Що таке "Дія"?
Дія (взаємодія «Держава і я») – це онлайн - сервіс державних послуг Кабінету Міністрів України, ініційований Міністерством цифрової трансформації та спрямований надати можливість робити все онлайн, отримати будь-яку державну послугу, не виходячи з домівки, мета якого впровадження електронного урядування, що забезпечить прозорість і доступність державних послуг та мінімізація корупції.
Метою сервісу «Дія» є перетворення України на справжню цифрову державу шляхом створення єдиного порталу, де можна отримати всі послуги онлайн швидко, зручно та людяно, та мобільного додатка в якому усі потрібні документи в одному місці. Реалізацією проекту займається Міністерство цифрової трансформації, створюючи цифрову державу у центрі якої людина. Прозору і зрозумілу державу для людей.
Починаємо зміни:
Менше черг, більше життя. Зміни торкнуться не тільки адміністративних послуг, а й галузей охорони здоров'я, бізнесу, освіти, транспорту, судів, питань демократії тощо. Цілі Мінцифри до 2024 року:
- 100% публічних послуг доступні громадянам та бізнесу онлайн
- 95% транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхні соціальні об’єкти мають доступ до високошвидкісного Інтернету
- 6 млн. українців залучені до програми розвитку цифрових навичок
- 10% доля IT у ВВП країни
Держава повинна допомагати, а не заважати
Держава має стати сервісом, а не лячним монстром. Допомагати одним швидко отримувати послуги, а іншим — чесно виконувати свою роботу. Тому ми запускається проект «Цифрова держава», що згодом об’єднає всі відомства в єдину зручну й дієву онлайн - систему. усе стане простішим і зручнішим. Підхід сервісу — не оцифровувати хаос і бюрократію. Це непросто й потребує докорінних змін: потрібно налагодити взаємодію між міністерствами, змінити алгоритми надання послуг, сформулювати й описати всі процеси доступною мовою, спроектувати й протестувати новий сайт і навіть змінити деякі закони. Це як перезібрати величезний конструктор, де заміна одного елементу тягне за собою ще кілька, а таких елементів — десятки тисяч. Проте ми точно зберемо цей конструктор, адже нам усім в ньому жити. Основними складниками цифрової держави є:
Електронне урядування
Це коли внутрішні процеси управління в державі здійснюються за допомогою інформаційних технологій. Так процеси стають ефективними й прозорими, а кожен громадянин матиме доступ до будь-якої інформації про державу. Державні послуги стануть зрозумілими й доступними в електронній формі, а органи влади завжди матимуть правдиві дані для ухвалення ефективних рішень.
Кібербезпека
Це безпека в електронному просторі. Усю державну й приватну інформацію та її носіїв має бути захищено від несанкціонованого використання. Для цього проводяться спеціальні заходи, що забезпечують конфіденційність і цілісність даних, їхню доступність там і тоді, коли це потрібно.
Електронна демократія
Громадяни також управлятимуть державою за допомогою інформаційних технологій. Це означає, що референдуми, голосування, громадські бюджети, консультації та опитування теж будуть здійснюватися в електронній формі.
Електронний бізнес
Це коли бізнес організовано так, щоб працювати взагалі без паперів і лише за безготівковими розрахунками. Увесь документообіг з підрядниками й державою — контракти, інвойси, накладні — усе електронне. Так усі процеси стають швидшими, ефективнішими й сприяють зростанню, а не створюють додаткових бар’єрів.
Електронний суд
Повністю електронний документообіг: онлайн - подання процесуальних документів, обмін документами між судами, установами й учасниками судового процесу, розгляд окремих справ онлайн. Учасники процесу матимуть постійний доступ до всіх відкритих документів, а повідомлення й результати вони отримуватимуть в електронній формі.
Електронна охорона здоров’я
Кожен пацієнт матиме власну електронну медичну картку. Усі лікарі будуть під’єднанні до відповідних медичних онлайн - платформ, а кожна лікарня матиме повністю цифрову інфраструктуру: Wi-Fi, електронний обмін медичними даними пацієнта між різними установами (телемедицина) та систему дистанційного моніторингу стану пацієнта.
Електронна освіта
Процес навчання також стає електронним, щоб нинішні діти могли працювати в завтрашньому світі. Навчальні планшети для учнів і ноутбуки для вчителів. Замість паперових журналів з’являються електронні, до яких батьки завжди матимуть доступ. Замість зошитів — електронні документи, замість одинарних папірців на контрольній — електронні тести й форми, замість підручників — навчальний контент на різних носіях, Wi-Fi у кожному класі.
Електронна транспортна система
У громадському транспорті впроваджується електронний квиток, а в кожному місті створюються проекти мобільного паркування й управління трафіком. Усі значні авто- й залізничні магістралі, вокзали й станції має бути забезпечено широкосмуговим мобільним інтернет-покриттям.
Розумні міста
Створюється електронна модель, що допомагає вирішувати нагальні проблеми кожного міста: інтегровані інформаційні системи розв’язують проблеми з транспортом, впроваджуються «зелені» технології, у кожного міста є доступний план забудови, розвитку промислового й природного капіталу. Це означає, що міста стануть більш продуманими та зручними й кожен містянин знатиме що й чому роблять у його місті.
Цифрові навички
Щоб усі задумані зміни відбулися, ми створюємо програму навчання загальних і професійних цифрових навичок. Вона надасть змогу всім громадянам опанувати базову цифрову грамотність, щоб вільно користуватися електронними інструментами керування державою, а надалі — навіть опановувати нові професії та мови.
Повсюдний Інтернет
Щоб електронними послугами могли користуватися по всій країні, ми розробляємо національний план розвитку широкосмугового доступу до інтернету. Особливу увагу приділено покриттю в сільській місцевості, щоб подолати цифровий розрив, створити нові робочі місця й зменшити міграцію сільських мешканців до міст.
Як працює додаток Дія?
Ви можете завантажити додаток Дія на ваш смартфон із App Store або Play Market.
Після завантаження додатку користувачу необхідно пройти авторизацію за допомогою BankID. Увійшовши до додатку користувач зможе вільно користуватися електронними документами, які з’являться у додатку автоматично, якщо в реєстрах є повні дані.
Наразі через мобільний застосунок ви можете отримати доступ до цифрового посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Цифрові документи мають таку ж юридичну силу як і пластикові. Верифікація цифрових документів працівниками поліції відбуватиметься за допомогою QR-коду. Незабаром в мобільному застосунку з’являться страховка, паспорт громадянина, студентський квиток та нотифікації.
Як зареєструватись на порталі?
Зареєструватися на порталі Дія просто. Вам потрібен ваш електронний підпис. Натисніть кнопку зареєструватися, ідентифікуйтесь за допомогою електронного підпису. Тепер ви можете користуватися послугами зручно і швидко у Кабінеті громадянина. Нараз в кабінеті громадянина ви можете отримати особисту інформацію про ваш бізнес, нерухомість, транспортний засіб й земельну ділянку.
Дія це безпечно
Дія — добре захищена платформа. Вона розташована в надійному дата-центрі та відповідає світовим стандартам захисту від кіберзагроз. Крім того, Дія зберігає мінімум інформації про своїх користувачів. Цього достатньо, щоб ви могли зручно отримувати державні послуги. Усі дані ми передаємо й зберігаємо виключно у шифрованому вигляді, а для частини критичних даних використовуємо блокчейн технологію розподіленого зберігання даних. Нічого кращого у світі поки не придумали. Завдяки надійним засобам ідентифікації Дія отримує інформацію про вас із відповідних реєстрів. Наразі в кабінеті громадянина ви можете отримати інформацію про ваш бізнес, нерухомість, транспортний засіб й земельну ділянку.
Безкоштовно
На проект «Дія» державні кошти не витрачаються. Портал «Дія» створено у співпраці Міністерства цифрової трансформації за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Innovabridge, проєкту USAID “ВзаємоДія!” (SACCI) та проекту EGOV4UKRAINE. Це державний проект, який курує Міністерство цифрової трансформації України. Проект фінансує держава разом з іноземними фондами. Основні з них можна переглянути в розділі «Команда проекту» (це трохи нижче). Жодна політична сила не бере участі в його створенні.
Сервіс «Дія» включає в себе декілька проектів, це:
Дія - Цифрова освіта
Дія - Бізнес
Дія – Громадянам
Дія – єМалятко
В яких доступні послуги:
Навколишнє середовище
Декларація про відходи та дозвіл на спеціальне водокористування.
Сім’я
Тут ви можете скористатися послугами при народженні дитини. Також тут доступні послуги для багатодітних родин та на випадок, якщо ви вирішили всиновити дитину.
Пенсії, пільги та допомога
Тут ви можете отримати послуги, пов’язані із пенсією, пільгами або отриманням допомоги.
Ліцензії та дозволи
Ліцензія з протипожежної діяльності та на послуги з автоперевезень.
Безпека та правопорядок
Отримайте довідку про відсутність судимості, перегляньте мапу пропускних пунктів або подайте позов до суду.
Транспорт
Тут ви можете зареєструвати, застрахувати авто або отримати послуги, пов’язані із документами водія.
Земля, будівництво, нерухомість
Розпочніть будівництво, отримайте послуги з землеустрою. Візьміть потрібну довідку або витяг або знайдіть потрібного спеціаліста.
Довідки та витяги
Тут ви зможете отримати довідки та витяги на усі випадки життя — пенсія, безпека, транспорт, податки, здоров’я чи будівництво. Усі довідки в одному місці.
Підприємництво
Створення, внесення змін чи припинення власної справи — все це доступно у цій категорії.
В Дії вже:
Кабінет громадянина виконує чотири функції:
- Надання громадянину (чи юридичній особі) доступу до його особистої інформації в державних реєстрах, наприклад, інформації про майно, земельні ділянки, податки, заробітну плату тощо.
- Надання доступу до всіх е-послуг.
- Зворотний зв’язок, наприклад, повідомлення про результат запиту е-послуги або запрошення на вибори від держави.
- Електронні консультації зі суспільно важливих питань.
Водійське посвідчення
Цифрове водійське посвідчення в смартфоні дало змогу громадянам України керувати транспортним засобом без наявності фізичних водійських прав, а патрульній поліції — легко перевіряти їхню справжність та особу водія за онлайн-запитом до реєстру транспортних засобів. Таким чином Україна стала однією з 10 країн світу, що найпершими впровадили таку послугу для громадян. Електронні водійські посвідчення та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу є цифровою версією документів, а не альтернативними документом.
Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу
Техпаспорт з’явився у застосунку Дія одночасно з цифровими водійськими правами.
Цифровий студентський
Юридична сила документа визначена Постановою Кабінету Міністрів України № 1051 від 18 грудня 2019 року. У Дії можуть бути створені цифрові студентські квитки на основі пластикових оригіналів студентського квитка державного зразка. Дія не згенерує студентський "книжечку" або ж унікальний студентський квиток університету.
Паспорт та закордонний паспорт
Електронні ID-картка та закордонний біометричний паспорт доступні в бета-версії додатку з 6 квітня 2020 року обмеженій кількості тестувальників, зареєстрованих на тестування. Запровадження такої послуги зробить Україну другою країною в світі, що втілила таку інновацію для своїх громадян.
Паспорт разом з ІПН
Проєкт ID-14 дасть змогу 14-річним громадянам України отримати РНКОПП (раніше — індивідуальний податковий номер) під час першого оформлення паспорта. Це зменшить на чотири кількість документів від кожної дитини — в середньому це мінус шість з лишком мільйонів документів на рік.
Реєстрація місця проживання дитини онлайн
Зареєструвати місце проживання дитини можна буде онлайн. Кількість документів для такої реєстрації зменшиться на чотири, а в середньому стане менше на три з лишком мільйонів документів на рік.
е-Пенсія
Щоб офіційно вийти на пенсію, сьогодні громадянин повинен надати до 10 різних документів. Проєкт е-пенсія впровадить електронну взаємодію з державними реєстрами замість вимагання документів від громадянина. Будуть переведені онлайн призначення та перерахунок пенсії, призначення надбавок, допомоги, доплат та компенсацій до пенсії, поновлення пенсійних виплат та переведення з одного виду пенсії на інший.
SmartID
е-Ідентифікація (eID) за електронним підписом, що потрібна для доступу до будь-яких е-послуг і підписання електронних документів, стане можлива в один клік з використанням смартфона. Це суттєво спростить й убезпечить користування е-послугами порівняно із сьогоденням, коли електронний підпис отримують лише за фізичної присутності в одному з Акредитованих центрів сертифікації ключів і часто зберігають на незахищених носіях (на флешці або комп'ютері). Проєкт розвивається у двох напрямах: 1. Створення хмарного електронного підпису SmartID з безпечним доступом до особистого ключа через мобільний застосунок у смартфоні. 2. Біометрична ідентифікація користувача через мобільний застосунок з перевіркою даних у державному демографічному реєстрі.
MobileID
Це технологія мобільного електронного підпису, що забезпечує зберігання особистого ключа на спеціальній захищеній SIM-картці. Вона дозволяє користувачам пройти електронну ідентифікацію або підписати електронний документ зі смартфона в один клік. MobileID вже реалізували кілька мобільних операторів в Україні, утім вона поки недоступна широкому загалу. Планується забезпечити доступність сервісу MobileID в будь-якому найближчому до громадянина відділені банку.
Держава без довідок
Бігати мають дані, а не люди. Тому початкова мета — визначити повний перелік довідок, за якими люди вимушені звертатися для отримання інших послуг, і замінити такі довідки на електронні взаємодії відповідних державних інформаційних ресурсів між собою. Першими будуть оцифровані довідка про склад сім'ї й довідка про реєстрацію місця проживання.
е-Резидентство
Е-резидентство — статус, який буде надано нерезидентам і який дасть їм можливість реєстрації й ведення бізнесу в Україні онлайн без кордонів і без потреби виїжджати з країни проживання. Впровадивши його, ми зможемо залучати інвестиції й міжнародних підприємців до роботи й сплати податків в Україні. Першою країною світу, яка дозволила іноземним підприємцям вести у себе бізнес без особистого відвідування країни, стала Естонія. Ми прагнемо повторити цей досвід.
Трембіта
Це онлайн-система обміну даними, що забезпечує взаємодію між органами влади і їхніми реєстрами через інтернет. Для громадян і бізнесу створення Трембіти означає якісніше обслуговування. По-перше, усі дані зашифровано й захищено електронною печаткою. По-друге, інформаційні запити виконують і обробляють державні органи й органи місцевого самоврядування, не залучаючи до процесу громадян або юридичних осіб. Завдяки уніфікованій системі взаємодій знижується можливість затримок або помилок. Наразі планується під'єднати до Трембіти державні реєстри речових прав, фізичних осіб-платників податків, юридичних і фізичних осіб, актів цивільного стану громадян, загальнообов'язкового державного соціального страхування й державний земельний кадастр.
Електронні вибори
Уряд прагне зробити вибори в Україні одними з найпрозоріших та інноваційних у світі. Наразі вони працюють над виробленням найбільш релевантної концепції для України, яка забезпечить доступне голосування громадян за межами країни, автоматизований підрахунок і можливість волевиявлення через інтернет.
Електронний перепис
Щоб прогнозувати соціально-економічний розвиток України, зокрема регулювати міграційні процеси чи планувати бюджет країни, державі важливо мати правдиву інформацію щодо кількості її громадян. Упровадження електронного перепису знизить навантаження на бюджет на кілька мільярдів гривень і зменшить вірогідність виникнення великої похибки.
Автоматизація роботи ЦНАПів
Хмарне програмне забезпечення "Вулик", що автоматизує роботу Центрів надання адміністративних послуг (ЦНПАПів), поліпшить якість обслуговування громадян. Наразі в Україні працює понад 900 ЦНАПів. Майже 80 % з них не мають програмного забезпечення для автоматизації їхньої роботи. Це означає, що тут не можуть запросити дані з того чи іншого державного реєстру, надати інформацію щодо кількості наданих послуг і відмов, навантаження на працівників ЦНАПу, швидкості оброблення документів та ухвалення рішень, часу перебування людини в чергах тощо. Планується автоматизувати роботу ЦНАПів за єдиними стандартами з використанням ПЗ "Вулик", щоб громадян обслуговували за чіткими критеріями, як то час перебування в черзі, спілкування, ухвалення рішення й повідомлення про результат.
ПриватБанк став одним з перших учасників проекту для того, щоб мільйони клієнтів банку могли користуватися цифровими послугами держави без додаткових реєстрацій і підключень. "Дія" - це програма, яка об'єднує в єдиному електронному вікні цифрові водійські права і техпаспорт на авто. Сьогодні, коли смартфон здатний замінити гаманець, вимога постійно мати при собі додаткові документи - звучить архаїчно. Тому просто необхідно технічне рішення, яке дозволить громадянам завантажити ці документи в захищений мобільний додаток і більше не переживати, що права або техпаспорт залишилися вдома. Новий сервіс буде дуже корисним і комфортним для багатьох громадян.
Для того, щоб стати одним з користувачів сервісу, досить бути клієнтом ПриватБанку і користуватися мобільним банком Privat24. При реєстрації через Privat24 користувач отримує повідомлення з підтвердженням входу в сервіс "Дія" прямо в мобільному банку. Всі фінансові дані клієнтів залишаються в його мобільному банку, необхідно тільки підтвердження особи клієнта банку.
Сучасне суспільство навряд чи може існувати без цифрових технологій. Ці технології впливають як на надання державних послуг (з чим стикається більшість громадян), так і на державне управління в цілому. Уряди всіх країн щосили намагаються стати більш ефективними, швидкими та зручними для громадян, і найбільш підходящий спосіб досягнення цієї мети – створити ефективну електронну систему надання послуг. Безумовно, інновації змінили суспільство і змінюють модель державного управління, змушуючи переглядати всі класичні теорії.
У сучасній Україні однією з найактуальніших проблем державного управління є питання створення, підтримки й постійної модернізації процесу цифровізації державних послуг в інтересах людини, за якої одночасно забезпечується безпека людини та її персональних даних, а також реалізації її життєво важливих інтересів. Концепція державної влади, що побудована на цифровізації послуг населенню для ефективної реалізації його інтересів, виникла в розвинених країнах і являє інтерес для українських аналітиків і практиків.
Інтеграція українського державного управління до європейського адміністративного простору в умовах розвитку інформаційного суспільства сьогодні поставила нові вимоги до діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх спроможності ефективно діяти в умовах упровадження електронного урядування й розвитку електронної демократії, що зумовлює необхідність змін вусіх без винятку сферах суспільного життя.
Підвищення ефективності державного управління є одним із пріоритетів реформи державної служби в Україні. Останнім часом у зв'язку з поширенням новітніх інформаційних технологій у всіх сферах діяльності людини підвищення ефективності державного управління пов'язується із запровадженням електронного урядування.
Незважаючи на те, що ідеї використання інформаційних технологій у державному управлінні обговорювалися вже багато років, саме поняття електронного урядування виникло в 1997 р. завдяки Національному науковому фонду США. Так, на думку американських фахівців, електронний уряд – спосіб взаємодії громадян і бізнесу з урядом для отримання інформації та низки державних послуг за допомогою інформаційних технологій, а також взаємодії органів державної влади між собою, що дає змогу досягти максимальної ефективності й оперативності державного управління. У багатьох країнах електронне урядування зароджувалося і розвивалося по-різному, проте існує певний патерн, відповідно до якого прийнято розглядати зародження й еволюцію електронного уряду.
Українська модель цифровізації процесу державного управління перебуває на етапі свого становлення. Згідно з проєктом Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року, розробленим ще в 2009 р., гуманітарний розвиток – це модель розвитку, орієнтована на максимальне розкриття потенціалу кожної людини і соціуму в цілому, створення гідних умовдля реалізації всіх інтелектуальних, культурних, творчих можливостей людини і нації.
11 грудня 2019 р. Кабмін запустив у тестовому режимі мобільний додаток «Дія» («Держава у смартфоні») – додаток у смартфоні з водійськими правами і QR-кодом. Він призначений для тих, у кого є посвідчення водія або техпаспорт. 71 млн грн у цьому році українці сплатили у вигляді штрафів через відсутність під час управління автомобілем водійських прав або техпаспорта. Після впровадження цієї інновації українські водії отримають цифрове водійське посвідчення і не будуть зобов’язані мати при собі пластикові документи. Додаток покликаний також полегшити роботу поліцейських. Вони можуть відсканувати QR-код робочим планшетом і перевірити посвідчення у своїй базі даних. Така ініціатива є складовою програми «Держава у смартфоні», що запроваджує Міністерство цифрової трансформації України. Крім електронних прав у рамках проекту плануються також електронні студентські квитки, сервіс е-Малятко, електронна пенсія і перепис населення. Так, упровадження кейса «є-Малятко» дасть змогу громадянину заповнювати одну електронну форму замість подачі 37-ми документів. Також уряд України анонсує майбутній запуск автоматичних послуг без чиновників – «Електронний кабінет забудовника», платформу «Мережа» та інтернет-портал e-transport. gov.ua, який об’єднав електронні сервіси в усіх сферах транспортної галузі, а також у планах Міністерства прискорення роботи ЦНАП за рахунок автоматизації процесів (а далі – трансформацію їх у фронт-офіс електронних послуг). Також у найближчому майбутньому планується повністю позбутися форми 13 (довідка про реєстрацію місця проживання громадянина). Протягом року такі довідки видаються понад 20 млн разів. Крім того, пропаде необхідність отримувати довідку про склад сім’ї – сьогодні для того щоб її отримати у чергах протягом року простоює понад мільйон українців. Усього до 2024 р. планують перевести в цифровий режим 2000 послуг включно з е-пенсією, ID-картою та іншими. Зокрема, Кабмін планує ввести послугу для іноземців, яка дасть можливість реєструвати компанії в Україні й управляти ними дистанційно.
Створення та підтримка цифровізації державного управління спрямовані на поліпшення якості життя фізичних осіб та ведення бізнесу для юридичних осіб, підвищення ефективності державного управління та перехід до цифрової економіки. У цілому уряди всіх країн усвідомлюють перспективи використання інтернету в державному управлінні, а також можливості економії й поліпшення ефективності своєї діяльності при створенні та підтримці адекватної системи електронного уряду. Електронне урядування допомагає громадянам реально брати участь у діалозі з чиновниками та контролювати їх діяльність краще і чіткіше, ніж це було раніше.
Потреба у наявності якісного сервісу зумовлена вимогами сьогодення. Взаємодія держави і громадян відбувається постійно і, наразі, вимагає від обох сторін великих затрат ресурсів. Максимально комфортна співпраця між державою та громадянами можлива за наявності комфортних умов для роботи. Високі стандарти якості обслуговування, професіоналізм, сприятливе середовище перебування працівників та клієнтів, мінімізація витрат часу на вирішення проблемних питань та задоволення потреби отримувача послуги – еталонний сервіс, до якого необхідно прагнути.
Упровадження цифрових технологій у діяльність органів публічної влади відкриває нові можливості підвищення якості надання сервісних послуг державою та наближає існування сервісно-орієнтованої держави до громадян. Електронний формат надання державних послуг дає можливість отримати будь-яку послугу в зручний час, використовуючи наявні технічні можливості сучасних технологій за умов доступу до мережі Інтернет і наявності засобів зв’язку (комп’ютера, планшета або смартфона). Електронні послуги забезпечують відкритість, економію часу та запобігають виникненню явищ, пов’язаних з корупцією.
Орієнтація на потреби громадян і збільшення попиту на якісні адміністративні послуги зумовлює необхідність змінювати сучасний стиль державного управління на сервісний, який має за мету забезпечення якісного рівня обслуговування громадян. Позитивні процеси побудови сервісно-орієнтованої держави спостерігаються внаслідок цифровізації державних послуг. Використання електронних послуг дає змогу вирішувати нагальні питання з будь-якого пристрою в зручний час. На сьогодні впровадження електронних послуг тільки починається, необхідне подальше дослідження ефективності функціонування існуючих послуг, їх якості та рівня задоволеності користувачів. Актуальним є також створення нових електронних послуг, які зроблять користування е-сервісом ще зручнішим. Розвиток сервісної держави, де основою надання адміністративної послуги є не тільки її фактичне виконання, а й чутливе ставлення до потреби людини, її комфорту та почуття гідності, сприяє формуванню позитивного іміджу країни на міжнародному рівні та довірі громадян до своєї країни.
Широке застосування інформаційних технологій в усіх галузях життєдіяльності людини створює важливі передумови для великих економічних і соціальних перетворень, веде до формування передового суспільства. Розвиток інформаційного суспільства є одним із пріоритетів України у досягненні європейських стандартів якості послуг, відкритості й прозорості діяльності органів державної влади. Електронне урядування є одним з інструментів розвитку громадянського суспільства, впровадження якого сприятиме створенню умов для відкритого та прозорого державного управління. Головною складовою електронного урядування є електронний уряд – єдина інфраструктура міжвідомчої автоматизованої інформаційної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування між собою, з громадянами і суб'єктами господарювання.
Пріоритетним завданням розвитку інформаційного суспільства є надання послуг шляхом використання електронної урядової системи, яка забезпечить комунікаційну взаємодію органів виконавчої влади між собою, з громадянами та юридичними особами на основі сучасних комп’ютерних технологій. Якісно побудована система електронного урядування зробить позитивний вплив на загальний хід і наслідки проведення подальших радикальних перетворень в українському суспільстві, насамперед, соціальної і економічної реформи, розбудови соціальної держави з впливовими інституціями громадянського суспільства, особливо з тих питань, де велике значення мають методи та форми взаємодії органів державного управління з населенням та бізнесом, громадськими організаціями.
Корисні матеріали:
Як пройти реєстрацію та виконати вхід на сайті Дія
Авторизація (Реєстрація) в мобільному додатку державних е-послуг Дія
Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19
Як отримати довідку про доходи в кабінеті громадянина на порталі Дія
Як отримати цифровий COVID-сертифікат вакцинації
NFC Авторизація в «Дія» за ID карткою
е-Документи в смартфоні - Цифрові копії документів та посвідчень в «Дія»
Віддалений КЕП «Дія.Підпис» - Електронний підпис в смартфоні
Як підписати документ на порталі Дія онлайн
Як увійти в Дія через NFC на закордонному паспорті
Як отримати COVID-сертифікат про одужання
Як отримати дитячий COVID – сертифікат
Як роздрукувати COVID – сертифікат про вакцинацію