Як змінити номер телефону в Приват24
Фінансовий номер телефону – це номер мобільного телефону (відповідної SIM-карти) верифікований у банку, який належить, зазначений і підтверджений Клієнтом як номер телефону, за допомогою якого можуть проводитись фінансові операції та використовується Банком для встановлення особи Клієнта та надання банківських сервісів, комунікації з Вами, підключення дистанційних послуг та мінімізації шахрайства.
Майже всі банківські послуги пов’язані з мобільним телефоном клієнта, це номер, який прив’язаний до банківських рахунків. Фінансовий номер потрібен для використання послуги інтернет-банкінгу та для віддаленої ідентифікації клієнта під час звернення в банк. На цей номер надходять:
- коди підтвердження операцій,
- паролі від банків,
- інформація про баланс коштів на рахунках.
Повідомте банку Ваш телефон і виконуйте фінансові операції, використовуючи тільки цей номер. З метою безпеки для проведення операцій Ви можете використовувати тільки один номер телефону – так значно знижується ризик шахрайства. Такий телефон у банку називається «фінансовим».
Для зміни фінансового номеру телефону необхідно:
1. Увійти в Приват24
2. Натисніть значок "Аватарка"
3. Виберіть "Змінити логін"
Для входу в Приват24 використовується логін, який і є Ваш фінансовий номер телефону
4. Введіть новий номер телефону (логін) та натисніть "Далі"
5. Введіть пароль, що надійшов у повідомленні та натисніть "Далі"
6. Прийміть дзвінок від Банку
7. Введіть пароль, що надійшов у повідомленні
8. Введіть реквізити картки:
- Номер картки
- Строк дії картки
- CVV код картки
9. Операція успішна. Фінансовий номер телефону (Логін) змінено
Бережіть свій фінансовий номер телефону!
Якщо Ви втратили свій фінансовий номер, обов’язково повідомте про це в банк, зателефонувавши на номер клієнтської підтримки, для попередження несанкціонованих операцій.
Усі банківські рахунки (Картки) прив’язано до номера мобільного телефона клієнта – фінансового номера. Отримавши доступ до SIM-картки, шахраї можуть отримати доступ до рахунків, та викрасти гроші з ваших рахунків або придбати товари, взяти онлайн-кредити!
Шахрай відновлює SIM-картку, як "втрачену" без відома власника:
- надає мобільному оператору інформацію про історію останніх дзвінків (шахраю достатньо подзвонити жертві, змусити її передзвонити; шахрай поповнює рахунок жертви; з історією дзвінків, відновлює SIM-картку);
- через особистий кабінет мобільного оператора (шахрай самостійно реєструється та виманює у жертви SMS-код оператора).
Шахрай під маскою співробітника мобільного оператора телефонує жертві. Каже, що проходять регламентні роботи по поліпшенню зв'язку, пропонує перейти на нові поліпшені стандарти.
- У зв'язку з цим, просить надати код з SMS. Насправді це не просто код! Це пароль для входу в персональний кабінет жертви на сайті мобільного оператора.
- У персональному кабінеті шахрай здійснює віддалений перевипуск SIM-карти. З цього моменту SIM-карта в телефоні жертви - даремний шматок пластика, мобільним номером жертви розпоряджається шахрай.
- В результаті шахрай отримує доступ до інтернет-банкінгу, Bank-ID, Google Account (ICloud), Gmail, телефонної книги, SMS, Facebook і Instagram жертви.
Якщо таке сталося:
- телефонуйте в банк, заблокуйте свої картки і обліковий запис інтернет-банкінгу, повідомте свого мобільного оператора.
Як захистити фінансовий номер
- Перейти на контракт з мобільним оператором. Якщо обрали залишитись на передплаті:
- Ідентифікуйтеся у свого мобільного оператора
- Зареєструйтесь в персональному кабінеті
- Не розголошуйте свій фінансовий номер телефону
- Відключіть послугу віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора
- Встановіть PIN-код на SIM-карту зі складним 8-значним паролем та пароль блокування телефону. Змініть ПІН-код на SIM-картці зі звичайних 0000 та 1111 на складний.
- Зареєструйтеся в онлайн-кабінеті мобільного оператора. Це зробить неможливим заміну SIM-картки без вас та вашого паспорта.
- Прив’яжіть банківські рахунки до окремого номера. Спілкуйтесь з цього номера тільки з банками
- Ніколи не поширюйте повідомлення та прохання про допомогу, в яких вказано номер картки та телефон. Цим можуть скористатись шахраї.
- Якщо ваш номер припинив відповідати, негайно повідомте про це банк та блокуйте картки та облікові записи до інтернет-банкінгу. Після цього зверніться до мобільного оператора про блокування номера та перевипуск SIM-картки.
- Якщо мобільний оператор підтвердив спробу викрасти вашу SIM-картку або банк бачив спроби зняття коштів з рахунків, передайте цю інформацію до департаменту кіберполіції.
- Будьте пильними, якщо вам телефонують з незнайомих номерів та ще і поповнюють рахунок. Якщо таке сталося, терміново телефонуйте в банк, заблокуйте свої картки і обліковий запис інтернет-банкінгу.
- Тримайте в секреті:
- логін та пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора
- SMS-коди операторів
- PUK-код та серійний номер SIM-картки
В ПриватБанку Ви завжди можете зареєструвати або змінити свій «фінансовий» телефон будь-яким із способів:
- через банкомат з карткою: меню «Мої налаштування» > «Зазначити основний (фінансовий) телефон»
- через терминал самообслуживания: «Банківські операції» > «Мої дані» > «Зазначити основний (фінансовий) телефон»
- у Приват24: меню «Усі послуги» > «Налаштування» > «Безпека» > «Зміна логіна»