Інтернет-магазини техніки укрупнюються - вводять сервісне обслуговування, надають гарантії на товари і можливість повернення техніки, розвивають продажу в кредит і підвищують швидкість доставки.
Конкуренція на ринку інтернет-магазинів сильно зросла. Якщо раніше для онлайн-торгівлі технікою досить було домовитися з постачальниками товарів про розстрочення та мати стартовий капітал від $ 1 тис., То зараз для початку бізнесу потрібно володіти великими оборотними коштами (не менше $ 30 тис.): Важливо відразу заповнити склад товарами, орендувати офіс , впровадити сервісне обслуговування. Щоб стимулювати швидкість процесу замовлення / доставки і конкурувати цінами, слід мати прямий вихід на постачальників. Часто такий «швидкий» товар має «сіру» гарантію (це легально ввезений товар, куплений у постачальників в іншій країні, але, швидше за все, у нього буде гарантія постачальника або інтернет-магазину).
Якщо магазин спочатку був з невеликим асортиментом товарів, то з часом Ви зрозумієте, що краще при розвитку мережі сконцентруватися на одній групі техніки, а потім поступово розширювати асортимент. Чи працюєте над розвитком сервісів. Наприклад, надавайте безкоштовні консультації - допомога у виборі товару.
В майбутньому плануйте можливість повністю оновити сайт, зробити його не на стандартних «скриптах», які просто купуються (і іноді змінюється графіка), а розробити унікальні, саме для Вашого інтернет-магазину. Акцій і знижок можна не проводити, адже ціна товарів в інтернетe і так значно нижче магазинної. Тому краще даруєте клієнтам невеликі презенти.
Основна проблема інтернет-магазинів в тому, що більшість замовлень здійснюється по телефону. Люди ще не звикли до замовлення та оплати онлайн, що збільшує обсяг і час роботи.
Головна особливість інтернет-ринку - велика «текучість» гравців. Йде постійний процес виходу на ринок нових онлайн-магазинів, з яких 80% закриваються протягом перших шести місяців. Однак в сегменті побутової техніки намічається тенденція до певної стабілізації: формується кістяк з великих стабільних гравців, які вибудовують довготривалу стратегію розвитку. Це можна пояснити зростанням запитами онлайн-покупців. Вони вже шукають не тільки кращу ціну, але і якісний сервіс, швидку доставку, можливість повернення невідповідного товару, гарантію і супутні послуги.
Багато інтернет-магазини сповідує філософію зручною покупки для кожного покупця, де б він не знаходився, а доставка товарів здійснюється власною службою з регіональних складів. Це дає можливість покупцям отримувати товари максимально швидко, і в разі виникнення будь-яких питань, людина завжди може звернутися до співробітників офісів.
Другою відмітною особливістю інтернет магазину є прагнення надати клієнту максимально повний перелік послуг, який включає в себе зручні способи оплати, можливість покупки в кредит, інсталяційний сервіс, можливість отримати консультацію по товару перед покупкою; і цей список постійно розширюється.
Інтернет-магазини намагаються підтримувати конкурентоспроможні ціни. Оскільки ціна залишається ключовим фактором при прийнятті рішення про покупку, багато на постійній основі проводять акції і розробляють для покупців цікаві пропозиції. Але мета маркетингової стратегії - не просто залучення користувача сайту для одноразової покупки, а створення довготривалого «партнерства» з лояльними покупцями, запускайте програми лояльності, учасники якої будуть отримувати ще більше переваг від покупки в інтернет-магазині.
Велика увага приділяйте контролю стандартів обслуговування та аналізу зворотного зв'язку, щоб максимально повно розуміти зростаючі запити покупців і відповідати їм.