Сервісні центри МВС – зелене світло новому сервісу!
Сервісний центр МВС України – це орган з надання платних і безоплатних послуг, віднесених до компетенції Міністерства внутрішніх справ, а також виконує безпосередню участь у реалізації державної політики у сфері надання адміністративних послуг. Організовує діяльність територіальних органів з надання сервісних послуг МВС – Міністерство Внутрішніх Справ України.
Система сервісних центрів МВС включає:
- Головний сервісний центр (ГСЦ МВС)
- Регіональні сервісні центри (РСЦ МВС)
- Територіальні сервісні центри (ТСЦ МВС)
- Мобільні сервісні центри (МСЦ МВС)
Привітний вмотивований персонал
Консультанти
Зручна зона очікування
Куточок для малечі
Надання різноманітних послуг онлайн
Спрощений формат надання послуг (Єдине вікно)
Контроль якості надання послуг
Мінімізація корупції - надання послуг за офіційними тарифами
Плануєте візит?
В сервісних центрах МВС з найбільшим навантаженням обслуговування здійснюється лише за талонами до електронної черги. Записатися в е-чергу уже можливо до більшості сервісних центрів МВС, їх ви можете обрати під час онлайн-реєстрації в електронній черзі.
Сервісні центри МВС працюють за попереднім записом, який здійснюється:
- На сайті hsc.gov.ua
- В електронному кабінеті водія
- За номерами телефонів регіональних сервісних центрів
- Отримати талон в електронну чергу в сервісному центрі
Онлайн-запис в електронну чергу через офіційний вебсайт Головного сервісного центру МВС - це нова полегшена процедура запису громадян до сервісних центрів МВС для отримання послуг.
Для отримання послуг та мінімізації часу перебування у сервісному центрі МВС, достатньо попередньо зареєструватися до електронної черги онлайн:
1. Зайдіть на сайт Головного сервісного центру МВС hsc.gov.ua
2. Оберіть розділ «Запис в електронну чергу»
3. Авторизуйтесь натиснувши кнопку «Пройти ідентифікацію»
4. Оберіть зручний для Вас спосіб авторизації у функціоналі запису електронної черги. Це можна зробити ідентифікувавшись за допомогою:
- КЕП
- MobileID
- BankID
5. Натисніть кнопку «Зареєструватися»
6. Перевірте правильність особистих даних, обов’язково заповніть всі інші поля та натисніть кнопку «Далі»
7. Виберіть населений пункт, сервісний центр МВС та послугу, натисніть кнопку «Далі»
Будьте уважні, адже неправильний вибір унеможливлює надання необхідної послуги, що може стати підставою для скасування Вашого запису в електронній черзі.
8. Оберіть бажану дату та час отримання послуги та натисніть «Далі»
Якщо бажана дата або час зайняті, то відповідно клітинка не буде відображена.
9. Готово!
На екрані з’явиться сформований талон електронної черги з можливістю його завантаження. Він автоматично буде надісланий на вказану Вами адресу електронної пошти. Талон в електронну чергу необхідно буде показати адміністратору сервісного центру МВС для отримання послуги.
Для того, щоб переглянути всі свої записи до електронної черги, або скасувати їх натисніть кнопку «Мої реєстрації в черзі».
Записатися в чергу на обрану послугу можна тільки один раз на день.
Талон електронної черги необхідно зберігати до моменту отримання послуги в сервісному центрі МВС.
Зареєстрованим користувачам доступні послуги сервісних центрів онлайн:
Перевірка документів
Замовлення обміну та відновлення посвідчення водія онлайн
Форма пропозицій до «Банку екзаменаційних питань з ПДР»
Запис в електронну чергу
Верифікація даних
Призначення належним користувачем
Надання витягу з ЄДР ТЗ онлайн
Часті питання:
- Як працює електронна черга?
Електронна черга працює завдяки автоматизованій системі організації прийому фізичних та юридичних осіб (система керування чергою), які зареєструвалися за допомогою онлайн-сервісу або термінала для отримання послуг у територіальних сервісних центрах МВС (ТСЦ МВС), функціонування якої забезпечує програмно-апаратна платформа для розподілу суб’єктів звернення з відповідним програмним забезпеченням.
- Хто такі суб’єкти звернення?
Це фізичні особа або уповноваженні представники юридичної особи, які звернулися до ТСЦ МВС для отримання послуг.
- Що таке онлайн-сервіс МВС?
Це додаток для реєстрації суб’єктів звернення, який інтегрований із центральним сервером системи керування чергою, призначений для забезпечення функціонування системи керування чергою.
- Що таке термінал для отримання талона в електронну чергу сервісного центру МВС?
Термінал - програмно-апаратний комплекс реєстрації суб’єктів звернення, установлений у приміщеннях ТСЦ МВС, призначений для забезпечення функціонування системи керування чергою.
- В які сервісні центри можливо зареєструватись до черги онлайн?
Перелік ТСЦ МВС, у яких здійснюється реєстрація громадян в системі керування чергою, а також перелік послуг, для отримання яких можна зареєструватися в системі керування чергою, визначається Головним сервісним центром МВС (ГСЦ МВС) із урахуванням матеріально-технічних ресурсів регіональних сервісних центрів ГСЦ МВС.
- Як скористатися записом до електронної черги сервісних центрів МВС?
1. Для отримання послуг у ТСЦ МВС громадяни реєструються в системі керування чергою (за умови її наявності у відповідному сервісному центрі МВС) за допомогою онлайн-сервісу або термінала.
2. У разі неможливості реєстрації в системі керування чергою надання послуг здійснюється в порядку живої черги.
3. Реєстрація громадян до черги здійснюється безоплатно.
4. Для реєстрації до черги за допомогою онлайн-сервісу суб’єкт звернення проходить електронну ідентифікацію та зазначає своє прізвище, ім’я, по батькові, найменування юридичної особи (у разі звернення уповноваженого представника юридичної особи), номер телефону, адресу електронної пошти, обирає послугу, сервісний центр МВС, який надаватиме послугу, дату та час надання послуги із числа доступних.
5. Після реєстрації за допомогою онлайн-сервісу користувачу на адресу електронної пошти, зазначену ним під час реєстрації, надсилається талон про реєстрацію в системі керування чергою (в електронному вигляді), в якому зазначаються номер ТСЦ МВС, який надаватиме послугу, номер реєстрації суб’єкта звернення в системі керування чергою, дата та час надання послуги, назва послуги, відомості, введені суб’єктом звернення під час реєстрації. Додатково може зазначатися інша інформація, необхідна для отримання послуги.
6. Реєстрація в системі керування чергою за допомогою термінала здійснюється суб’єктом звернення самостійно або з допомогою працівника ТСЦ МВС не пізніше ніж за годину до кінця робочого дня, визначеного графіком роботи відповідного ТСЦ МВС.
У разі реєстрації суб’єкта звернення в системі керування чергою з допомогою працівника ТСЦ МВС суб’єкт звернення зобов’язаний перевірити правильність введених даних під час такої реєстрації.
7. Для здійснення реєстрації до електронної черги за допомогою термінала суб’єкт звернення обирає послугу і вводить своє прізвище та ініціали. Додатково можуть зазначатися номерний знак транспортного засобу та/або реквізити документів, необхідні для отримання послуги.
8. Після реєстрації в електронній черзі за допомогою термінала суб’єкту звернення видається талон про реєстрацію в системі керування чергою, де зазначаються номер ТСЦ МВС, який надаватиме послугу, номер реєстрації суб’єкта звернення в системі керування чергою, дата надання послуги, назва послуги, відомості, введені суб’єктом звернення під час реєстрації в системі керування чергою.
9. Приміщення сервісних центрів МВС, у яких функціонує система керування чергою, облаштовуються інформаційними табло, які відображають інформацію про поточні дату й час, номери реєстрації суб’єктів звернення в електронній черзі та номери робочих місць адміністраторів ТСЦ МВС, які надаватимуть послуги, а також інформацію про номери реєстрації суб’єктів звернення в системі керування чергою, яких запросять для отримання послуг найближчим часом.
10. Надання послуги суб’єкту звернення здійснюється відповідним ТСЦ МВС у день та час, визначені в талоні про реєстрацію в системі керування чергою в разі реєстрації в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу, або в день, визначений у талоні про реєстрацію в системі керування чергою в разі реєстрації в системі керування чергою за допомогою термінала.
11. Запрошення суб’єкта звернення до робочого місця, за яким надаватиметься послуга, здійснюється шляхом звукового та/або візуального оповіщення.
У разі неявки суб’єкта звернення протягом двох хвилин із моменту запрошення до робочого місця, за яким надаватиметься послуга, його буде повторно запрошено до такого робочого місця не раніше ніж через десять хвилин від першого запрошення.
У разі неявки суб’єкта звернення протягом двох хвилин з моменту повторного запрошення до робочого місця, за яким надаватиметься послуга, його номер реєстрації в системі керування чергою автоматично скасовується.
12. Адміністратор ТСЦ МВС після явки суб’єкта звернення до робочого місця, за яким надаватиметься послуга, вилучає талон про реєстрацію в системі керування чергою у разі реєстрації суб’єкта звернення в системі керування чергою за допомогою термінала.
Вилучений талон про реєстрацію в системі керування чергою долучається до заяви суб’єкта звернення про надання послуги.
У разі реєстрації суб’єкта звернення в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу номер реєстрації в системі керування чергою зазначається на заяві суб’єкта звернення про надання послуги.
- Які вимоги до запису в електронну чергу сервісного центру МВС?
1. Одна реєстрація в системі керування чергою означає надання однієї послуги одному суб’єкту звернення.
2. Невідповідність відомостей про особу суб’єкта звернення, зазначених під час реєстрації в системі керування чергою, відомостям про особу суб’єкта звернення, які містяться в документах, поданих суб’єктом звернення для отримання послуги, є підставою для скасування реєстрації в системі керування електронною чергою.
У такому разі для отримання послуги суб’єкту звернення необхідно повторно зареєструватися в системі керування чергою та зазначити правильні відомості про особу суб’єкта звернення.
3. Кількість днів та/або час, доступний для реєстрації в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу, може відрізнятися для різних ТСЦ МВС та залежить від кількості зареєстрованих за допомогою онлайн-сервісу суб’єктів звернення в системі керування чергою.
4. Кількість реєстрацій у системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу обмежується одним номером реєстрації в системі керування чергою для однієї послуги впродовж одного дня і трьома номерами реєстрації в системі керування чергою впродовж днів, доступних для реєстрації в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу.
5. Реєстрація в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу на поточний робочий день не здійснюється.
6. Загальна кількість доступних талонів про реєстрацію в системі керування чергою на поточний робочий день визначається для кожного ТСЦ МВС з урахуванням часу, необхідного для надання послуг, та залежить від кількості адміністраторів відповідного ТСЦ МВС.
- Що таке МРЕВ?
МРЕВ - міжрайонний реєстраційно-екзаменаційний відділ. Після ліквідації МРЕВ в Україні було створено сервісні центри МВС, метою яких є зміна старих механізмів на нові та ефективні, спрощення процедури оформлення транспортних засобів, покращення якості обслуговування громадян.
- Як отримати консультацію онлайн?
Ви можете скористатися чат-ботом на ім'я "Автобот", який консультуватиме громадян на сторінці Facebook Головного сервісного центру МВС. Автобот сервісних центрів працює 24/7 – fb.com/hsc.gov.ua.
- Як дізнатися, чи обладнаний сервісний центр терміналами для отримання талона в електронну чергу?
Дізнатися чи обладнаний обраний Вами сервісний центр електронною чергою, можна за телефонами, які зазначені на сайті hsc.gov.ua в розділі «Контакти».
- Що таке мобільний сервісний центр МВС?
Мобільні сервісні центри МВС (МСЦ МВС) – це пересувні сервісні центри, що працюють за графіком у віддалених населених пунктах, де немає стаціонарних сервісних центрів МВС. Мобільні сервісні центри обслуговують громадян у регіонах на запит від органів місцевого самоврядування. Населенні пункти та графік надання послуг МСЦ МВС на сайті hsc.gov.ua.
- Які функції виконують сервісні центри МВС України?
- здійснює комплекс заходів, пов’язаних з проведенням державної реєстрації (перереєстрації) та зняттям з обліку призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортних засобів усіх типів;
- здійснює контроль за відповідністю конструкції транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, за дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати зборів (обов'язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також ведення їх обліку;
- видає свідоцтва про допуск транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів;
- проводить реєстрацію (перереєстрацію) транспортних засобів з видачею свідоцтв про реєстрацію, тимчасових реєстраційних талонів (далі - реєстраційні документи) та номерних знаків на транспортні засоби, здійснення обміну реєстраційних документів та номерних знаків на транспортні засоби, зняття з обліку зареєстрованих транспортних засобів;
- здійснює в установленому порядку державний облік зареєстрованих транспортних засобів юридичних та фізичних осіб - власників транспортних засобів і формування Єдиного державного реєстру МВС;
- вносить до Єдиного державного реєстру МВС інформацію про накладення або зняття встановлених у визначеному законодавством порядку обмежень щодо транспортних засобів або їх власників;
- приймає та передає в РСЦ МВС для направлення до ГСЦ МВС заявки на виготовлення індивідуальних номерних знаків транспортних засобів;
- видає індивідуальні номерні знаки власникам транспортних засобів за прийнятими заявками;
- приймає та передає в РСЦ МВС документи для направлення на погодження до ГСЦ МВС заявок на проведення дублювання первинних ідентифікаційних номерів чи нанесення спеціальних індивідуальних номерів на складові частини транспортних засобів;
- видає та продовжує термін дії свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення небезпечних вантажів;
- видає довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості, її зняття, погашення;
- здійснює оформлення та видачу дозволів на встановлення та використання на транспортних засобах спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв;
- проводить огляд транспортних засобів для здійснення процедури їх переобладнання;
- проводить перевірку придатності транспортних засобів для видачі свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів;
- проводить обстеження транспортних засобів на відповідність кольорографічних схем, написів та емблем;
- взаємодіє з фахівцями експертної служби МВС під час здійснення комплексу заходів із проведення державної реєстрації (перереєстрації) та зняття з обліку транспортних засобів;
- приймає іспити на право керування транспортними засобами всіх категорій, здійснює видачу та обмін національного й міжнародного посвідчень водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії та вносить інформацію до Єдиного державного реєстру МВС;
- здійснює ведення обліку надходження, витрачання, наявності номерних знаків і бланкової продукції, а також надання в РСЦ МВС інформації про їх потребу;
- забезпечує зберігання посвідчення водія на право керування транспортними засобами у разі позбавлення особи права на керування транспортним засобом, а також копій документів про позбавлення спеціального права;
- забезпечує повернення посвідчення водія на право керування транспортними засобами після закінчення строку позбавлення спеціального права та успішного складання іспитів;
- здійснює облік закладів, які здійснюють підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та контроль за їх діяльністю;
- веде реєстр підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарювання, які здійснюють торгівлю транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери;
- перевіряє суб’єктів господарювання щодо відповідності матеріально-технічної бази та документації встановленим вимогам до діяльності, пов’язаної з реалізацією транспортних засобів, з видачею акта (висновку);
- визначає стан матеріально-технічної бази закладів, що проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів;
- забезпечує формування в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, загальнодержавної бази даних про результати обов'язкового технічного контролю транспортних засобів на підставі інформації про результати перевірки технічного стану транспортного засобу, що надається суб'єктами проведення обов'язкового технічного контролю, та інформації про укладення договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю, що надається страховиками;
- здійснює прийом фізичних або юридичних осіб і розгляд звернень громадян з усіх питань, що належать до повноважень ТСЦ МВС;
- забезпечує присутність адміністраторів при укладанні та оформленні безпосередньо в ТСЦ МВС договорів, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортні засоби;
- здійснює контроль за додержанням законодавства у сфері своєї діяльності у встановлених законодавством випадках;
- проводить щомісячні внутрішні перевірки матеріалів, що стали підставами для державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів, оформлення та видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, свідоцтв про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів;
- сприяє підвищенню якості послуг, що надаються ТСЦ МВС;
- розробляє та надає в РСЦ МВС пропозиції щодо покращення діяльності ТСЦ МВС;
- розробляє та надає в РСЦ МВС пропозиції щодо матеріального і технічного забезпечення роботи ТСЦ МВС;
- виконує інші функції відповідно до чинного законодавства.
Корисні посилання:
Порядок реєстрації фізичних та юридичних осіб в електронній черзі
Положення про сервісний центр МВС
Про надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ
Перша реєстрація нового автомобіля в автосалоні
Розрахунок вартості реєстрації авто