Користувачу, що зареєструвався на Порталі ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису, надається інформація з Реєстру застрахованих осіб щодо його персональних даних (ПІБ, дата народження, стать) та даних його трудової діяльності згідно Системи персоніфікованого обліку ПФУ. При цьому користувач має можливість визначити умови розрахунку пенсії, а саме:

- обрати алгоритм розрахунку – як за введеними даними, так і з урахуванням стажу, який буде набуто на дату настання пенсійного віку;

- актуалізувати дані трудової діяльності – доповнити періоди трудової діяльності з визначенням заробітної плати та відредагувати суми щомісячного заробітку (за потребою);

- виконати розрахунок пенсії (кнопка «Зберегти та розрахувати»).

    В результаті проведення розрахунку пенсії користувачу буде надано на перегляд:

- розмір пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку;

- протокол розрахунку.

Кількість разів щодо модифікації вхідних даних та проведення розрахунку пенсії не обмежена.

 
Чи можна змінити дані в Реєстрі застрахованих осіб?

 - Чи можна змінити дані в Реєстрі застрахованих осіб?

Так. В особистому кабінеті надається можливість громадянам заповнити та подати анкету для внесення змін даних користувача в Реєстрі застрахованих осіб. Сервіс надається для громадян, які увійшли на ВЕБ-портал за ЕЦП.

Користувачу, що зареєструвався на Порталі ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису, надається можливість сформувати та подати анкету на внесення змін до Реєстру застрахованих осіб, а саме:

- заповнити атрибути анкети (загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; місце народження, проживання та реєстрації особи);

- додати скан-копії документів, які є обов’язковими для подання анкети;

- підписати анкету КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

За результатами опрацювання анкети спеціалістами ПФУ користувач на ВЕБ-порталі отримує інформацію щодо стану анкети та свої актуалізовані дані при їх актуалізації за анкетою.

 
Як переглянути Електронний реєстр листків непрацездатності?

 - Як переглянути Електронний реєстр листків непрацездатності?

Громадяни - користувачі Веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримати інформацію про себе з Електронного реєстру листків непрацездатності (ЕРЛН) в особовому електронному кабінеті Пенсійного Фонду.

Страхувальники - користувачі Веб-порталу мають змогу, не виходячи з офісу, отримати інформацію з ЕРЛН по застрахованих особах (ЗО), які працюють у страхувальника за трудовою книжкою, та сформувати та роздрукувати заяву-розрахунок.

Сервіс надається для користувачів, які увійшли на ВЕБ-портал за ЕЦП.

Громадянину надається інформація по його листках непрацездатності (пункт меню особистого кабінету громадянина «Мої листки непрацездатності») з таким переліком атрибутів:

- номер;

- дата відкриття;

- дата закриття;

- причина непрацездатності.

Страхувальнику первинно надається можливість визначення параметрів пошуку переліку листків непрацездатності та за результатами пошуку надається інформація по листках непрацездатності ЗО, які працюють у страхувальника за трудовою книжкою (пункт меню особистого кабінету страхувальника «Листки непрацездатності»), з таким переліком атрибутів:

- номер;

- дата відкриття;

- дата закриття;

- РНОКПП ЗО;

- ПІБ ЗО.

Страхувальнику також надається можливість перегляду, формування та друку заяв-розрахунків по листках непрацездатності (пункт меню особистого кабінету страхувальника «Заяви-розрахунки»).

 
Які довідки можливо отримати в особистому кабінеті?

 - Які довідки можливо отримати в особистому кабінеті?

Для Вашої зручності Пенсійний фонд вводить послугу надання електронних документів. Сервіс надається для користувачів ВЕБ-порталу, які увійшли на Портал ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Засобами Веб-порталу Ви можете подати звернення на такі електронні документи:

- довідка про доходи пенсіонера для субсидії;

- довідки про доходи пенсіонера;

- індивідуальні відомості про застраховану особу (довідка ОК-5);

- витяг з Реєстру застрахованих осіб (РЗО).

Увага! Після заповнення атрибутів звернення обов’язково підписати звернення Вашим ЕЦП та надати згоду на обробку Ваших персональних даних.

В результаті обробки Вашого звернення Вам буде надіслано образ документу у вигляді pdf-довідки та електронний документ, підписаний ЕЦП ПФУ, який, згідно чинного законодавства, є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі ПФУ.

 
Чи можу я заздалегідь замовити виписку?

 - Чи можу я заздалегідь замовити виписку в особистому кабінеті?

Пенсійний фонд вводить послугу попереднього замовлення паперових документів. Сервіс надається для всіх користувачів ВЕБ-порталу незалежно від форми авторизації.

Засобами Веб-порталу Ви можете подати заяву - запит на підготовку паперових документів:

- виписки з системи персоніфікованого обліку;

- виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів);

- виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників).

Після опрацювання Вашого звернення Ви отримаєте відповідь, в якій буде вказано, коли і де Ви зможете отримати вже підготовлені паперові документи. Після оформлення документів Вам необхідно особисто прийти до відповідного управління Пенсійного фонду, маючи при собі документ, який підтверджує особу, та отримати замовлені паперові документи. Звертаємо Вашу увагу, що замовлення необхідно адресувати у орган ПФУ, в якому знаходиться Ваша пенсійна справа (для пенсіонерів), в якому зареєстрований страхувальник (для представників страхувальників).

 
Як подати заяву для внесення змін до електронної пенсійної справи?

 - Як подати заяву для внесення змін до електронної пенсійної справи?

В особистому кабінеті надається можливість громадянам подати заяви на внесення змін до електронної пенсійної справи.

Сервіс надається для користувачів, які увійшли на ВЕБ-портал за ЕЦП.

Користувачу, що зареєструвався на Порталі ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису, надається можливість сформувати та подати заяву для внесення змін до електронної пенсійної справи.

Передбачається подача таких типів заяв:

- заява на зміну способу виплати;

- заява на зміну виплатних реквізитів;

- заява на виділення долі з пенсії у зв’язку з втратою годувальника;

- заява на поновлення виплат;

- заява про зміну стану перебування в закладах держзабезпечення;

- заява на виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї особи, яка перебуває на повному держутримання;

- заява про зміну особистих даних пенсіонера;

- запит електронної пенсійної справи;

- заява на допризначення пенсії у зв’язку з наданими документами.

Для формування та подача заяви для внесення змін до електронної пенсійної справи необхідно:

- заповнити атрибути заяви на перерахунок пенсії;

- обрати (за потребою) спосіб інформування за етапами обробки заяви;

- визначити бажання отримати електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) або паперове пенсійне посвідчення (ППП);

- додати скан-копії документів, які є обов’язковими для заяви, та додатково тих документів, які користувач вважає за необхідним;

- сформувати заяву (заяви – якщо обрано необхідність одночасної подачі заяви на ЕПП/ППП);

- заява на виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї особи, яка перебуває на повному держутримання;

- заява про зміну особистих даних пенсіонера;

- запит електронної пенсійної справи;

- підписати заяву ЕЦП та надіслати її до органу ПФУ.

За результатами опрацювання заяви спеціалістами ПФУ користувач на ВЕБ-порталі отримує інформацію щодо стану обробки заяви та рішення щодо внесення змін до електронної пенсійної справи.

 
Як подати заяву на перерахунок пенсії?

 - Як подати заяву на перерахунок пенсії?

Користувачу, що зареєструвався в особистому кабінеті на Порталі ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису, надається можливість сформувати та подати заяву на перерахунок пенсії, а саме:

- заповнити атрибути заяви на перерахунок пенсії;

- обрати (за потребою) спосіб інформування за етапами обробки заяви;

- визначити бажання отримати електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) або паперове пенсійне посвідчення (ППП);

- додати скан-копії документів, які є обов’язковими для заяви, та додатково тих документів, які користувач вважає за необхідним;

- сформувати заяву (заяви – якщо обрано необхідність одночасної подачі заяви на ЕПП/ППП);

- підписати заяву ЕЦП та надіслати її до органу ПФУ.

За результатами опрацювання заяви спеціалістами ПФУ користувач на ВЕБ-порталі отримує інформацію щодо стану обробки заяви та рішення щодо перерахунку пенсії.

 
Як записатися на прийом до органу Пенсійного фонду?

 - Як записатися на прийом до органу Пенсійного фонду?

Сервіс надається в особистому кабінеті для всіх користувачів ВЕБ-порталу незалежно від форми авторизації.

Процес запису на прийом включає:

- визначення дати та теми відвідування органу ПФУ;

- за даними графіку прийому громадян в органі ПФУ по визначеним датою та темою відвідування ПФУ формується список годин прийому спеціалістами органу ПФУ. В ньому зеленим кольором виділено вільні години прийому, червоним – години прийому, вибрані клієнтом порталу, помаранчевим – години прийому, зайняті іншими клієнтами порталу;

- вибір часу, зручного для відвідування органу ПФУ, та натиснути кнопку «Записатися на прийом»;

- отримання талону щодо відвідування органу ПФУ – кнопка «Друк талону». Наявність талону не є обов’язковою для відвідування органу ПФУ.

 
Як переглянути мої звернення до органів ПФУ?

 - Як переглянути мої звернення до органів ПФУ?

Користувачу Веб-порталу надається можливість переглянути всі звернення, подані ним до органів ПФУ.

Користувач, який входить по логіну та паролю без ЕЦП, може переглядати лише свої запити на підготовку паперових документів та скарги.

Користувач, який входить на Веб-портал по ЕЦП, може переглянути всі свої звернення, подані до органів ПФУ.

При цьому по всіх зверненнях, доступних користувачу в залежності від способу аутентифікації (без ЕЦП або з ЕЦП) надається список звернень з таким переліком атрибутів:

- номер звернення;

- дата звернення;

- тип звернення;

- джерело;

- назва органу ПФУ;

- статус звернення;

- текст звернення (для скарг та запитів на підготовку паперових документів).

 
Які звітні відомості страхувальника доступні в особистому кабінеті?

 - Які звітні відомості страхувальника доступні в особистому кабінеті?

Страхувальники - користувачі Веб-порталу мають змогу переглянути звітні відомості, подані до ПФУ, та стан їх обробки.

Сервіс надається для користувачів, які увійшли на ВЕБ-портал за ЕЦП або за логіном та паролем.

При цьому по всіх звітніх відомостях, доступних користувачу, надається список звітів з таким переліком атрибутів:

- звітний рік;

- звітний місяць;

- № звіту в ПФУ;

- дата звіту в ПФУ;

- актуальність звіту;

- тип звіту;

- код квитанції – надається як посилання з можливістю перегляду квитанції щодо інформації про результат обробки звіту в ПФУ.

 
Чи можна в особистому кабінеті дізнатися дані страхувальника з Єдиного реєстру страхувальників?

 - Чи можна в особистому кабінеті дізнатися дані страхувальника з Єдиного реєстру страхувальників?

Страхувальники - користувачі Веб-порталу мають змогу отримати про себе відомості з Єдиного реєстру страхувальників ПФУ.

Сервіс надається для користувачів, які увійшли на ВЕБ-портал за ЕЦП.

На перегляд надаються такі дані:

- код за ЄДРПОУ, назва та категорія страхувальника;

- інформація щодо надходження коштів від страхувальника (місяць та сума);

- узагальнена та деталізована інформація щодо заборгованості страхувальників щодо сплати страхового та єдиного внеску.

 
Як отримати доступ до своєї пенсійної справи?

 - Як отримати доступ до своєї пенсійної справи?

Пенсіонери – користувачі Веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, переглянути свою електронну пенсійну справу в особистому кабінеті. Сервіс надається для всіх користувачів ВЕБ-порталу незалежно від форми авторизації.

На перегляд надаються такі дані з електронної пенсійної справи:

- основні дані (номер пенсійної справи/особового рахунку, дата відкриття особового рахунку, вид пенсії, орган ПФУ призначення пенсії, дата призначення);

- адресні дані (адреса реєстрації та адреса фактичного місця проживання);

- довідка по зарплаті, що врахована при призначенні/перерахунку пенсії;

- довідка про стаж, врахований для визначення права на пенсію;

- довідка про стаж, врахований для розрахунку пенсії.

При цьому перша виписка з пенсійної справи стає доступною для формування протягом приблизно 3х днів після реєстрації на Веб-порталі. Подальше оновлення виписки відбувається в першій декаді кожного наступного місяця.

 
Яка доступна інформація з реєстру застрахованих осіб?

 - Яка доступна інформація з реєстру застрахованих осіб?

Громадяни - користувачі Веб-порталу мають змогу, не виходячи з дому, отримати про себе відомості з Реєстру застрахованих осіб ПФУ (РЗО) в особистому кабінеті пенсійного фонду.

Сервіс надається для користувачів, які увійшли на ВЕБ-портал за ЕЦП.

На перегляд надаються такі дані з РЗО:

- анкетні дані (ПІБ, дата народження, стать, місце народження);

- адресні дані (адреса реєстрації та адреса фактичного місця проживання);

- дані паспорту (серія; номер; дата видачі; ким видано);

- дані страхового свідоцтва (номер; дата видачі; ким видано);

- дані електронного пенсійного посвідчення (номер; дата видачі; ким видано);

- дані про перетин кордону зони АТО - для переселенців (напрямок перетину кордону зони АТО та дата перетину кордону зони АТО);

- дані про заробітну плату особи – інформація надається по роках у розрізі страхувальників. За кожний рік додатково визначається загальна сума заробітної плати за рік та загальна сума заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії;

- дані про страховий стаж особи – надаються дані про кількість днів роботи, за які страхувальником було сплачено за особу страхові внески; інформація надається по всіх роках та місяцях роботи особи.

 
Чи можливо подати відомості про трудову діяльність в особистому кабінеті?

 - Чи можливо подати відомості про трудову діяльність в особистому кабінеті?

Сервіс подання відомостей про трудову діяльність з введення даних записів паперових документів про трудову діяльність на наданням їх скан-копій надається для застрахованих осіб та для страхувальників для введення інформації по застрахованих особах, які перебувають зі страхувальником у трудових відносинах.

Користувачу Веб-порталу, який авторизувався за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), надається можливість сформувати та подати відомості про трудові відносини, а саме:

- перевірити (заповнити) загальні дані – для застрахованої особи визначаються автоматично та не надаються на редагування; для страхувальника надаються на ручне заповнення та подальшу перевірку наявності особи в Реєстрі застрахованих осіб (РЗО) та наявності трудових відносин між страхувальником та застрахованою особою;

- заповнити записи паперових документів (трудової книжки, військового квитка, диплому, книжки колгоспника тощо), скан-копії яких буде додано до звернення;

- додати скан-копії документів, які є обов’язковими для подання відомостей про трудову діяльність;

- підписати звернення КЕП та надіслати його до органу ПФУ.

За результатами опрацювання звернення в ПФУ користувач на Веб-порталі отримує інформацію щодо стану його обробки та після опрацювання цього звернення застрахована особа в кабінеті зможе побачити актуальні дані про свою трудову діяльність, які зафіксовано в ПФУ.

 
Як подати заяву на призначення пенсії онлайн?

 - Як подати заяву на призначення пенсії онлайн?

Сервіс подання заяви на призначення пенсії – покрокове заповнення даних та анкету-опитування для зручності визначення документів, скан-копії яких необхідно подавати для призначення пенсії.

Сервіс надається для застрахованих осіб, які авторизувалися на Веб-порталі за кваліфікованим електронним підписом (КЕП).

Користувачу, що зареєструвався в особистому кабінеті на Порталі ПФУ за допомогою КЕП, надається можливість сформувати та подати заяву на призначення пенсії онлайн, а саме:

- Крок 1 - заповнити атрибути заяви на призначення пенсії (персональні дані; адресні дані; дані документів, що посвідчують особу; контактні дані тощо);

- Крок 2 – відповісти на питання анкети-опитування для визначення документів, скан-копії яких необхідно надати;

- Крок 3 – прикріпити скан-копії документів, наявних у користувача.

В результаті користувач отримує екранну форму з повною заявою на призначення пенсії, заповненою за результатами кроків 1-3, в якій надається можливість:

- подальшого редагування заяви;

- формування друкованого образу заяви та анкети-опитування;

- підпису заяви КЕП та її відправки до ПФУ.

За результатами опрацювання заяви спеціалістами ПФУ користувач на ВЕБ-порталі отримує інформацію щодо стану обробки заяви та рішення щодо призначення пенсії.

 
Скільки коштує користування особистим кабінетом?

 - Скільки коштує користування особистим кабінетом?

Надання електронних послуг в особистому кабінеті, здійснюється органами Пенсійного фонду користувачам послуг безоплатно.

 
Як записатися в електронну чергу на прийом в Пенсійний фонд?

 - Як записатися в електронну чергу на прийом в Пенсійний фонд?

Попередній запис на відвідування органу Пенсійного фонду здійснюється через особистий кабінет із зазначенням сервісного центру (віддаленого робочого місця) органу Пенсійного фонду, який заявник бажає відвідати, та опису питань, з якими особа планує звернутися до органу Пенсійного фонду.

За допомогою засобів особистого кабінету формується та надсилається заявнику повідомлення із зазначенням дати одержання звернення про прийом і присвоєння реєстраційного номера звернення.

Зазначене повідомлення надсилається заявнику автоматично на електронну адресу протягом однієї доби з моменту відправки запиту.

Протягом не більше ніж трьох робочих днів заявнику надсилається повідомлення, у якому зазначаються прізвище, ім’я, по батькові, посада та контактний телефон особи, яка буде здійснювати прийом, а також дата і час прийому.

Формування попереднього запису відбувається з урахуванням кількості працівників, які здійснюють обслуговування у відповідному органі Пенсійного фонду, та забезпечення прийому у порядку «живої черги».

 
Яка процедура оформлення запитів на підготовку довідок, виписок?

 - Яка процедура оформлення запитів на підготовку довідок, виписок?

При поданні користувачем електронної послуги через особистий кабінет ПФУ попередніх запитів на підготовку довідок, виписок, інших документів, які заявник бажає отримати у паперовій формі при подальшому особистому зверненні до органів Пенсійного фонду, обов’язковим є зазначення сервісного центру (віддаленого робочого місця) органу Пенсійного фонду, у якому заявник бажає отримати необхідний документ, і вид документа, який він бажає отримати.

В особистому кабінеті формується та надсилається заявнику повідомлення, у якому міститься підтвердження одержання запиту відповідним органом Пенсійного фонду, із зазначенням дати його одержання і присвоєного реєстраційного номера.

Зазначене повідомлення має бути відправлено заявнику автоматично на електронну адресу протягом однієї доби з моменту одержання запиту.

Протягом не більше ніж трьох робочих днів заявнику надсилається повідомлення, у якому зазначаються строк підготовки відповідного документа, місцезнаходження сервісного центру (віддаленого робочого місця) органу Пенсійного фонду, до якого треба звернутись, зручні дата і час для звернення.

 
Яка інформація доступна в особистому кабінети ПФУ?

 - Яка інформація доступна в особистому кабінеті ПФУ?

Незалежно від реєстрації особи на вебпорталі надається доступ до інформації про:

 - порядок реєстрації користувача електронної послуги у базі даних вебпорталу;

 - права, обов’язки та відповідальність одержувачів пенсійних та інших виплат, що здійснюються Пенсійним фондом України;

 - порядок одержання та використання пенсійного посвідчення;

 - умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій тощо;

 - зразки заяв, скарг, пропозицій, запитів на інформацію, інших документів, необхідних для призначення та перерахунку пенсій, переведення з одного виду пенсії на інший, зміни способу виплати пенсій, виплати допомоги на поховання тощо, включаючи можливість роздрукування або заповнення таких документів в електронній формі;

 - права, обов’язки та відповідальність застрахованих осіб;

 - порядок одержання та використання посвідчення застрахованої особи;

 - порядок організації прийому громадян в органах Пенсійного фонду;

 - облік страхувальників в органах Пенсійного фонду, їх права та обов’язки;

 - порядок ведення персоніфікованого обліку сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших обов’язкових платежів;

 - порядок ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру;

 - порядок проведення органами Пенсійного фонду перевірок, а також досудового оскарження рішень органів Пенсійного фонду;

 - регулювання правових і фінансових відносин між органами Пенсійного фонду, страхувальниками, у тому числі фізичними особами - підприємцями та особами, які забезпечують себе роботою самостійно;

 - систему органів Пенсійного фонду, місцезнаходження органів Пенсійного фонду та їх сервісних центрів, номери їх телефонів, новини.

 
Як виглядає процедура реєстрації?

 - Як виглядає процедура реєстрації?

1. Реєстрація користувачів електронних послуг в особистому кабінеті на вебпорталі ПФУ здійснюється на підставі заяв, поданих до органу Пенсійного фонду особисто з пред’явленням документів, що посвідчують особу. У разі подання заяв через уповноваженого представника до заяви додаються документи, що підтверджують його повноваження.

Реєстрація на вебпорталі ПФУ осіб, які мають кваліфікований електронний підпис або платіжну картку, що одночасно є пенсійним посвідченням, здійснюється автоматично.

Для реєстрації фізичних осіб, у тому числі осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичних осіб - підприємців, як користувачів електронних послуг вебпорталу вказуються:

 - прізвище, ім’я, по батькові;

 - номер облікової картки застрахованої особи та/або номер пенсійного посвідчення;

 - дата державної реєстрації згідно з витягом (випискою) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - для фізичних осіб - підприємців;

 - номер мобільного телефону для відправлення СМС-повідомлень (за бажанням).

Для реєстрації страхувальників (підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами, у тому числі філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами) як користувачів послуг особистого кабінету вебпорталу обов’язково вказуються:

 - повне найменування юридичної особи (страхувальника);

 - дата державної реєстрації згідно з витягом (випискою) з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

 - код за ЄДРПОУ.

2. Відповідальна особа ідентифікує особу заявника (уповноваженого представника заявника) шляхом перевірки пред’явлених документів, після чого перевіряє повноту та відповідність вказаних у заяві персональних даних особи даним, що містяться у пред’явлених цією особою документах.

Зазначені особи є відповідальними за належну ідентифікацію осіб, які подали заяви.

3. Відповідальна особа у разі відповідності поданої заяви пунктам 2-4 цього розділу та відсутності розбіжностей у повідомлених заявником відомостях про особу з відомостями Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у присутності заявника присвоює його заяві реєстраційний код та видає розписку про одержання заяви органом Пенсійного фонду.

4. Відповідальна особа реєструє подану заяву в журналі реєстрації, в якому зазначає прізвище, ім’я, по батькові особи заявника, дату подання та порядковий номер заяви.

5. При реєстрації користувача електронної послуги в базі даних вебпорталу, використовуючи код заяви, одержаний в органі Пенсійного фонду, проводиться автентифікація користувача та створюється персональна сторінка із зазначенням відомого лише користувачу логіна та пароля.

 
Яким чином можна контролювати хід виконання звернень до ПФУ?

 - Яким чином можна контролювати хід виконання звернень до ПФУ?

Контроль заявником стану розгляду його звернень, поданих через особистий кабінет ПФУ, здійснюється шляхом звернення до відповідних розділів особистого кабінету, у яких фіксується інформація про стан їх проходження.

Зазначена послуга реалізується виключно через вебпортал за реєстраційним номером заяви або за допомогою введення прізвища, імені, по батькові заявника та дати надсилання заяви, скарги, запиту тощо.

 
Чи можна отримати дані з реєстру застрахованих осіб в особистому кабінеті ПФУ?

 - Чи можна отримати дані з реєстру застрахованих осіб в особистому кабінеті ПФУ?

Надання на запит персональних даних в електронній формі, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру, електронній пенсійній справі, здійснюється виключно для користувачів електронних послуг, зареєстрованих у базі даних особистого кабінету вебпорталу, з використанням перевірочних кодів та  кваліфікованого електронного підпису. При цьому з метою захисту персональних даних користувач електронної послуги для перегляду вищезазначеної інформації, крім логіна та пароля, вводить додатковий разовий код, який надсилається на вказану ним адресу електронної пошти та/або шляхом СМС-повідомлення.

Персональні дані фізичних осіб надаються цим особам, у тому числі особам, які забезпечують себе роботою самостійно, фізичним особам - підприємцям, з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру в обсязі, передбаченому Положенням про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а з електронної пенсійної справи надається інформація щодо виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інші утримання.

При цьому прізвище, ім’я, по батькові особи, щодо якої надаються відомості, реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи або серія та номер паспорта (для громадян, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) з метою захисту персональних даних від несанкціонованого доступу не наводяться, крім осіб, які зареєстровані в особистому кабінеті на вебпорталі та ідентифіковані за допомогою кваліфікованого електронного підпису, яким інформація надається із зазначенням персональних даних.

Передача з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування персональних даних про застрахованих осіб страхувальникам здійснюється в обсязі, передбаченому Положенням про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, з дотриманням вимог Законів України без зазначення прізвища, імені, по батькові особи, щодо якої надаються відомості, реєстраційного номера облікової картки платника податків - фізичної особи або серії та номера паспорта (для громадян, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), крім осіб, які зареєстровані в особистому кабінеті на вебпорталі та ідентифіковані за допомогою кваліфікованого електронного підпису, яким інформація надається із зазначенням персональних даних.

 
Яким чином можна онлайн подати скаргу чи звернення?

 - Яким чином можна онлайн подати скаргу чи звернення?

Скарги та запити громадян (у тому числі щодо надання консультацій і роз’яснень чинного законодавства, пов’язаних із нарахуванням та виплатою пенсій), заяви та інші звернення щодо регулювання відносин між органами Пенсійного фонду та страхувальниками, у тому числі фізичними особами - підприємцями та особами, які забезпечують себе роботою самостійно (далі - звернення), подаються через особистому кабінеті вебпорталу ПФУ шляхом заповнення відповідного електронного бланка.

У момент одержання звернення в особистому кабінеті вебпорталоу автоматично присвоюється йому реєстраційний номер та спрямовується до органу Пенсійного фонду, зазначеного заявником, про що особистий кабінет вебпорталу формує та надсилає заявнику повідомлення із зазначенням дати одержання звернення та присвоєного реєстраційного номера.

Зазначене повідомлення надсилається автоматично на адресу електронної пошти, вказаної користувачем електронної послуги, протягом однієї доби з моменту одержання звернення.

Розгляд звернення здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.

 

 

 

 

 

 

 Корисні посилання:

Як розрахувати розмір пенсії?

Електронне Пенсійне Посвідчення

Пенсійна картка

Як подати заяву на оформлення пенсії

Автоматичне призначення пенсії

Електронна трудова книжка

Електронна Пенсійна Справа

Листок непрацездатності в електронному вигляді