Паспорт вакцинації COVID-19

 - В Україні впроваджено електронні COVID-сертифікати

 

 

COVID - сертифікат

 

COVID - сертифікат - документ, що підтверджує вакцинацію, негативний результат тестування або одужання особи від COVID-19, який формується на підставі даних, отриманих від центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.

COVID-сертифікат видається уповноваженою установою держави, містить персональні, зокрема медичні, дані власника і передбачає можливість автоматизованої перевірки чинності документа та його належності власникові.

 

 

 

COVID-сертифікат може бути:


Внутрішній COVID-сертифікат України

Внутрішній COVID-сертифікат України

Виданий в Україні та призначений для використання на території України сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або одужання особи від зазначеної хвороби.

 
Міжнародний COVID-сертифікат України

Міжнародний COVID-сертифікат України

Виданий в Україні та призначений для використання за межами України сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби (UA COVID Сertificate).

Для виїзду за кордон міжнародний сертифікат можна буде використовувати після взаємного визнання з Європейським союзом чи іншими країнами світу та підписання відповідних угод.

 
Іноземний COVID-сертифікат

Іноземний COVID-сертифікат

Сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування методом ПЛР або одужання особи від зазначеної хвороби, який формується та видається уповноваженою установою іноземної держави, з якою Україною укладено міжнародний договір про взаємне визнання.

 

 

Як отримати сертифікат?


 - Згенерувати COVID-сертифікат для використання на території України та для поїздок за кордон можна онлайн в декілька кліків:

 

1. Увійдіть в додаток чи на портал «Дія» (diia.gov.ua)

2. В розділі «Послуги» виберіть «COVID-сертифікат»

3. Натисніть «Отримати сертифікат» та надайте згоду на передачу персональних даних про себе

4. Підпишіть документ, підтвердивши особу користувача

5. «Дія» перевірить дані про Вас реєстрах, та якщо для Вас доступні сертифікати – за декілька хвилин вони з’являться  в розділі «Документи».

 

Якщо Ви вже додали COVID-сертифікати в «Дію», то з новим запитом їх буде автоматично видалено. Але якщо вони дійсні та «Дія» знайде дані про них в реєстрах – вони знову з’являться в Вашому кабінеті. COVID-сертифікати працюватимуть, як й інші документи в «Дії». Перевірити, чи дійсний сертифікат, можна буде за QR-кодом.

 

Вакцинувались, отримали негативний результат тесту чи одужали від COVID-19?

Цифровий сертифікат  COVID – це цифрове підтвердження того, що Ви вакцинувались, отримали негативний результат тесту чи одужали. Документ розробляється з урахуванням міжнародних вимог – EU Digital COVID Certificate Єврокомісії.

Відповідно до рекомендацій Європейської комісії 2021/472 від 17 березня 2021 року в країнах Європейського Союзу впроваджено так звані цифрові сертифікати вакцинації, які мають на меті запобігання подальшому поширенню COVID-19 та сприяють у реалізації громадянами прав, пов’язаних із забезпеченням можливості безперешкодного перетину державних кордонів, участі у масових заходах тощо. Зазначені документи видаються в цифровій або паперовій формі з нанесенням захисного QR- коду та містять інформацію щодо щеплень від COVID-19, негативних результатів ПЛР або експрес-тестів та наявності в організмі особи антитіл (підтвердження, що вона вже перехворіла).

Впровадження та використання в Україні ковідних сертифікатів технічно сумісних з запровадженими в Європейському Союзі дозволить забезпечити громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, а також осіб, яких Україною визнано біженцями чи такими, які потребують додаткового захисту, можливістю виїзду, транзитного проїзду та перебування на території іноземних держав, зокрема держав-членів Європейського Союзу, а також додатковими 2 можливостями щодо контролю дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів в Україні.

Україна одна з перших країн, яка розпочала комунікацію із командою ЄС стосовно впровадження COVID-сертифікатів. МЗС України у співпраці з МОЗ та Мінцифри проводить переговори з країнами про взаємне визнання міжнародних сертифікатів, після проходження технічної перевірки зі сторони ЄС відбудеться повноцінний запуск функціоналу. COVID-сертифікат дає можливість користуватися безвізовим режимом в умовах коронавірусних обмежень.

 

 

 

 

 

 

 

Часті питання:

 

Скільки коштує COVID-сертифікат?

 - Скільки коштує COVID-сертифікат?

COVID-сертифікат  можна отримати в Дії безкоштовно.

 
Які обмеження для невакцінованих від COVID-19 в Україні?

 - Які обмеження для невакцінованих від COVID-19 в Україні?

Наразі відсутність вакцинації не є перешкодою - ніхто не має права змушувати людину вакцинуватись, вакцинація  від  COVID-19  є  добровільною.

Алене виключено запровадження обмеження для громадян без COVID-сертифікату у разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки.

COVID-сертифікат  розроблено з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ, з метою вільного та безпечного пересування громадян під час пандемії коронавірусу.

 
Яка різниця між Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію та «Ковідним сертифікатом»?

 - Яка різниця між Міжнародним свідоцтвом про вакцинацію та «Ковідним сертифікатом»?

Особи, щеплені двома дозами вакцини від COVID-19, вже можуть отримати в Україні Міжнародне свідоцтво про вакцинацію - документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.

Слід відрізняти таке свідоцтво від «ковідного сертифікату» (він же «ковідний паспорт», «зелений сертифікат» тощо) COVID-сертифікат.

В чому різниця?

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

- вже затверджене, його вже можна отримати, якщо ви завершили цикл імунізації від COVID-19;

- свідчить про те, що людина повністю вакцинована від COVID-19;

- можна отримати лише в паперовому форматі;

- видається в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я;

- використовуватиметься для перетину державних кордонів тих країн, які визнаватимуть це свідоцтво.

«Ковідний сертифікат» (COVID-сертифікат):

- розроблений в Україні за зразком Digital Green Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ;

- містить інформацію не тільки про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19;

- видаватиметься як в електронній, так і в паперовій формі, міститиме QR-код;

- можна отримати в паперовій формі в закладах охорони здоров’я, а в електронній - через «Дію»;

- 2 версії: внутрішній - для користування всередині країни, і зовнішній - для виїзду за кордон.

 
Які установи видають COVID-сертифікати?

 - Які установи видають COVID-сертифікат?

Формування COVID-сертифіката здійснюється уповноваженою установою за запитом запитувача.

Уповноваженою установою для формування і засвідчення COVID-сертифікатів в Україні є державне підприємство «Дія».

 
З яких реєстрів «Дія» бере інформацію?

 -  З яких реєстрів «Дія» бере інформацію?

Формування COVID-сертифіката здійснюється на підставі відомостей, що містяться та надходять з центральної бази даних, Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Підставами для формування COVID-сертифіката є наявність внесеної до центральної бази даних в установленому порядку інформації про:

 - вакцинацію від COVID-19 особи, щодо якої сформовано запит;

 - тестування на COVID-19 особи, щодо якої сформовано запит;

 - факт одужання від COVID-19 особи, щодо якої сформовано запит.

Для формування COVID-сертифіката використовуються дані, що містяться в центральній базі даних, відібрані та сформовані на запит запитувача за умови надання в запиті однозначної згоди на передачу та поширення НСЗУ персональних, зокрема медичних, даних запитувача або особи, законним представником якої він є, уповноваженій установі.

 

 
Що таке запит на отримання COVID-сертифіката?

 - Що таке запит на отримання COVID-сертифіката?

Запит - звернення особи (її законного представника) щодо отримання COVID-сертифіката, яке надійшло через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Запит на надання з центральної бази даних відомостей, необхідних для формування COVID-сертифіката, повинен містити дані, достатні для однозначної ідентифікації особи запитувача та особи, щодо якої здійснюється запит.

На запит повинен бути накладений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (КЕП) відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

 

 
Яким чином можна підтвердити особу в Дії?

 - Яким чином можна підтвердити особу в Дії?

Підтвердження особи під час формування запиту засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія, здійснюється з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронних підписів, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (КЕП), відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги», а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати фізичну особу.

 

 
Які дані містить COVID-сертифікат?

 - Які дані містить COVID-сертифікат?

Кожному COVID-сертифікату присвоюється унікальний електронний ідентифікатор та формується QR-код.

До відомостей, що містяться у сформованому міжнародному сертифікаті, належать:

1) прізвище, ім’я власника українською мовою та латинськими літерами;

2) дата народження власника;

3) інформація про хворобу;

4) дані щодо:

 - вакцинації від COVID-19 (інформація про вакцину, кількість доз вакцини відповідно до інструкції для медичного застосування лікарського засобу, порядковий номер отриманої дози вакцини та дата введення останньої дози, країна вакцинації);

 - негативного результату тестування на COVID-19 (інформація про тест, дата і час забору зразка біологічного матеріалу та отримання результату дослідження, інформація про суб’єкта господарювання, що має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та провів дослідження);

 - одужання особи від COVID-19 (дата першого позитивного результату тестування на COVID-19);

5) унікальний номер сертифіката;

6) строк дії сертифіката;

7) держава, що видала сертифікат;

8) інформація про уповноважену установу.

До відомостей, що містяться у сформованому внутрішньому сертифікаті, належать:

1) прізвище, ім’я власника українською мовою;

2) дата народження власника;

3) унікальний номер сертифіката;

4) кінцева дата строку дії сертифіката.

З метою візуальної ідентифікації власника внутрішнього сертифіката в мобільному додатку Порталу Дія разом з прізвищем та ім’ям власника сертифіката, кінцевою датою строку дії сертифіката відображається відцифрований образ його обличчя, що міститься в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності).

 

 
Хто такий запитувач COVID-сертифікату?

 - Хто такий запитувач COVID-сертифікату?

Запитувач - громадянин України, іноземець та особа без громадянства, які постійно проживають на території України, або особа, яку Україна визнала біженцем чи такою, яка потребує додаткового захисту, що звернулися із запитом щодо отримання COVID-сертифіката стосовно себе або особи, законним представником якої відповідна особа є.

Після формування COVID-сертифікат видається запитувачу засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

 

  
COVID-сертифікат може бути тільки в електронному вигляді?

 - COVID-сертифікат може бути тільки в електронному вигляді?

COVID-сертифікати та їх копії в паперовій формі мають однакову юридичну силу.

 

  
Що таке засвідчення COVID-сертифіката?

 - Що таке засвідчення COVID-сертифіката?

Це автоматичний процес забезпечення інтероперабельності (функціональна сумісність технічних рішень, що використовуються під час формування, засвідчення та підтвердження чинності COVID-сертифіката) форматів та алгоритмів формування COVID-сертифікатів, контролю цілісності та підтвердження походження відомостей, що містяться в COVID-сертифікаті, яким завершується формування COVID-сертифіката і метою якого є забезпечення проведення перевірки чинності такого сертифіката незалежно від його використання за територіальним призначенням.

Засвідчення COVID-сертифікатів здійснюється програмними засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія, або програмними засобами, інтегрованими до інформаційної системи уповноваженої установи, із забезпеченням централізованого автоматизованого постачання таких засобів технічним адміністратором Порталу Дія.

Формування та засвідчення COVID-сертифікатів здійснюється з використанням форматів та алгоритмів, які відповідають європейським та міжнародним стандартам і специфікаціям та забезпечують інтероперабельність під час підтвердження їх чинності.

 

  
Яким чином підтвердити COVID-сертифікат?

 - Яким чином підтвердити COVID-сертифікат?

Підтвердження чинності COVID-сертифікатів забезпечується з використанням програмних засобів Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія, з функціями контролю цілісності, підтвердження походження відомостей, що містяться в COVID-сертифікатах, та відповідності COVID-сертифікатів вимогам законодавства, що регулює використання COVID-сертифікатів, які застосовуються безпосередньо на Порталі Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія, або в інших інформаційних системах, засобами яких здійснюється підтвердження чинності.

Мінцифри забезпечує в порядку електронної інформаційної взаємодії надання доступу до програмних засобів підтвердження COVID-сертифікатів органам, уповноваженим здійснювати контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів в Україні, а також Адміністрації Держприкордонслужби для забезпечення можливості в’їзду в Україну, виїзду, транзитного проїзду та перебування на території іноземних держав громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, особам, яких Україною визнано біженцями чи такими, які потребують додаткового захисту.

З метою підтвердження за межами України чинності міжнародних сертифікатів та підтвердження в Україні чинності іноземних сертифікатів Мінцифри відповідно до умов міжнародних договорів України про взаємне визнання COVID-сертифікатів у разі наявності технічної можливості забезпечує обмін з уповноваженими органами іноземних держав програмними засобами з функціями контролю цілісності та підтвердження походження відомостей, що містяться в COVID-сертифікатах, із наданням доступу до програмних засобів, отриманих від уповноважених органів іноземних держав, Адміністрації Держприкордонслужби та органам, уповноваженим здійснювати контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів в Україні.

 

  
Які підстави для формування COVID-сертифікатів?

 - Які підстави для формування COVID-сертифікатів?

1. Вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19):

У центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я (далі - центральна база даних) в Реєстрі медичних записів, записів про направлення та рецептів щодо кожної введеної дози за протоколом наявні відомості про повний курс вакцинації від COVID-19 (наявні медичні записи про вакцинацію (щеплення, імунізацію) із зазначенням відомостей про серію вакцини, які відповідають відомостям, що надані МОЗ, про серії вакцин, які застосовуються (під час перевірки відомостей про серію вакцини не враховуються наявність незаповнених місць та спеціальних символів, а також відмінності, пов’язані з регістром літер, та застосовується транслітерація українського алфавіту латиницею, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» (Офіційний вісник України, 2010 р., № 5, ст. 202)

COVID-сертифікат може бути сформований відразу після внесення до центральної бази даних відомостей щодо останньої дози вакцини відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19

Строк дії внутрішнього COVID-сертифіката України – 365 діб від дня введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19.

Строк дії іноземного COVID-сертифіката на території України - 365 діб від дня введення останньої дози відповідно до протоколу вакцинації від COVID-19.

 

2. Тестування методом полімеразної ланцюгової реакції на COVID-19 (далі - тестування на COVID-19):

У центральній базі даних наявні відомості про результат тестування на COVID-19 із негативним результатом.

COVID-сертифікат може бути сформований відразу після внесення до центральної бази даних відомостей щодо отримання негативного результату тестування на COVID-19.

Строк дії внутрішнього COVID-сертифіката України – 72 години починаючи від години забору матеріалів для аналізу.

Строк дії іноземного COVID-сертифіката на території України - 72 години починаючи від години забору матеріалів для аналізу.

 

3. Одужання від COVID-19:

У центральній базі даних наявні відомості про діагноз COVID-19, підтверджений позитивним результатом тестування на COVID-19 або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 .

COVID-сертифікат може бути сформований на чотирнадцятий день після дати забору біологічного матеріалу для тестування на COVID-19, результат якого є позитивний, за наявності відомостей про одужання.

Строк дії міжнародного COVID-сертифіката України - 105 діб від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19.

Строк дії внутрішнього COVID-сертифіката України - 105 діб від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19.

Строк дії іноземного COVID-сертифіката на території України - 105 діб від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19.

 

  

 

 

Посилання:

Формування та використання COVID-сертифіката

Як отримати COVID-сертифікат про одужання

Як отримати дитячий COVID – сертифікат

Як роздрукувати COVID – сертифікат про вакцинацію