Надійний та сучасний спосіб отримання пенсії

Отримувати пенсійні виплати в ПриватБанку вигідно, зручно та безпечно!

 

 

 

Пенсійна картка

Пенсійна картка – це турбота про Вас

Випуск та обслуговування пенсійної картки БЕЗКОШТОВНО. 

 

ЗАМОВИТИ КАРТКУ

 

Пенсійною карткою можна розраховуватися в торгових точках, знімати готівку в банкоматі або касі банку без комісій.

 

Чому вигідно отримувати пенсію в ПриватБанку:

 

Пенсійна картка

Безкоштовний випуск та обслуговування

 
Пенсійна картка

Пенсія доступна на картці в день перерахування пенсійним фондом, не потрібно очікувати листоноші

 
Пенсійна картка

Безкоштовні смс повідомлення про надходження пенсії

 
Пенсійна картка

Оплата комунальних послуг без комісій до 2 000 грн на місяць в Приват24

 
Пенсійна картка

Можливість доручити оплату комунальних платежів Банку за допомогою регулярних платежів, що заощадить Ваш час

 
Пенсійна картка

Зняття грошей в банкоматі будь-якого Банку України без комісій

 
Пенсійна картка

Можливість зняття грошей за кордоном

 
Пенсійна картка

Можливість оформлення пенсійного вкладу без зняття податку з суми нарахованих відсотків

 
Пенсійна картка

Обслуговування в будь-якому відділенні ПриватБанку в будь-якому місті України

 
Пенсійна картка

Безкоштовне отримання картки на довірену особу в разі потреби

 
Пенсійна картка

Оформлення довіреності на вклад без нотаріуса

 
Пенсійна картка

Можливість оформлення страхування Вашого здоров'я і Ваших близьких

 
Пенсійна картка

Цілодобова клієнтська підтримка 24 години 7 днів на тиждень, навіть у вихідні і свята

 
Пенсійна картка

Можливість отримання пенсії військовим пенсіонерам

 
Пенсійна картка

Вам не потрібно відвідувати Пенсійний фонд, ПриватБанк самостійно передасть заяву на зарахування пенсії

 
Пенсійна картка

Знижки в магазинах та аптеках

 

 

 

Оформити отримання пенсії на банківську карту без відвідування Пенсійного фонду!

Тепер це просто!
Замовте пенсійну картку в ПриватБанку і співробітники самостійно передадуть заяву з реквізитами карти до Пенсійного фонду. Документи в ПФУ для призначення пенсії можливо передати онлайн. Відвідати пенсійний фонд необхідно тільки один раз тим клієнтам, які вперше оформлюють пенсію для отримання пенсійного посвідчення.

 

Пенсійну картку можуть оформити:

 - пенсіонери за віком або стажем роботи;

 - інваліди, які отримують соціальні допомоги через пенсійний фонд;

 - діти, які втратили батьків або опікунів, які отримували соціальні допомоги або пенсії через пенсійний фонд;

 - військові пенсіонери;

 - громадяни, які в найближчі 3 місяці виходять на пенсію.

 

Як перевести пенсію з пошти на картку?

Для одержання виплати у банку необхідно написати відповідну заяву до Пенсійного фонду, у якій зазначити дані банку. Можна, як варіант, заяву залишити у відділенні банку, а працівники фінустанови передадуть її до Фонду. Якщо Ви ще не є клієнтом ПриватБанку, для оформлення договору потрібен Ваш паспорт та ідентифікаційний код (ІНН).

 

Як змінити Банк для отримання пенсії? 

Якщо Ви отримуєте пенсійні виплати в іншому Банку, Вам навіть немає необхідності закривати пенсійний рахунок в цьому банку в разі переходу на обслуговування в ПриватБанк. Під час отримання картки підпишіть заяву про перерахування коштів, яку ми передамо в районний пенсійний фонд. На підставі цієї заяви пенсійний фонд змінить реквізити платежу у своїй базі, і пенсію за наступний місяць буде зараховано вже на картку ПриватБанку.

 

Оформлення картки за довіреністю

Ви можете доручити родичу (довіреній особі) оформити Вам пенсійну картку. Для цього Вашому родичу потрібно звернутися в банк з нотаріальною довіреністю на оформлення картки.

Довіреність повинна давати право:

 - на розпорядження рахунками довірителя;

 - випуск і перевипуск банківських карток;

 - відкриття та закриття рахунків;

 - отримання коштів довірителя.

 

Для українських пенсіонерів сьогодні є два основних способи одержання пенсії – на пошті та через банківські установи. Пересвідчившись в очевидних перевагах банківського обслуговування, пенсіонери все частіше обирають сучасний спосіб отримання пенсійних виплат на пенсійний рахунок відкритий в Банку.

Пенсійний рахунок – це Банківський рахунок, який відкривається пенсіонерам, інвалідам, іншим особам, які отримують соціальну грошову допомогу від держави. Відкриття такого рахунку супроводжується, випуском дебетної картки з усіма її перевагами, та додатковими бонусами. Картка для виплат пенсії - це зручний, сучасний та безпечний доступ до Вашого пенсійного рахунку! Такий рахунок відкривається лише в гривнях.

 

Переваги одержання пенсії через банки очевидні. По-перше, це насправді не тільки просто та зручно, а й вигідно. Пенсіонерам пропонують послуги, які допомагають заощаджувати або заробляти додаткові проценти. Це можливість розрахунку пенсійною карткою у торговельних і аптечних мережах, за якими надаються знижки, і сплата комунальних платежів без комісій, і різного роду акції. Крім того, це і можливість дізнаватися про нарахування пенсії по смс, головне – правильно підібрати банк для одержання пенсії, у якому людей літнього віку будуть влаштовувати умови обслуговування.

      - 

 Обирайте відомий та великий банк, адже чим більший банк, тим він надійніший і тим вище гарантії, що пенсія буде надходити вчасно, а ви легко знайдете відділення або банкомат поряд зі своїм домом. Ще один показник – кількість пенсіонерів, яких банк обслуговує.

 

 - 

 Дізнайтеся, скільки часу займе процедура оформлення пенсійного рахунку в банку. Для одержання пенсійної виплати через банківську установу необхідно відкрити рахунок в банку і написати відповідну заяву в територіальному управлінні Пенсійного фонду, або залишити заяву у відділенні банку, і працівники банку передадуть її до управління. Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне.

 

 - 

 Дізнайтеся, чи достатньо в банку банкоматів і відділень. Знімати пенсію в банкоматах особливо зручно, тому що до них немає черг і працюють вони цілодобово. Гроші можна знімати не лише в банкоматах свого банку.

 

Багато пенсіонерів стикаються з проблемою вибору Банку для отримання пенсії, люди пенсійного віку зазвичай консервативні та скептично налаштовані у перевагах банківського обслуговування. На які ж критерії при виборі Банку важливо звернути увагу?

В першу чергу кожен хоче отримати максимальну зручність з найбільшою вигодою. Для кожного в поняття зручність вкладається різний зміст. Це і наявність великої мережі банкоматів Вашого банку і зняття грошей без комісій в банкоматах інших банків. Хоча багато банків надають можливість зняття грошей в будь-якому банкоматі України, але часто при цьому стягується комісія або за саме зняття готівки, або за чек про зняття, запит балансу і т.д. Тому важлива наявність розгалуженої мережі банкоматів саме обраного Вами банку. Так само іноді бувають такі ситуації, що в банкоматі може відбутися збій і сума з карти може бути знята, а практично не видана. В даному випадку повернення не виданої суми на карту станеться набагато швидше, якщо це буде банкомат Вашого банку, оскільки передача інформації між банками може зайняти деякий час.

Не мало важливим є можливість цілодобової клієнтської підтримки, щоб в разі виникнення проблемної ситуації Ви могли звернутися в банк в будь-який час доби, наприклад для блокування картки у випадку втрати. Повірте, не в усі банки Ви зможете додзвонитися у вихідні та святкові дні, і це великий мінус. Наприклад в ПриватБанку існує не тільки цілодобова можливість додзвонитися на клієнтську підтримку по номеру 3700, а й звернутися в чаті онлайн, перебуваючи в будь-якій точці світу.

Швидкість випуску пенсійної картки так само має значення. Можливо перший випуск карти Ви готові почекати пару тижнів, але в разі втрати або крадіжки пенсійної картки так довго чекати не дуже зручно. У ПриватБанку випуск пенсійної картки займає не більше 15 хвилин.

Для тих хто користується інтернетом, особливу увагу варто звернути на можливості інтернет-банкінгу. У ПриватБанку за допомогою інтернет-банкінгу Приват24 Ви можете здійснювати самостійно оплату комунальних платежів, поповнення мобільного, оформлення та розірвання вкладів, кредитів, страхування і багато іншого і при цьому економити свій час і гроші за рахунок мінімальних комісій. Для цього достатньо додати пенсійну картку: Увійдіть у Приват24, меню «Налаштування»/«Картки»/«Додати картку». У формі заявки зазначте номер картки, і протягом години Ви побачите її в меню «Мої рахунки».

Багато пенсіонерів продовжують працювати і при цьому хочуть відкладати пенсійні виплати або їх частину на освіту своїх близьких, здоров'я, відпочинок. Банк пропонуює працюючим пенсіонерам послугу із зарахування пенсій на зарплатні карткові рахунки або надають можливість безкоштовного перерахування коштів з одного рахунку на інший. Крім цього, дозволяється безкоштовне внесення готівкових сум на поточні пенсійні рахунки.

У ПриватБанку для пенсіонерів є можливість оформлення унікальної послуги Стандарт безподатковий для пенсіонерів, в якій отримані відсотки не оподатковуються від держави і з можливістю дострокового розірвання і отримання всієї суми пенсії в будь-який момент. Суми вкладів та суми додаткових внесків на рахунки пенсіонерів при цьому не обмежуються. Відсотки за залишками коштів переважно нараховуються щомісяця і приєднуються до основної суми вкладу. Це означає, що в наступному місяці вони збільшують суму коштів, з якої проводиться чергове нарахування відсотків. При виборі вкладів варто звернути увагу не тільки на процентну ставку, але і на надійність банку, на можливість оформлення довіреності або заповіту на вклад без оплати послуг нотаріуса, можливість дострокового розірвання вкладу, щомісячного зняття відсотків або їх додавання до суми вкладу та нарахування на них відсотків.

Турбота про своє здоров'я так само можлива з пенсійною карткою ПриватБанку. Послуга "Страхування здоров'я" і "Захист на кожен день" дозволять Вам бути впевненими в завтрешнем дні. У разі настання страхового випадку Вам виплачується грошове відшкодування, а не певні ліки, які можливо Вам не підходять. Так само можливе оформлення страховки на дітей, онуків і інших родичів.
Оформляючи пенсійну картку в ПриватБанку Ви отримуєте не просто карту, а комплекс послуг, що стане Вашою подушкою безпеки на довгі роки!

 

Пенсія (від латинського слова «pensio» - платіж) - регулярні грошові виплати з держав­них, громадських чи приватних фон­дів соціального забезпечення або страхування особам похилого віку, інвалідам, утриманцям і сиротам, за вислугу років, у разі втрати годувальника, а також заслуженим та привілейова­ним особам передбачені Законом або договором. З позиції соціального фактора пенсія є формою надання матеріальних благ непрацездатним громадянам і являється основним джерелом їх існування. 

Для обслуговування пенсіонерів Фонд вибирає такі банки, які в умовах фінансової нестабільності можуть забезпечити чіткі виплати. Пенсійний фонд довіряє оперувати пенсійними коштами тільки тим банкам, які пройшли процедуру конкурсного відбору. Кожен банк має довести та обґрунтувати свої претензії на право виплачувати пенсії за згодою одержувача. Критерії відбору банків досить жорсткі, і їх постійно переглядають.

Банк повинен мати ліцензію на здійснення операцій із рахунками фізичних осіб, яку видає НБУ, банк повинен надати інформацію про фінансовий стан та підтвердити відсутність протягом останніх шести місяців порушень обов'язкових економічних нормативів, які встановив Національний банк. Важливою вимогою є також розгалуженість банківської мережі. Потрібно, щоб кількість відокремлених підрозділів банку в регіоні відповідала кількості пенсіонерів у певній адміністративно-територіальній одиниці. Інакше будуть черги та нарікання. І головне – відкриття та обслуговування рахунку, випуск банківської картки для пенсіонерів мають бути безкоштовними.

Вибір банку зі списку тих, що пройшли конкурс, є особистою справою пенсіонера. З переліком уповноважених банків людина можна ознайомитися в територіальному відділенні Фонду. Після цього потрібно з вибраним банком укласти договір і написати в управлінні ПФ відповідну заяву або залишити її після відкриття рахунку в банку.

На сьогодні серед пенсіонерів досить поширена практика відкриття карткових рахунків. Громадянин має змогу в будь-який момент змінити спосіб отримання пенсії або вибрати інший банк (зі списку уповноважених) для виплати коштів.

ПриватБанк має статус уповноваженого банку з виплати пенсій, соціальної допомоги та зарплати бюджетникам. Згідно з затвердженим Урядом наприкінці 2019 року новим порядком відбору уповноважених банків, всі фінансові установи, які раніше були визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, до 10 квітня 2020 року повинні забезпечити виконання вимог постанови Уряду та надати відповідні документи до Міністерства фінансів.

ПриватБанк підтвердив статус уповноваженого

 

Сьогодні пенсіонери мають право вибору установи для отримання щомісячних виплат. Переконавшись у численних перевагах банківського обслуговування, усе більше пенсіонерів стають користувачами банківських послуг. Такий вид обслуговування має низку очевидних переваг: це і зручність та швидкість отримання коштів за рахунок відсутності черг, і можливість зняття з рахунку не всієї пенсії, а необхідної суми, і розрахунок карткою за придбаний товар в магазині, і сплата за її допомогою комунальних платежів. А головне – усі витрати перебувають під контролем, адже щоразу після проведення будь-яких операцій на мобільний телефон власника картки надходять смс-повідомлення про суму знятих коштів та залишок на рахунку.  При втраті картки достатньо тільки зателефонувати на гарячу лінію Банку, і він її заблокує, отже, ніхто не зможе нею скористатися.

Одержувачі пенсій через банки мають ще одну незаперечну перевагу. На відміну від поштового обслуговування, коли кошти необхідно отримати до 25 числа, інакше доведеться чекати наступного місяця, банківські гроші залишаються доступними у будь-який час після надходження на картку. Отже, це досить вигідно. Крім того, користування пластиковою карткою для отримання пенсій є досить зручним: не потрібно чекати листоношу вдома або самому йти на пошту, а там ще й стояти в черзі. Гроші тепер можна зняти в банкоматі або отримати в касі у зручний для себе час, у зручному місці й у потрібній кількості, з урахуванням наявної суми. Також Банк надає пенсіонерам доволі великий перелік додаткових послуг, таких як сплата комунальних платежів, безкоштовний переказ коштів через електронну систему, оформлення спеціальних депозитних вкладів тощо.

Звертаємо увагу, що відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. За пенсіонером зберігається право у будь – який час відмовитися від послуг одного Банку на користь іншого або ж перейти на обслуговування у відділення пошти.

Отож динаміка зростання кількості пенсіонерів, які надають перевагу банківському обслуговуванню, базується на численних перевагах такого виду послуг. Для того, щоб перейти на банківське обслуговування, потрібно тільки відкрити пенсійний рахунок в банку та написати відповідну заяву, яку можна залишити працівникам банківської установи, і вони самостійно передадуть її до сервісного центру Пенсійного фонду.

 

Переваги отримання пенсії через банк незаперечні:

 - Отримання пенсій може здійснюватися за допомогою пластикових карток, які видають пенсіонерам безкоштовно.

 - Пенсійні гроші можна зняти в будь-якому регіоні країни та в будь-який зручний для пенсіонера час.

 - Існує можливість оформлення доручення на отримання коштів або випуску додаткової картки для ваших родичів.

 - Можна підключити послугу СМС-інформування: у разі перерахування грошей на пенсійну картку громадянин отримує повідомлення на свій мобільний телефон.

 - Між банком і клієнтом укладається договір. За бажанням клієнта (пенсіонера) банк видає пластикову картку, який є найзручнішим варіантом.

 - Пенсіонер може зняти гроші у найближчому банкоматі. Маючи картку не потрібно оформляти довіреність. Знаючи PIN – код, зняти кошти у банкоматі зможе будь – який член родини.

 - Будь-яка покупка по карті заохочується системою знижок. У ряді магазинів, аптек можна отримати знижку.

 - Гроші можна зняти без комісії в будь-якому банкоматі України.

 - Сервіси дистанційного банківського обслуговування дозволяють за допомогою мобільного телефону або комп'ютера оплачувати мобільний телефон, комунальні послуги, поповнювати вклади без відвідування відділення Банку.

 - Фахівці Банку завжди готові надати Вам підтримку.

 - Послуга СМС - оповіщення допомагає контролювати операції по карті і оперативно дізнатися про зарахування пенсії.

 - Оформивши пенсійну картку Ви завжди зможете отримати грошові кошти від ваших близьких, а також у разі потреби привести гроші рідним на їх картку. Перекази прості, зручні, моментальні, допомагають забезпечити фінансовий зв'язок з близькими незалежно від відстані та часу.

 - Зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування, на противагу цьому шлях коштів від Пенсійного фонду України до поштового відділення зв’язку триває три робочі дні. Тобто, виплата пенсії через банки значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху та зменшує витрати Фонду.

 - Пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через мережу банкоматів на території України; зняти з поточного пенсійного рахунку як всю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки. Під час відкриття депозитного рахунку зазвичай пенсіонерам платять вищі ставки (на 0,5-1%), ніж звичайним громадянам. Таким чином, у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід.

 - У пенсіонерів з’являється можливість оплати комунальних платежів без комісії, розрахуватися карткою за товари тощо.

 - Якщо пенсіонер з будь-яких причин не зміг отримати виплату через поштове відділення, то кошти повертаються на рахунок Пенсійного фонду, і одержати їх можна буде лише у наступному місяці. «Банківські» гроші залишаються доступними у будь-який момент після надходження на рахунок (картку).

 - У разі переїзду, від’їзду на лікування або відпочинок не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою.

Таким чином, є всі передумови вигідної співпраці між пенсіонером і банківською установою. Але право вибору щодо способу виплати пенсії завжди залишається за пенсіонером. У дні видачі пенсії у відділеннях пошти та банках зазвичай наплив людей, буває доводиться стояти чергу. Ця проблема має легке рішення - пенсійна картка. У Банку відкриють пенсіонеру рахунок і видадуть йому картку. На цей рахунок і буде зараховуватися пенсія, а картка - це ключ до рахунку. З її допомогою можна здійснювати покупки в магазинах, дистанційно сплачувати комунальні та інші послуги, при необхідності знімати готівку в банкоматах. Пенсійна карта ПриватБанку найбільш вигідний варіант, так як Банк має саму розвинуту мережу банкоматів і відділень.

Щороку зростає кількість пенсіонерів, які виявили бажання одержувати пенсію через установи банків. 

Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває для літньої людини нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить її вільний час: тепер не потрібно стояти в черзі в касі банку для отримання пенсій та грошової допомоги, можна скористатися мережею банкоматів. У разі переїзду, від’їзду на лікування або відпочинку не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою, картковий рахунок надає можливість отримати гроші через мережу банкоматів або в будь-якому відділенні уповноваженого банку на території України.

КБ «ПриватБанк» дбає про своїх пенсіонерів, якісно їх обслуговує, урізноманітнює послуги, у зв’язку з чим і росте рівень довіри до банківської системи.

 

Оплата комунальних послуг для пенсіонерів

Дуже багато пенсіонерів стикаються з проблемою, що оплата комунальних послуг в касах багатьох Банків проводиться з комісією. Стояти годинами в великих чергах те ще задоволення, яке не кожен пенсіонер має здоров'я винести. Сучасні реалії пропонують пенсіонерам оплачувати комунальні послуги через інтернет, економити на комісії і не стояти в чергах. Але давайте реально дивитися на речі, не всім пенсіонерам легко освоїти сучасний інтернет-банкінг, та й комп'ютер з інтернетом є не у всіх пенсіонерів. Що ж тоді робити пенсіонерам, який вихід із ситуації, що склалася?

ПриватБанк пропонує своїм пенсіонерам можливість доручити оплату комунальних платежів Банку за допомогою послуги регулярні платежі. При цьому Банк сплатить все за Вас. У більшості пенсіонерів виникає питання: звідки Банк дізнається скільки платити за кожну послугу? ПриватБанк все передбачив, є можливість вказати що платіж по надісланій заборгованості.

Наприклад, за світло Вам надіслали певну суму на підставі показань Вашого лічильника, саме ця сума буде списана з Вашої пенсійної картки. При цьому можна вказати обмеження, максимальну суму для зняття, що особливо актуально в сезон опалення. Також можна оплачувати не тільки комунальні послуги, а й інтернет, кабельне ТБ, оплата за навчання і навіть кредит іншого банку. Як не дивно, але часто оплата кредиту іншого Банку в ПриватБанку буде з меншою комісією.

Послуга регулярний платіж по надісланій заборгованості працює і в разі наявності субсидії. Тим у кого субсидія особливо важливо щоб всі платежі проходили вчасно, тому даний вид оплати комунальних платежів дуже зручний і безпечний, навіть якщо Ви забули зробити оплату, регулярний платіж спрацює автоматично в зазначену Вами дату. Одночасно з оплатою по надісланій заборгованості можна поставити фіксовану суму, яку Ви можете змінити в будь-який момент просто за дзвінком на клієнтську підтримку, в інтернет-банку Приват24 або в будь-якому відділенні ПриватБанку. Незважаючи на велику перевагу оплати комунальних регулярними платежами багато пенсіонерів платять по-старому в касах з комісією для того, щоб моментально отримати паперове підтвердження про оплату - чек. Дане питання також можна вирішити, після списання комунальних регулярним платежем приходить смс повідомлення і після цього можна в будь-якому ТСО ПриватБанку роздрукувати чек про оплату при бажанні, але не обов'язково. У разі необхідності чек можна роздрукувати з архіву в будь-який момент, він доступний до 2х років в базі ПриватБанку, що дуже зручно, тому що квитанції мають властивість вицвітати.

З пенсійною карткою ПриватБанку Ви отримуєте доступ до найзручнішим і економним способам оплати комунальних послуг не залежно від Ваших можливостей!

 

 

 Часті питання:

 

Які тарифи та умови обслуговування пенсійної картки?

 - Які тарифи та умови обслуговування пенсійної картки?

Випуск/відкриття та розрахунково-касове обслуговування основної платіжної картки/поточного рахунка - безоплатно

Зарахування пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ на рахунки їх одержувачів - не пізніше наступного операційного дня з дати надходження коштів до банку

Зарахування коштів на поточні рахунки одержувачів - безоплатно

Видача готівки з поточного рахунка через власну мережу кас і банкоматів - безоплатно

Проведення безготівкових операцій у сфері торгівлі та послуг - безоплатно

Проведення операцій в межах одного банку з перерахуванням коштів з поточного рахунка на депозитний (вкладний чи інший) - безоплатно

Проведення дистанційного обслуговування рахунка, зокрема “клієнт - Інтернет - банк” - протягом строку дії договору, укладеного з одержувачем

 
Хто виконує нарахування і виплату пенсії?

 - Хто виконує нарахування і виплату пенсії?

Нарахування пенсії здійснюється Пенсійним фондом, а банк виплачує кошти, які надходять від ПФУ. Якщо ПФУ перераховуватиме кошти на пенсійний картковий рахунок, Банк буде здійснювати їх видачу.

 
Я вже отримую пенсію у банку, проте хочу отримувати її через «Укрпошту»?

 - Я вже отримую пенсію у банку, проте хочу отримувати її через «Укрпошту»?

Необхідно звернутись із відповідною заявою до територіального управління того державного органу, в якому її оформлено, і подати заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання. У заяві потрібно зазначити: «виплату пенсії (соціальної допомоги) прошу проводити через пошту».

 
Яким чином визначаються банки, уповноважені надавати послуги з виплати пенсій?

 - Яким чином визначаються банки, уповноважені надавати послуги з виплати пенсій?

Механізм відбору банків для обслуговування одержувачів пенсій та грошової допомоги визначено Порядком проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 26.09.2001 № 1231.

Дата оголошення та результати конкурсу по відбору банків, які бажають одержати дозвіл на виплату пенсій та грошової допомоги або розширити мережу обслуговування  публікується в “Урядовому кур’єрі” та розміщується  на сайті Пенсійного фонду України.

Банк, який бажає надавати послуги з виплати пенсій та грошової допомоги, або який надавав зазначені послуги раніше та планує розширити мережу обслуговування, повинен звернутися до конкурсної комісії та подати заяву з необхідними документами.

Засідання конкурсної комісії проводяться по мірі необхідності, нормативними документами періодичність їх проведення не визначена.

На підставі рішення конкурсної комісії між Пенсійним фондом України, Міністерством соціальної політики України та уповноваженими банками укладаються відповідні угоди з визначенням санкцій за недотримання ними умов договору.

Умови банківського обслуговування, в частині виплати пенсій безпосередньо пенсіонеру, визначаються відповідним договором, укладеним між уповноваженим банком і одержувачем пенсій та грошової допомоги.

 
Я отримую пенсію через банк

 - Я отримую пенсію через банк. Працюю, тому пенсію з рахунку не знімав. Отримав повідомлення від Пенсійного фонду, що виплату моєї пенсії буде переведено на пошту. Чи правомірно це?

Виплата пенсій через банківські установи регулюється Порядком виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 №1596 (зі змінами).

Пунктом 14 Порядку передбачено, що якщо суми пенсій та грошової допомоги одержуються за довіреністю більше як один рік або не одержуються з поточного рахунка більше як один рік, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідний орган Пенсійного фонду не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач пенсії – подати нову заяву в орган Пенсійного фонду.

У разі невиконання одержувачем пенсії цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на поточний рахунок у визначену одержувачем установу банку і здійснює виплату через підприємство поштового зв’язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

Тому якщо пенсіонер не планує скористатися пенсією на своєму рахунку в банку, необхідно надати заяву про перерахування коштів через банк після надходження повідомлення від управління Пенсійного фонду. Заяву можна надати до зазначеного управління або залишити в банку, де пенсіонер виявив бажання одержувати пенсію.

Якщо пенсіонер не надав своєчасно заяву, пенсію буде нараховано на поштове відділення за місцем проживання.

 
Як мені одержати пенсію

 - Я не отримував пенсію два місяці. Як мені одержати свої гроші на пошті?

Пенсію, яка виплачується через відділення поштового зв’язку, можна отримати протягом виплатного періоду, який триває з 4 по 25 число щомісяця. Після завершення виплатного періоду відомості передаються до поштамтів (вузлів зв’язку).

Якщо пенсіонер не отримав пенсію, у відомостях наступного місяця буде включено пенсію за поточний місяць разом із неотриманою сумою за попередній місяць.

У разі неотримання пенсії протягом шести місяців підряд згідно зі статтею 49 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” виплата пенсії припиняється.

 
Чи можу я перевести виплату пенсії

 - Чи можу я перевести виплату пенсії мого батька з управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до управління Пенсійного фонду України в м. Чернігові за довіреністю?

Ні, заява на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

 
Як я зможу отримати пенсію

 - Я – пенсіонер, сам живу у м. Вінниці. Хочу переїхати до дочки в м. Кіровоград. Як я зможу отримати пенсію в м. Кіровограді?

При переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання в іншу місцевість заява на запит пенсійної справи подається пенсіонером до управління Пенсійного фонду України за новим місцем проживання.

Особа, яка звертається за пенсією, повинна пред’явити паспорт або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік.

Таким чином, до управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді до заяви про запит пенсійної справи пенсіонеру необхідно надати документи, що підтверджують місце проживання в м. Кіровограді.

На підставі такої заяви складається запит пенсійної справи, що надсилається до управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці.

Після надходження пенсійної справи виплату пенсії буде забезпечено за новим місцем проживання у спосіб, визначений пенсіонером у своїй заяві: через підприємство поштового зв’язку або через установу уповноваженого банку.

 
Я відкрила рахунок в ПАТ КБ “ПриватБанк”

 - Я відкрила рахунок в ПАТ КБ “ПриватБанк” та 02.02.2015 подала заяву до управління Пенсійного фонду. Чому в лютому я отримала пенсію через відділення поштового зв’язку, а не в банку?

Не пізніше за три робочі дні до початку виплатного періоду органи Пенсійного фонду формують та надають поштамтам, вузлам (центрам) поштового зв’язку відомості на виплату пенсії, скомплектовані за виплатними об’єктами поштового зв’язку, та відповідну інформацію на магнітних носіях. Виплатний період триває з 4 по 25 число кожного місяця.

Оскільки станом на дату надходження заяви відомості на виплату пенсії за лютий 2015 року вже були передані до вузлів поштового зв’язку, спосіб виплати пенсії змінено з березня.

 
Чи можливо перераховувати мою пенсію на рахунок

 - Чи можливо перераховувати мою пенсію на рахунок довіреної особи в банківській установі?

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Обрання способу доставки пенсійних коштів здійснюється пенсіонером добровільно. Перерахування сум пенсій на рахунок пенсіонера в установі банку провадиться органами Пенсійного фонду виключно на підставі заяви пенсіонера.

Законодавством встановлено, що заява про виплату пенсії або грошової допомоги подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду за місцем проживання одержувача або приймається органом Пенсійного фонду від установи уповноваженого банку.

Заяви приймаються за умови пред’явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.

Також законодавством передбачена можливість виплати пенсії за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначається законом.

Заява про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, – через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.

Перерахування пенсії на рахунок довіреної особи законодавством не передбачено.

 
Чому мені виплачують пенсію у гривнях

 - Чому мені виплачують пенсію у гривнях, а не у будь-якій іншій валюті?

Відповідно до статті 99 Конституції України, грошовою одиницею України є гривня.

Указом Президента України від 25.08.1996 № 762 “Про грошову реформу в Україні” визначено, що виплата заробітної плати, стипендій, пенсій, допомог, інших грошових виплат населенню проводиться з 2 вересня 1996 року лише у гривнях.

У зв’язку із чим, виплата пенсії здійснюється у національній валюті – гривні.

 
Чи зможу я отримувати пенсію на банківський рахунок

 - Чи зможу я отримувати пенсію на банківський рахунок, який був відкритий в м. Чернігові, якщо зараз я переїжджаю до м. Києва?

Виплата пенсії здійснюється за місцем проживання в населених пунктах, де функціонують установи уповноважених банків.

Установи уповноважених банків здійснюють відкриття поточних рахунків, проводять операції із зарахування сум пенсій на поточні рахунки відповідно до існуючого Порядку, угод, укладених ними з управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Заяви про виплату пенсії через установи уповноважених банків подаються до органів Пенсійного фонду за місцем проживання одержувачів пенсії.

Тому для ознайомлення з переліком уповноважених банків, з якими укладені угоди про виплату пенсій, Вам необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання у м. Києві, та надати нову заяву до територіального органу Пенсійного фонду за новим місцем проживання, у якій будуть зазначені реквізити банку, з яким це управління уклало відповідну угоду.

 
Якщо банк, в якому я отримує пенсію збанкротує?

 - Якщо банк, в якому я отримує пенсію збанкротує?

Кошти нікуди не дінуться, їх у будь-якому разі поверне Фонд гарантування вкладів.

 
Що таке Електронне Пенсійне Посвідчення

 - Що таке Електронне Пенсійне Посвідчення (ЕПП)?

Електронне Пенсійне Посвідчення (ЕПП) - це Електронний документ, який одночасно є платіжною банківською пенсійної карткою, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних з метою надання банком повного спектру банківських послуг.

 

 

Корисні посилання:

Виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках

Виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ

Заява до Пенсійного Фонду для виплат пенсії на карту

Як подати документи на отримання державних виплат онлайн