NFC технологія безконтактної оплати

Уявіть: ви на касі в супермаркеті з повним кошиком продуктів, а гаманець залишився вдома. Паніка? Ось ще! Ви спокійно дістаєте смартфон, розблоковуєте його і торкаєтеся терміналу - оплата пройшла! Тисячі українців вже змінили звичайні гаманці на мобільні. Час зробити це і Вам.

Частка безготівкових розрахунків з початку 2019 зросла до 49,4%, а загальна кількість операцій з використанням платіжних карток збільшилася на 28% в порівнянні з першим півріччям 2018 року, повідомляється на сайті НБУ. А 8 з 10 операцій з картками є безготівковими.

Для багатьох наявність паперових грошей в гаманці в минулому. Уявіть ситуацію з втратою гаманця, що робити ?! На відміну від гаманця картку легко заблокувати і зберегти свої гроші і нерви. Якщо Ви загубили картку, достатньо зателефонувати на гарячу лінію або на своєму смартфоні в додатку заблокувати свої картки. Сьогодні картка є у кожного і навіть не одна, достатня розвинена інфраструктура платіжних терміналів (заправка, кафе, магазини ...).

Згідно Закону України кожен покупець має право на безготівкову оплату придбаних товарів чи послуг, а також не оплачувати додаткові комісії за безготівковий розрахунок. Сьогодні держава робить законодавчі кроки для того щоб розрахуватися через банківський платіжний термінал можливо було не тільки у великих торгових мережах, але і в маленьких магазинах біля будинку.

Закон України «Про захист прав споживачів» ст. 17 ч. 2:

Споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час і на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов'язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, встановлених законодавством України.

Продавець (виконавець) зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та формі її оплати.

Забороняється примушувати споживача купувати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту, будь-яким способом обмежувати використання ним електронних платіжних засобів, якщо відповідно до законодавства продавець (виконавець) зобов'язаний приймати їх до оплати.

Українці не розкидають гроші на право і на ліво, але іноді під час розпродажів або акцій покупки можуть бути дуже вигідними. І що ж робити, якщо немає при собі готівки ?! З картою Ви відчуваєте себе більш вільно, Ви можете зробити покупки тоді, коли хочете, а не тільки коли є готівка в гаманці.

Під час поїздки за кордон набагато зручніше карта, адже на вивезення готівки є обмеження. І навіщо Вам втрачати свої кровно зароблені при обміні грошей? З картою набагато зручніше - ніяких обмежень, їдеш куди захочеш, платиш за що хочеш і де хочеш!

У всіх були ситуації, коли Вашим близьким необхідні терміново гроші. З картою немає необхідності їхати через все місто, Вам достатньо зробити переказ, який займає максимум одну хвилину.

Однозначно з карткою жити простіше, спокійніше і на багато безпечніше!

2011 рік - початок ери contactless в Україні. Який спосіб безконтактної оплати ви віддаєте перевагу: картка, Безконтактна оплата Google Pay, Apple Pay, годинник або оплатите обличчям?

Безконтактна оплата за допомогою годинника 

Безконтактна оплата кільцем

доступ до терміналу без пін коду

Розрахунками банківською карткою вже нікого не здивуєш. Але коли бачиш, що картою можна розрахуватися, просто підносячи її до терміналу, в один дотик, а також без пін-коду, замислюєшся: як це працює? І наскільки безпечно?

Технологія безконтактної оплати в Україні була реалізована ще в 2011 році і вона є дуже популярною серед українців, кількість безконтактних карток в Україні становить понад 5 млн.

Технологія безконтактної оплати є максимально безпечною, оскільки має кілька ступенів захисту. Кожна транзакція захищена унікальною криптограмою або динамічним кодом. Вважати безконтактну картку без згоди користувача практично неможливо.

Доступ в авто за допомогою смартфона

Безконтактний переказ коштів за допомогою смартфона

Відкрити замок за допомогою смартфона

Смартфон замість пропуску

Картка працює, якщо термінал буде розташований на відстані 2 см і поруч не буде ніяких перешкод, наприклад ключів, монет або інших безконтактних карток.

Дрібні покупки робити дуже зручно, так як немає необхідності передавати картку касиру, а більш дорогі покупки можуть контролюватися за допомогою введення пін - коду. Як правило, без пін-коду можна зняти, розраховуватися невеликою сумою. Наприклад, до 500 гривень без пін-коду, а якщо сума більше 500 гривень, то вже потрібен пін-код. Це все залежить від банку, яким ви користуєтеся. Тому безконтактні платежі, в основному безпечні.

Крадіжка грошей з вашої картки, що знаходиться, наприклад, в сумці, це міф. Ви напевно не раз чули, що в громадському транспорті до Вашої сумці піднесуть термінал і спишуть гроші. По-перше, POS-термінал реєструють тільки на юридичну особу. Якщо шахрай і заволодіє чужим терміналом, то реєстрація дозволяє відстежити одержувача грошей і викрити шахрая. По-друге, існує обмеження на максимальну суму угоди і кількість транзакцій без введення пін-коду. Щоб зняти значну суму шахраям потрібно буде швидко провести чимало операцій, а таку поведінку банк, який випустив картку, розцінить як підозрілу, і відразу буде вживати заходів по блокуванню картки. За 9 років роботи з безконтактними картами не було ще не одного такого пріцендента.

Світовий досвід доводить, що безконтактні платежі максимально безпечні і зручні, тим більше безконтактну оплату можна проводити не тільки картою, а й смартфоном! Безпека оплати є одним з найважливіших переваг технології NFC, це гарантує цифрова платформа, яка дозволяє перетворити в платіжний пристрій практично будь-який пристрій з NFC чіпом. Для збільшення рівня безпеки таких платежів використовується токенізація банківських карт клієнта. Токен - це цифрова карта, яка створюється для кожної окремої банківської карти і зберігається безпосередньо на самому пристрої, що дозволяє не використовувати оригінальні банківські дані карти для здійснення транзакції. Для проведення оплати досить піднести Ваш гаджет до безконтактного терміналу і підтвердити, що саме Ви проводите оплату за допомогою відбитка пальця, FaceID, сітківки ока, ввести пароль або провести голосову ідентифікацію. Важливо також знати, що операція не відбудеться двічі, навіть якщо Ви знову піднесете пристрій до терміналу.

Навіть якщо Ви втратите смартфон, його завжди можна заблокувати, що унеможливить проведення будь-яких платежів. У випадку з готівкою при їх крадіжці, Ви їх просто втратите. Ваш телефон не єдиний пристрій, який можна використовувати для оплати - наприклад, годинник, який раніше використовувалися для простих операцій, тепер теж перетворюються в надійний платіжний інструмент.

Для оплат телефоном потрібен смартфон з підтримкою NFC і має вбудований чіп. NFC - безконтактна технологія для передачі даних на короткі відстані.

Зрозуміти чи підтримує саме ваш телефон безконтактні платежі, дуже просто. Для телефонів на Android потрібно відкрити програму Налаштування, і знайти настройки функції NFC. У смартфонах Apple оплата з NFC доступна для iPhone, починаючи з 6 покоління.

Щоб навчити телефон "платити", потрібно:

- Відкрити потрібну програму

- Клацнути на картку і іконку Google Pay і Apple Pay

- Підтвердити підключення картки

Ви можете підключати до цифрових гаманців будь-які ваші карти, визначати одну основну з них, або перед оплатою вибирати, з якою картки оплачувати. Всього кілька секунд і Ви користуєтеся сучасною технологією оплати.

Найбільш часто українці розплачуються телефоном в продуктових магазинах, кафе і АЗС. Смартфон поступово змінює свою роль в нашому житті, він став не тільки засобом зв'язку і платіжним інструментом, що дозволяє безпечно розрахуватися, де потрібно і коли потрібно.

Сьогодні майже кожен сучасний смартфон підтримує NFC технологію і придбати такий пристрій може кожен. NFC розрахунки за допомогою звичних для нас пристроїв - це швидко, зручно і безпечно! Для того щоб оплачувати покупки в один клік Вашим улюбленим гаджетом необхідний сам гаджет, який має NFC чіп і карту банку, що підтримує дану технологію.