Сучасний підприємець як ніхто зацікавлений у впровадженні нових технологій. Свій бізнес багато хто вже не може уявити без електронного секретаря, просування товарів і послуг в соціальних мережах, мобільних пристроїв, здатних контролювати весь робочий процес. Одночасно стурбовані психологи, які все частіше говорять про стрімке зростання числа асоціальних бізнесменів, залежних від технологій і упускаючих можливості для розвитку своєї справи.



ЯКА РЕАЛЬНА РОЛЬ СУЧАСНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ЖИТТІ УКРАЇНСЬКОГО ПІДПРИЄМЦЯ?

Для досягнення європейських показників економіки влада повинна стимулювати розвиток технологій в секторі МСБ. Нам потрібна державна підтримка інновацій, зокрема, спеціальний режим оподаткування технопарків. Він повинен бути стимулюючим, а не репресивним, надавати мінімальний тиск на бізнес при максимально закритих «дірках» в податковій системі - корупції і тіні. Таким чином, сучасні технології стануть засобом, що дає «локомотиву розвитку» - малому та середньому бізнесу - потужність і сили вивести вітчизняну економіку на конкурентоспроможний рівень.

У всьому світі саме малий бізнес вважається першою ланкою інновацій. Університети, на яких базується технологічний розвиток, апробують свої значущі відкриття, створюючи малі підприємства. Потім продають ці розробки компаніям, які виготовляють серійні моделі, заробляючи на інтелектуальної власності. Так працює інноваційна модель в світі. А все наше законодавство - старе і нове - суперечить цій концепції (забороняючи і руйнуючи). Адже все передове в «Економічній програмі» влади «завалили» протилежними діями в Податковому кодексі. Толку, що родовище розробили, якщо вхід в шахту після цього засипали.
Грань між користю і залежністю підприємця від технологій визначається виключно економічними показниками і можливістю компанії вести бізнес в даному сегменті економіки. Припустимо, якщо витрати на створення і впровадження нової технології не окуповується менш ніж за 10 років, то весь бізнес компанії не може спиратися тільки на неї, оскільки це несе дуже високі ризики для життєздатності підприємства.

Якщо бізнесмен виживає, сидячи з ранку до ночі за комп'ютером, то він отримує від цього соціальне задоволення і реалізується. При цьому йому не потрібно кудись бігти, щось робити, дивитися на бізнес з інших пластів, застосовувати в роботі нові моделі. Він стає однобоким, неуважним до світу, втрачаючи, таким чином, певні навички. Коли ж з'являться якісно нові ресурси в його робочій галузі, він їх просто не помітить і втратить конкурентну перевагу. Спрацьовує істина: ліки від отрути відрізняється лише дозою. "Переїдання» бізнесменів сучасними технічними засобами - шкідливо. Об'єднай людина свою гармонію з рухом, спортом і фізичною працею, то не така загроза була б втрата його нащадками (на генному рівні) стійкості імунної системи, здоров'я в цілому і довголіття. Адже при народженні і гіперрозвитку нових функцій важливо не витіснити старі, але необхідні.

Інновації розвиваються там, де це комусь потрібно, де є зростання і життя. Останнє ж для українського бізнесу - суперечливе питання. МСБ сьогодні нагадує пацієнта, якому пропонується за допомогою суперсучасних технологій зробити якусь дуже інноваційну профілактику. Але якщо врахувати, що у хворого відбиті нирки, зламані ребра, скоро йому на операцію, то цінність і перспективна значимість профілактики якось меркне.

Інновації для бізнесмена - спосіб підвищення продуктивності праці. Те, що раніше треба було робити день, сьогодні можна виконати за годину, а завтра на це буде потрібна хвилина. Швидкість - часто єдиний спосіб збільшити обсяг виробництва. В інших сферах інновації також дають прискорення. Якщо раніше для переговорів треба було летіти за океан, то тепер є відеоконференції. Якщо раніше потрібно було довго готувати і потім ще довше проводити рекламну кампанію, то сьогодні за півгодини в Facebook можна запустити і провести оповіщення мільйонів людей.

Вибір, аналіз бізнес-середовища і швидкість прийняття правильних рішень визначають успішність бізнесмена і часом навіть виживання його підприємства. А це без сучасних технологій вже неможливо. Адже висока конкуренція на ринку віддасть пальму першості тому, хто здатний бути лідером часу в цих питаннях.

Свою ж асоціальність і залежність від інноваційних інструментів підприємець повинен контролювати самостійно. Якщо він більше захоплюється процесом як таким і вже не прагне до досягнення результатів, то здоровий баланс «користь / залежність» порушений.

Бізнес сучасного підприємця безпосередньо залежить від реалізації ним нових технологічних ідей і власного управлінського потенціалу. Тому йому потрібно користуватися тим, що приносить максимальний результат його справі. Завдання ж держави - створення оптимальних умов для розвитку бізнесу, особливо високотехнологічного. У світі вже давно відпрацьована і використовується система економічних стимулів для реалізації новацій. Заохочень, що з'являються у нас, недостатньо для прискореного розвитку економіки. Потрібна додаткова державна підтримка нових інвестицій, венчурних фондів, інноваційних структур та ін. Важливо подолати розрив між наукою і бізнесом, адже останній привчений до «коротких грошей» і не хоче платити за доведення науковою ідеєю досвідченого зразка. Та й більшість нових ідей, запропонованих нашими вченими і фахівцями, реалізовуються за межами країни і повертаються назад за великі гроші. Нам все більше потрібно думати про створення нових робочих місць і використання потенціалу випускників вузів, що не знаходять гідного застосування своїм знанням і амбіціям. Занадто марнотратно для держави, витративши гроші на підготовку фахівців високої кваліфікації, не отримувати відповідної віддачі.

 

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка