Любителі відпочинку і подорожей стали більш ощадливими і недовірливими. Щоб вижити на ринку, турфірми активно шукають надійних партнерів-туроператорів, працюють над своїм позитивним іміджем і вкладають чималі кошти в рекламу.
Турбізнес переживає не найкращі часи: конкуренція зросла, ціни на багато напрямків впали. Ситуація ускладнилася тим, що з'явилася велика кількість міжнародних онлайн-систем бронювання готелів, і тепер туристи можуть самостійно організовувати свій відпочинок, економлячи при цьому 30-50% бюджету. Зросла і недовіра клієнтів, ложку дьогтю додають скандальні випадки з операторами. Тому за клієнта тепер потрібно боротися. У туризмі поняття «надійний партнер» і «хороший імідж» дуже важливі.
А для іміджевої складової важливий ретельний підбір співробітників. Високий професіоналізм персоналу, коли менеджери досконало володіють всією необхідною інформацією про напрямок, яким займаються. Велике значення має і офіс в центрі міста, в людному місці.
Щоб бути завжди в строю, необхідно постійно аналізувати туристичний ринок і займаємося розробкою пріоритетних і нових напрямків, залучати клієнтів акційними продуктами. Що стосується реклами, то ефективним вважається розміщення флаєрів або буклетів в дорогих ресторанах. Останнім часом також активно використовують інтернет як засіб залучення клієнтів і партнерів. Веб-сайт - це потужний інструмент, що допомагає нам донести необхідну інформацію. Для результативної роботи інтернет-ресурсу потрібно організувати рекламну кампанію в Google, Yandex.
Насправді дуже важко сказати точно, що допомагає в пошуку нових клієнтів і дає конкурентну перевагу. Але головним залишається все-таки професіоналізм співробітників. І це навіть не освіта і досвід роботи, а харизма, чарівність, вміння подати запитувану інформацію цікаво і доступно. Адже до менеджера клієнти звертаються, ледь не як до родича, йому довіряють (або не довіряють) свій відпочинок. А враження від подорожі повинні зігрівати душу людини ще багато місяців.
Найпершим кроком на шляху до успіху в турбізнесі є своєрідна «розстановка пріоритетів»: яким видом діяльності хоче займатися фірма - бути турагентом або туроператором. Турагент перепродує вже готовий продукт, туроператор - створює цей продукт. Залежно від роду діяльності, підбираються і партнери. Взагалі завжди цікавіше відкривати новий напрямок, ніж займатися популярним, хоч це на перших порах і не приносить великого прибутку. Так, скажімо, зараз не можна почати працювати, не маючи в своєму арсеналі тури в Туреччину, Чорногорію і Єгипет.
Місцезнаходження офісу вважаю не настільки важливим для турфірми. Коли компанія напрацьовує базу постійних клієнтів і / або стає відомою широкому колу споживачів, її будуть шукати самі.
Реклама в інтернеті, на туристичних інтернет-сайтах, зовнішня реклама, а також іміджева розкрутка - двигуни нашого бізнесу. Адже якщо кількість конкурентів велика, а надані послуги фактично нічим не відрізняються, то переможцем вийде той, про кого споживач більше чув. Тому «сарафанне радіо» - найефективніша реклама для будь-якого турагенства.