Подвійна конвертація в Приват24

З проблемою подвійної конвертації Ви можете зіткнутися при оплаті гривневою карткою в закордонних магазинах або Інтернеті. Абсолютна більшість магазинів або взагалі не конвертує гривні в долари на своєму боці, або дають клієнтам вибір. Банки, що обслуговують іноземні магазини, конвертують гривні в валюту на своєму боці. Через це сума, яка реально списується з картки клієнта, може бути вище, ніж та сума, яку клієнт бачить при оплаті в магазині.

 

 

З карткою ПриватБанку Ви зможете оплачувати покупки, знімати готівку в банкоматах в будь-якій точці світу і не турбуватися про збереження Ваших грошей! Звертаємо Вашу увагу, що найбільш надійним способом оплати товарів і послуг в будь-якій точці земної кулі є карта з чіпом і фото (на ній також вказані ім'я та прізвище власника).

Оплачувати покупки карткою набагато вигідніше, ніж знімати готівку, - при оплаті картою комісія не стягується. Конвертація суми відбувається по картковому курсу ПриватБанку.

 

 

Якщо Ви любите подорожувати, валютна карта «Універсальна Gold» - те, що Вам потрібно! Міжнародна престижна карта зробить Ваші поїздки комфортніше, а покупки - вигідніше. Ви зможете оплачувати покупки та послуги карткою без комісії і конвертації. Для власників карт «Універсальна Gold» в гривні валютна карта безкоштовна. Оформити картку Ви можете всього за 5 хвилин. У власників карт класу Gold є персональний банкір. Якщо за кордоном Вам терміново знадобиться вирішити фінансове питання, просто напишіть в чат своєму персональному банкіру в будь-який час.

У більшості випадків Ви не будете стикатися з платежами з подвійною конвертацією. Щоб не вводити в оману клієнтів, ПриватБанк відхиляє платежі такого типу, поки клієнт усвідомлено не погодиться з тим, що з його карти буде списана сума, яка може бути вищою за ту, яку він бачить під час покупки.

Щоб здійснити оплату в іноземному інтернет-магазині, який виставляє ціну в гривнях, у Вас є два варіанти:

- знайти в цьому магазині можливість відключити конвертацію (наприклад, в PayPal це окрема галочка);

- якщо ж Ви готові до того, що сума, списана з карти, можливо перевищуватиме ту суми, яку показав Вам магазин, розблокувати такі платежі.

Уникнути подвійної конвертації Ви можете будь-яким із способів:

- вибрати для проведення платежу валюту тієї країни, в якій створено сайт (наприклад, для німецьких сайтів з доменом .de - євро), якщо це можливо;

- знайти можливість відключити конвертацію (наприклад, в PayPal це окрема галочка);

- використовувати для розрахунків в цьому магазині валютну карту.

Подвійна конвертація не є вигідною для вас в більшості випадків. Але можливі несподівані курсові коливання: сьогодні оплата може бути вигідною в одній валюті, завтра - в іншій. Тому вибирайте валюту, беручи до уваги курси, що діють на момент оплати.

У деяких магазинах за кордоном Вас можуть запитати, в якій валюті Ви хочете заплатити. Завжди вибирайте валюту країни перебування. Наприклад, якщо у Вас карта в гривні, а ціна виставлена ​​в євро, оплачуйте покупку тільки в євро. В цьому випадку конвертація буде проводиться по картковому курсу ПриватБанку, без додаткових комісій.

Якщо заплатити в гривні, закордонний банк, термінал якого встановлений в магазині, обміняє гривню на євро за своїм курсом, а потім ПриватБанк проведе конвертацію за своїми картковими курсами, оскільки за всіма зарубіжними транзакціями банк отримує суму відшкодування у валюті. В результаті буде проведена подвійна конвертація, що призведе до значного збільшення суми списання.

Як розблокувати або заблокувати можливість проведення таких платежів?

Якщо Вам все ж необхідно здійснити платіж саме в гривні і Ви згодні на додаткові витрати по подвійної конвертації з Вашої гривневої карти, то Ви можете розблокувати можливість проведення таких платежів прямо зараз в Приват24:

 1. Авторизуйтесь в Приват24

Авторизуйтесь в Приват24

 

2. Натисніть на зображення карти або виберіть картку зі списку

зображення карти

 

3. У верхньому правому куті натисніть на значок "Налаштування"

налаштування

 

4. Виберіть "Оплата в інтернеті"

Оплата в інтернеті

 

5. У рядку "Подвійна конвертація" Ви можете встановити необхідні Вам налаштування

подвійна конвертація

 

 

Приклад, як і чому відбувається подвійна конвертація

  1. Ви робите покупку в іноземній магазині, ціна складає $ 100.
  2. Банк, який обслуговує магазин (банк-еквайєр), конвертує долари в гривні за своїм курсом, скажімо, 25,0 грн / дол. Тому магазин показує покупцеві ціну ₴ 2 500.
  3. Коли покупка здійснена, банк-еквайєр надсилає в Mastercard / Visa інформацію про те, що пройшов платіж ₴ 2 500 с конвертацією в долари, і бере у платіжних систем вже не $ 100, а суму в доларах, виходячи з офіційного курсу платіжних систем (наприклад, 24,00). Виходить, банк-еквайєр отримує за цю транзакцію 2 500 / 24,00 = $ 104,17.
  4. Далі платіжна система виставляє українському банку (банк-емітент) для оплати $ 104,17. Ці долари вже конвертуються знову в гривні по картковому курсу банку-емітента (наприклад, 27,0).
  5. В результаті у клієнта списується з карти 104,17 * 27,0 = 2 812,59 гривень, а не 2 500.

Крім того, при здійсненні торгових операцій в іноземних підприємствах, що надають можливість здійснити покупки в валюті емітента платіжної картки покупця, може виникати подвійна конвертація. Такі торговці визначають національну валюту за номером картки і автоматично пропонують здійснити покупку в валюті країни реєстрації банку-емітента, але платіжна система все одно здійснює конвертацію суми операції в валюту країни реєстрації магазина. Суть проблеми полягає в тому, що торговці, як правило, вказують ціну за менш вигідним для покупця курсом в порівнянні з курсом платіжної системи. Таким чином, деякі підприємства зловживають можливістю здійснення конвертації і заробляють додаткові гроші на курсовій різниці.

У той же час, використання конвертації торговцями дозволяє підприємствам збільшити власні продажі в зарубіжних країнах, а також сприяє використанню різної цінової політики для окремих країн. Таким чином, заборона такої конвертації також не є доцільна. Але в зв'язку з тим, що зловживання конвертацією провокує конфліктні ситуації з клієнтами і негативно впливає на репутацію платіжних систем і банків, доцільно заборонити використовувати торговцям власні курси валют для здійснення конвертації.