Фізична особа – платник податків може отримати довідку про доходи в електронному вигляді онлайн
Довідка про доходи – це документ, в якому містяться відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.
Отримати довідку має можливість будь-який громадянин України старше 18 років безкоштовно в розділі "Документи" у своєму кабінеті громадянина. Формування довідки може зайняти до 30 хвилин. У результаті перевірки ви отримаєте повідомлення, що довідку сформовано й вона готова до завантаження.
Довідка про доходи необхідна:
при оформленні візи, коли потрібно обґрунтувати свій заробіток для виїзду в конкретну державу
для отримання субсидії
для оформлення кредиту, коли банк хоче перевірити інформацію про заробіток клієнта, на підставі якої і прийняти рішення по заявці
для податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, форма № 1ДФ
для податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи-підприємця
для податкової декларації про майновий стан і доходи
Для отримання довідки про доходи онлайн не відвідуючи контролюючий орган в електронному вигляді необхідно:
1. Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
2. В розділі «Довідка про доходи» натисніть «Подати запит»
3. Виберіть період, за який хочете отримати довідку.
4. Надішліть запит, натиснувши «Готово»
5. Очікуйте повідомлення про готовність довідки на електронну адресу. Його також можна знайти в кабінеті громадянина на порталі Дія — в розділі «Послуги».
- Як отримати довідку про доходи в паперовому вигляді?
Фізична особа – платник податків може отримати довідку про доходи безпосередньо в паперовому вигляді.
Для отримання довідки про доходи в паперовому вигляді необхідно двічі звертатися до державної податкової інспекції – першого разу для подання заяви, та лише після розгляду протягом 3-х днів звернутися вдруге для отримання довідки, відповідно до вимог розділу Х Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822.
Оригінали документів після прийняття Заяви за формою № 10ДР повертаються, копії залишаються у контролюючому органі та зберігаються разом із зазначеною заявою.
Контролюючий орган протягом трьох робочих днів з дня звернення фізичної особи (представника) надає відомості з Державного реєстру.
Фізичні особи - громадяни України, які не мають постійного місця проживання в Україні або тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, можуть звернутися за отриманням відомостей з Державного реєстру до будь-якого контролюючого органу. У такому разі строк видачі відомостей може бути продовжено до п’яти робочих днів.
Відомості з Державного реєстру надаються контролюючим органом особисто фізичній особі або її представнику за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу, та довіреності (для представника), про що робиться відповідний запис в журналі надання відомостей.
Дані в Державному реєстрі фізичних осіб оновлюються лише на початку кожного кварталу, тому довідка, створена в різні періоди часу, може містити різну інформацію.
- Скільки коштує довідка?
Довідка про доходи є документом, який безоплатно надається контролюючим органом за зверненням фізичної особи (представника) щодо отримання відомостей про себе з Державного реєстру та свідчить про наявність або відсутність відомостей про таку особу в Державному реєстрі.
- Хто може звернутися за отриманням довідки?
Фізична особа, яка зареєстрована у Державному реєстрі чи в окремому реєстрі Державного реєстру, може отримати відомості про себе, наявні у Державному реєстрі.
Для отримання відомостей про себе з Державного реєстру фізична особа звертається особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа тимчасово перебуває за межами населеного пункту проживання, подає документ, що посвідчує особу, та заяву за формою № 10ДР (додаток 14). Представник додає до заяви за формою № 10ДР довіреність, засвідчену в нотаріальному порядку, на отримання відомостей з Державного реєстру, документ, що посвідчує особу такого представника, та ксерокопію (з чітким зображенням) документа, що посвідчує особу довірителя.
- Чи можуть відмовити у видачі довідки?
Контролюючий орган відмовляє у прийнятті заяви та/або наданні відомостей з Державного реєстру у разі відсутності у запитувача законних підстав на отримання запитуваної інформації або у разі, якщо в заяві не вказані обов’язкові реквізити, вона не підписана, не містить дати, подані документи не відповідають чи не підтверджують права заявника щодо представництва фізичної особи для отримання відомостей про неї з Державного реєстру.