Дві платіжні системи - взаємовигідні переваги!

Кобейджингова картка

 

 

Кобейджингова картка («спільна картка» від англ. «Co-badged cards») – це платіжна картка, що поєднуює технології двох або більше платіжних систем. Кобейджингова картка  відкриває власнику можливості двох платіжних систем – НПС "Простір" та UnionPay International.

 

 

 

Кобейджингові картки на території України працюватимуть в інфраструктурі, за правилами і тарифами НПС "Простір", а за її межами – за правилами і тарифами міжнародної платіжної системи UnionPay.

UnionPay International одна з найбільших світових платіжних систем. Кобейджинговою карткою можна розраховуватися не тільки в Україні (понад 350 тис. торговельних терміналів), а й за кордоном –  у 178 країнах світу, зокрема Китаї та країнах Південно-східної Азії. Також це стосується розрахунків в Інтернеті та зняття готівки в банкоматах. Новинка сподобається користувачам, адже акції та знижки від UnionPay у торговельних мережах різних країн відтепер доступні й українцям. Без наявної інфраструктури для прийомку карток UnionPay в Україні випуск карток цієї системи під власним брендом може мати низку недоліків. У той час як кобейдж дозволить використвувати такі картки у мережі, що вже сформована банками-еквайрами, підключеними до ПРОСТІР.

Крім того, випуск кобейджингових карток буде цікавим та вигідним українським банкам, адже урізноманітнить їхню продуктову лінійку та оптимізує витрати, зокрема завдяки дешевшому обслуговуванню:

 - всі операції за такою карткою на території України обробляються за правилами й тарифами НПС ПРОСТІР

 - суттєва оптимізація операційних витрат на ведення карткового бізнесу

 - впровадження функціоналу транскордонних операцій

 - можливість швидкого старту емісії карток

 - посилення конкуренції та підвищення якості фінансових послуг

 - залучення міжнародних інвестицій та технологій в країну

За статистикою НБУ менше 5% операцій з платіжними картками міжнародних платіжних систем, що емітовані українськими банками, здійснюються за кордоном. Тобто українці переважно використовують платіжні картки на території України.

А тарифи НПС “ПРОСТІР” є публічними і досить вигідними для банків – вартість міжбанківської транзакції складає 0,1 грн. + 0,01%, а внутрішньобанківські операції не тарифікуються. З економічної точки зору, це робить випуск таких карток досить привабливим для банків, оскільки дозволяє створити картковий продукт, який технологічно відповідає всім стандартам ринку і дозволяє держателю здійснювати операції без обмежень. Водночас тарифікація більшості цих операцій здійснюватиметься за тарифами і на користь національної системи, відповідно ці кошти залишатимуться в економіці України.

Особливість кобейджингової картки ще в тому, що в Україні нею можна розраховуватися у 98% терміналах підключених до ПРОСТІР – незалежно від того, яким банком його встановлено. А за кордоном як  Ви легко розрахуєтеся своєю новою карткою не тільки в Китаї, де зазвичай картки інших платіжних систем не працюють, а ще у майже 178 країнах світу. Справжня знахідка та незамінна помічниця для фанатів шопінгу.

UnionPay International є дочірньою компанією China UnionPay, діяльність якої спрямована на зростання та підтримку глобального бізнесу UnionPay. У партнерстві з понад 2 300 установами в усьому світі UnionPay International забезпечує емісію карток у 61 країні та еквайринг – у 179 країнах. UnionPay International надає високоякісні, економічно ефективні та безпечні платіжні послуги для найбільшої в світі кількості власників карток.

 У листопаді 2018 року UnionPay International вийшла на український ринок та стала четвертою в Україні міжнародною картковою платіжною системою, платіжною організацією якої є нерезидент. Активну роботу з українськими банками ця платіжна система розпочала наприкінці 2019 року.

НПС "ПРОСТІР" – це національна платіжна карткова система, створена Національним банком України. Продукт системи – платіжна картка (з безконтактним чипом, магнітною смугою), яка приймається до оплати в 98% усієї термінальної мережі в Україні, дозволяє здійснювати розрахунки в мережі Інтернет, р2р-перекази, а також знімати готівку в банкоматах. Сьогодні учасниками системи є 54 установи. Загальна кількість платіжних карток ПРОСТІР становить понад 600 тис. шт.

Обидві платіжні системи вбачають взаємовигідні переваги такого спільного проекту. Для національної платіжної системи – це суттєве розширення мережі приймання карток ПРОСТІР та новий етап еволюції системи.

Користувачі пластикових карток однієї з найбільших світових платіжних систем UnionPay International відтепер можуть використовувати свої картки в мережі ПриватБанку. Як повідомили в банку, з 3 грудня власники карток UnionPay можуть розплачуватися ними в готелях, ресторанах та торгових точках Києва, Харкова, Одеси, Дніпра та інших міст. Також за допомогою карток UnionPay можна отримати готівку в банкоматах ПриватБанку по всій країні.

ПриватБанк надає власникам карток UnionPay якісні фінансові послуги світового рівня, що допоможе українським торговельним підприємствам і малому бізнесу залучити більше китайських споживачів.  Вихід на вітчизняний ринок нового провідного міжнародного партнера означає й нові можливості для банківського сектора України в рамках інтеграції у світову фінансову систему.

Обслуговування карток платіжної системи UnionPay International у мережі банкоматів і платіжних терміналів є першим етапом співпраці ПриватБанку з UnionPay. У подальшому банк і UnionPay планують розробку спільних інноваційних платіжних продуктів, які сприятимуть модернізації української індустрії платежів.

Співпраця з визнаним лідером банківського ринку дозволить досягти значного прориву в обслуговуванні карток UnionPay, просуванні інноваційних платіжних продуктів в Україні. UnionPay накопичила багатий досвід у розробці інноваційних платежів, реалізації проектів «розумного міста», фінансової інтеграції та готова брати участь у розвитку платіжної індустрії в Україні, надаючи власникам карток UnionPay ще більш сучасні та безпечні платіжні сервіси.

Україна стала 178-ю країною світу, у якій розвивається сервіс обслуговування карток UnionPay. Сьогодні UPI надає можливість використовувати картки для оплати товарів і послуг, а також зняття готівки в партнерстві з більш ніж 2 000 фінансових інститутів по всьому світі. Картки UnionPay емітуються в 58 країнах.