Оформлюй пенсію за віком не виходячи з дому!

 

Автоматичне призначення пенсії

 

 

 

Автоматичне призначення пенсії – онлайн сервіс подачі документів на призначення пенсії  за фактом досягнення пенсійного віку майбутньому пенсіонеру через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду. Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно, без будь-яких часових обмежень. Пенсію буде призначено автоматично при досягненні громадянином пенсійного віку з урахуванням усіх наявних у Пенсійному фонді України даних та поданих документів.

 

 

 

 

Пенсійним фондом України на виконання Указу Президента України від 08.11.2019 №837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави» у липні 2020 року розпочато впровадження нової системи призначення пенсій.

 

  

 

При досягненні пенсійного віку людині не потрібно додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду для подання паперової заяви з відповідними паперовими документами. В свою чергу для користувачів, які ще не є пенсіонерами, сервіс дозволяє завчасно завантажити усі документи для призначення пенсії. Звернення кожного заявника розглядається фахівцями територіального органу Пенсійного фонду на підставі документів, направлених в електронному  вигляді.

Пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду, оскільки сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.

Впровадження такої системи спрощує взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, дозволяє зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, забезпечує максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому:

 

Автоматичне призначення пенсії це

Подача заяви онлайн

 
Автоматичне призначення пенсії це

Без черг, в зручний для Вас час

 
Автоматичне призначення пенсії це

Без зайвих звернень

 
Автоматичне призначення пенсії це

Оформлення заяви заздалегідь

 
Автоматичне призначення пенсії це

Автоматичне нарахування пенсії

 
Автоматичне призначення пенсії це

Інформування про нарахування по СМС та в особистому кабінеті

 
Автоматичне призначення пенсії це

Пенсійне посвідчення поштою

 

 

 

 

Як оформити пенсію без особистого відвідування органів пенсійного фонду?

 

 

Для доступу до сервісу «Автоматичного призначення пенсії» Вам необхідно:

 - Отримати електронний ключ (КЕП)

 - Зареєструватися в особистому кабінеті ПФУ

 

 

1. Авторизуйтесь в особистому кабінеті на порталі Пенсійного Фонду України (portal.pfu.gov.ua) за допомогою КЕП

2. Оберіть у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» категорію «Анкета – заява на авто призначення пенсії»

3. Заповніть анкету – заяву (загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані, щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання електронного пенсійного посвідчення)

4. Додайте скановані копії документів (обов’язкові та ті, які вважаєте за необхідне додати для підтвердження права на певні доплати і пільги)

5. Підпишіть анкету - заяву КЕП та надішліть її до ПФУ натиснувши кнопку «Підписати та відправити в ПФУ»

6. Готово! Пенсію буде призначено при досягненні особою пенсійного віку з урахуванням всіх наявних у Фонді даних без необхідності особистого відвідування сервісного центру.

За результатами опрацювання заяви отримаєте інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату призначення та розмір за допомогою СМС повідомлення, в особистому кабінеті ПФУ, та в мобільному додатку.

 

 

 

Часті питання:

 

Які кроки потрібно зробити аби скористатись сервісом «Автоматичне призначення пенсії»?

 - Які кроки потрібно зробити аби скористатись сервісом «Автоматичне призначення пенсії»?

По перше людині необхідно отримати кваліфікований електронний підпис.

Далі, користувач, який не є пенсіонером та вже авторизувався на вебпорталі за допомогою КЕП:

 - заповнює анкету (заяву; загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адресу проживання та реєстрації; дані щодо обраного способу виплати призначеної пенсії та отримання пенсійного посвідчення);

 - додає скановані копії документів (обов’язкові та ті, які вважає за необхідне надати) для підтвердження його права на певні доплати та пільги);

 - підписує анкету-заяву електронним підписом та надсилає до Фонду.

Підтвердженням того, що людина виявила бажання подати документи для призначення пенсії в автоматичному режимі є проставлення в Анкеті відповідної відмітки про надання згоди.

Скановані копії трудової книжки може подати як роботодавець, так і сам користувач.

 
Як дізнається, що все заповнено вірно?

 - Як дізнається, що все заповнено вірно?

Документи, які надаються для призначення пенсії при опрацюванні звернення «Автопризначення пенсії» оцифровуються та атрибутуються спеціалістами Фонду.

На підставі сукупної інформації формується електронна пенсійна справа, в якій  можна переглянути наявний стаж, періоди та розміри заробітної плати, з якої обчислена пенсія та розмір пенсії.

За результатами опрацювання Анкети користувач отримує інформацію про автоматичне призначення пенсії, дату такого призначення та розмір пенсії за допомогою СМС повідомлення, засобом вебпорталу та через мобільний додаток.

Звертаю увагу, що матеріали електронної пенсійної справи будуть доступні до перегляду з моменту призначення пенсії.

 
Що є основою призначення пенсії автоматично за допомогою нового сервісу?

 - Що є основою призначення пенсії автоматично за допомогою нового сервісу?

Основою для автоматичного призначення пенсії є облік трудової діяльності в електронному вигляді або електронна трудова книжка. До цього ж, безумовною необхідністю є використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та документів, на підставі яких пенсія призначається.

 
Як саме майбутній пенсіонер може подати документи для призначення пенсії не відвідуючи органи ПФУ?

 - Як саме майбутній пенсіонер може подати документи для призначення пенсії не відвідуючи органи ПФУ?

Майбутній пенсіонер подає документи на пенсію через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду за допомогою КЕП.

 
Які документи потрібно підготувати для призначення пенсії?

 - Які документи потрібно підготувати для призначення пенсії?

Майбутній пенсіонер має підготувати пакет документів, які є стандартно необхідними: паспорт громадянина України, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру (реєстраційна картка платника податків), якщо ID-картка, то витяги про місце реєстрації, трудова книжка та документи, які підтверджують чи наявний трудовий стаж, чи довідку про заробітну плату за певний період, документи про навчання, військовий квиток, свідоцтва про народження дітей та свідоцтво про шлюб (для жінок). Тому підготовка до цього є необхідною.

 
Які вимоги до відсканованих документів?

 - Які вимоги до відсканованих документів?

Скановані копії мають бути кольорові, а розмір не повинен перевищувати 1 МБ; формат файлу: JPG, JPEG, PDF; документи, які містять більше однієї сторінки, необхідно прикріпляти як один файл.

Сканувати потрібно всі заповнені сторінки розділів «Відомості про роботу», «Відомості про нагородження», «Відомості про заохочення» та вкладки оригіналу трудової книжки. Паперова трудова книжка повинна бути оформлена відповідно до вимог «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників», затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 за №58. Файли сканованих копій документів необхідно прикріпити у відповідному розділі, кожен розділ містить свій перелік необхідних документів.

Для отримання пенсійного посвідчення обов’язково треба подати скановані копії фотографії та підпису.

 

Вимоги до сканованої копії фотографії:

- назва файлу – Photo_compressed.jpeg;

- розмір файлу – від 20 до 24 кБ;

- розмір фотографії - заввишки 30 мм та завширшки 25 мм;

- зміст фотографії - на фотографії обличчя повинно становити 70-80%; фон фотографії – білий; фотографія має бути зроблена протягом останніх шести місяців; на фото мають бути відсутні будь-які сторонні предмети

- фотографія має бути кольоровою.

 

Вимоги до сканованої копії підпису:

- назва файлу – Sign_compressed.jpeg;

- розмір файлу – від 3 до 5 кБ;

- підпис має бути виконана чорнилами чорного кольору.

 
Яким чином буде повідомлено громадянину про результат автоматичного призначення пенсії?

 - Яким чином буде повідомлено громадянину про результат автоматичного призначення пенсії?

Після настання пенсійного віку громадянин отримує повідомлення за допомогою СМС-інформуванні, засобами вебпорталу та через Мобільний додаток.

  1. Розмір стажу;
  2. Автоматичне призначення пенсії;
  3. Дата призначення пенсії, з якого часу громадянин отримуватиме пенсію;
  4. Розмір пенсії.
 
Наскільки складно подати заяву на призначення пенсійних виплат?

 - Наскільки складно подати заяву на призначення пенсійних виплат?

Під час формування Анкети-заяви найбільше часу займає додавання файлів сканованих документів, що підтверджують набутий трудовий стаж та які ідентифікують особу. Файли документів необхідно підкріпити у відповідному розділі, кожний розділ містить перелік необхідних документів.

Сервіс працює і опановується потенційними пенсіонерами. Потрібно лише уважно слідкувати та виконувати запропоновану інструкцію. Але потрібно заздалегідь подбати про отримання кваліфікованого електронного підпису, оскільки є момент звернення за пенсією і момент права на пенсію. Не завжди вони співпадають.

Як правило, органи Пенсійного фонду дозволяють звертатися за місяць до потенційного виникнення права на призначення пенсії. Наприклад, за віком чоловік має право звернутися у 59 років і 11 місяців та подати документи, які розглядатимуться протягом цього місяця. І з моменту дня народження і виникнення права у 60 років йому буде нараховано пенсію.

 
Як підтвердити свій стаж при відсутності трудової книжки?

 - Як підтвердити свій стаж при відсутності трудової книжки?

Нормативними документами, якими встановлено вимоги щодо підтвердження трудового стажу у разі відсутності трудової книжки та подання документів для призначення пенсії, є:

- Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. №637 (із змінами);

- Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (із редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 23.05.2018 № 11-1).