Зміна постачальника газу в Приват24

Зміна постачальника через Приват24

Змінити постачальника природного газу може кожен побутової клієнт може з 1 липня 2020 року. Тепер споживач вільний обирати постачальника з числа більше ніж 700 компаній.

Якщо Ви вирішили змінити постачальника газу, про це потрібно повідомити тільки в нову газопостачальну компанію. Новий постачальник буде вирішувати всі технічні питання щодо розірвання договірних відносин клієнта зі старим постачальником.

 

 

Крім цього, удосконалений механізми зміни постачальника на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи зменшить час та витрати, необхідні для завершення зазначеної процедури.

Підключитись до нового постачальника легко, не виходячи з дому. Зараз законодавство дозволяє змінювати постачальника газу онлайн. Подати заявку можна прямо в Приват24 в будь-який зручний час.

 

 

Для зміни постачальника увійдіть в Приват24:

1. У меню "Послуги"

меню "Послуги"

 

2. Обираємо "Мої постачальники"

Мої постачальники

 

3. Обираємо адресу для зміни постачальника

адресу для зміни постачальника

 

4. Виберіть послугу - "Газопостачання"

Виберіть послугу

 

5. Виберіть нового постачальника - "Нафтогаз України"

Виберіть нового постачальника

 

6. Заповніть заявку на приєднання, в яку потрібно внести персональні дані та EIC - код (індивідуальний газовий код помешкання)

персональні дані та EIC - код

 

7. Підпишіть заяву SmartID

Підпишіть заяву

 

8. Заявка на зміну постачальника успішно надіслана!

Заявка надіслана

Впродовж трьох днів з Вами зв’яжуться спеціалісти ГК "Нафтогаз України" для завершення процедури зміни постачальника і підключення.

 

 

Правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого, зокрема, на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу визначає Закон України «Про ринок природного газу».

Законом гарантується усім споживачам право вибору постачальника, а також забороняється стягувати плату або вимагати будь-яку іншу фінансову компенсацію у зв'язку із зміною постачальника (крім випадків, коли така плата або компенсація прямо передбачена договором постачання із споживачем, що не належить до категорії побутових споживачів). Діючий постачальник не має права встановлювати умови для припинення договору постачання, які обмежують право споживача на зміну постачальника. Порядок зміни постачальника природного газу споживачами, у тому числі побутовими споживачами, встановлено розділом IV Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496.

Відповідно до положень пункту 2 розділу ІV Правил, кожен споживач (у тому числі побутовий споживач) має право на вільний вибір постачальника шляхом укладення з ним договору постачання природного газу відповідно до умов та положень, передбачених цими Правилами.

Зміні постачальника має передувати укладання договору постачання природного газу з новим постачальником та розірвання договору постачання природного газу з діючим постачальником або його призупинення в частині постачання природного газу у певному розрахунковому періоді, а також відсутність у споживача простроченої заборгованості за поставлений природний газ перед діючим постачальником.

За умов виконання вищезазначених умов зміна постачальника має бути завершена впродовж періоду часу, який не перевищує 21 день з моменту ініціювання споживачами зміни постачальника.

Для зміни постачальника природного газу побутовому споживачу необхідно буде:

1. Обрати нового постачальника

2. Направити новому постачальнику заяву-приєднання до умов договору (онлайн на сайті, в центрах обслуговування клієнтів, в офісах продажу, в Приват24), який буде здійснювати всі необхідні заходи, визначені положеннями чинного законодавства, для забезпечення зміни постачальника. Водночас участь або надання підтвердження з боку діючого постачальника природного газу в процесі зміни постачальника побутовим споживачем не потребується.

3. Надіслати пакет документів необхідних для зміни постачальника:

 - Для власників приміщень:

  • Паспорт
  • Індивідуальний податковий номер
  • Документ, що засвідчує право власності
  • Останній рахунок за постачання газу

 - Для довірених осіб:

  • Довіреність
  • Паспорт
  • Індивідуальний податковий номер
  • Документ, що засвідчує право власності
  • Останній рахунок за постачання газу
  • Копія паспорта власника
  • Копія індивідуального податкового номера власника

Новий постачальник може додатково запросити у вас інформацію, щодо вашого споживання газу та іншу інформацію на свій розсуд.

4. Отримайте повідомлення, що ви клієнт нового постачальника. Потенційний постачальник впродовж трьох днів має визначитись, щодо подачі Вам газ.

 

Часті питання:

 

Хто може змінити постачальника газу?

 - Хто може змінити постачальника газу?

Кожен побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника шляхом укладення з ним договору постачання природного газу.

 

 

Скільки коштує зміна постачальника?

 - Скільки коштує зміна постачальника?

Постачальникам забороняється стягувати плату або вимагати будь-яку іншу фінансову компенсацію у зв'язку зі зміною постачальника.

 

 

Що робити, щоб змінити постачальника газу?

 - Що робити, щоб змінити постачальника газу?

Побутовий споживач, який має намір змінити діючого постачальника, повинен звернутись до нового постачальника із заявою-приєднанням до договору постачання природного газу.

Отримання новим постачальником заяви-приєднання до договору постачання природного газу від побутового споживача, який має намір змінити діючого постачальника, є початком процедури зміни постачальника.

 

 

Чи потрібно сповіщати діючого постачальника про зміну його на нового?

 - Чи потрібно сповіщати діючого постачальника про зміну його на нового?

Ні. Діючий постачальник на інформаційній платформі отримує повідомлення про намір його споживача укласти договір постачання природного газу з іншим постачальником. Таке повідомлення надсилається автоматично одразу після подання новим постачальником повідомлення про намір споживача змінити постачальника природного газу.

 

 

Скільки часу займає зміна постачальника?

 - Скільки часу займає зміна постачальника?

У разі згоди постачальника укласти договір із побутовим споживачем початок постачання природного газу новим постачальником відбувається не пізніше двадцять першого дня з дня реєстрації заяви-приєднання споживача до договору постачання природного газу.

Зміна постачальника має бути завершена в термін не більше трьох тижнів з дня отримання новим постачальником заяви-приєднання до договору постачання природного газу від побутового споживача.

Після завершення процедури зміни постачальника новий постачальник протягом трьох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу новим постачальником.

 

 

Чи потрібно розраховуватись з діючим постачальником природного газу?

 - Чи потрібно розраховуватись з діючим постачальником природного газу?

Споживач зобов’язаний здійснити повний остаточний розрахунок з попереднім постачальником. Попередній постачальник не пізніше ніж через шість тижнів після виключення побутового споживача з Реєстру його споживачів в інформаційній платформі зобов’язаний виставити такому споживачеві остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості, у тому числі за графіком погашення заборгованості (за його наявності) за договором постачання природного газу.

Побутовий споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше десяти робочих днів з дня виставлення такого рахунку.

Якщо до початку процедури зміни постачальника на об’єкт побутового споживача було припинено (обмежено) постачання природного газу у зв’язку із наявною заборгованістю, постачання природного газу новим постачальником може здійснюватися після оплати всієї заборгованості перед постачальником, за ініціативою якого було припинено (обмежено) постачання природного газу.

 

 

Чи не залишусь я без газу в період зміни постачальника?

 - Чи не залишусь я без газу в період зміни постачальника?

З метою забезпечення безперебійного постачання природного газу діючий постачальник на умовах чинного договору здійснює постачання природного газу споживачу до дня початку постачання природного газу новим постачальником.

 

 

Що таке ЕІС-КОД?

 - Що таке ЕІС-КОД?

У рамках реформування газового ринку України було вирішено приєднатись європейської системи кодування та використовувати персональні газові коди на національному рівні.

ЕІС-код (Energy Identification Code) - це код енергетичної ідентифікації точки комерційного обліку. Присвоєння ЕІС-коду здійснюється на безоплатній основі та є необхідною умовою для постачання природного газу побутовим споживачам. Це передбачено у Кодексі газотранспортних систем, Кодексі газорозподільних мереж та Правилах постачання природного газу.

 

 

Як дізнатись свій ЕІС-код?

 - Як дізнатись свій ЕІС-код?

Дані про ЕІС-код містяться у заявах приєднання до умов договорів постачання та розподілу природного газу, які газові компаній надсилали споживачам на початку року. EIC-код містить 16 символів (букви і цифри). Наприклад, 56XM19A205987456.

 

 

Як стати клієнтом ГК «Нафтогаз України»?

 - Як стати клієнтом ГК «Нафтогаз України»?

  1. Увійдіть в Приват24 (web) у розділ «Послуги» -> «Мої постачальники».
  2. Заповніть заявку на приєднання і підпишіть її електронним цифровим підписом.
  3. Чекайте інформації про приєднання в «Архіві заявок».
 

 

Інтернет Банк

Privat24

в твоєму смартфоні

 

 

Реєстрація у

Privat24

Установить Приват24