Віддалений кваліфікований електронний підпис «Дія.Підпис» (Дія ID)
- Власники ID карток або закордонних біометричних паспортів в «Дія» можуть за власним бажанням генерувати «Дія Підпис» в телефоні!
«Дія.Підпис» («Дія ID») – це віддалений кваліфікований електронний підпис (КЕП), який створюється за допомогою мобільного додатка «Дія» без особистої присутності осіб за допомогою технології PhotoID. «Дія.Підпис» Ви можете використовувати для підписання документів у додатку «Дія» та онлайн.
Тепер отримувати послуги можна не лише з комп’ютера, але і з вашого смартфону!
PhotoID – технологія розпізнавання обличчя особи шляхом порівняння фотозображення особи, створеного нею за допомогою мобільного додатка « Дія», з відцифрованим образом обличчя з Єдиного державного демографічного реєстру. PhotoID це не технологія FaceID на Вашому смартфоні - фото, яке робить Ваш телефон у реальному часі порівнюється з фотографією на Ваших документах. Розпізнавання обличчя особи здійснюється засобами мобільного додатка «Дія» за умови успішної перевірки на відсутність ознак атаки на біометричне пред’явлення та стороннього впливу на особу.
Для того, щоб користуватися послугами та підписувати документи в додатку «Дія» Вам знадобиться «Дія Підпис». Генерувати «Дія Підпис» можуть власники:
Закордонних біометричних паспортів (Паспорт громадянина України для виїзду за кордон
ID карток (Паспорт громадянина України у формі картки ID)
Щоб активувати підпис Вам необхідно підтвердити особу за допомого PhotoID
Виберіть місце з гарним освітленням та фоном без картин та інших людей. Переконайтеся, що Ваша фронтальна камера чиста та додаток «Дія» має доступ до неї:
1. Авторизуйтесь у додатку «Дія»
2. Виберіть пункт меню «Дія Підпис» та натисніть «Активувати»
3. Підтвердіть особу за допомогою PhotoID
- Телефон потрібно тримати на рівні обличчя, щоб рамка постійно була зеленого кольору. Якщо Ви намагаєтесь пройти перевірку в окулярах, а на фото в документах Ви без них – приберіть їх з обличчя. Повторюйте рухи за допомогою підказок у правому верхньому кутку.
4. «Дія» сповістить Вас про результат перевірки
5. Придумайте код з 5 цифр для «Дія Підпису» та підтвердіть його
6. Готово! Тепер Ви можете користуватись «Дія Підписом» та отримувати послуги онлайн
Що таке «Дія ID»?
«Дія ID» - послуга електронної ідентифікації для користувачів, які отримували особистий ключ віддалено за допомогою мобільного додатка «Дія». «Дія.Підпис» містить дві частини. Одна частина зберігається у вашому смартфоні, а інша — в спеціальному захищеному модулі порталу Дія.
Отримати особистий ключ віддалено за допомогою мобільного застосунку Дія мають можливість громадяни України, які є власниками ID-картки або біометричного закордонного паспорта.
Щоб авторизуватися на сайті за допомогою Дія ID, вам необхідно:
1. Обрати розділ «Дія ID».
2. Відсканувати QR-код.
3. Зчитати особистий ключ шляхом сканування обличчя (перевірки за фото) та вводу паролю до особистого ключа.
4. У разі успішної автентифікації у мобільному застосунку Дія, система передає ваші персональні дані, що дозволить вас ідентифікувати.
Електронний підпис — це один з основних засобів ідентифікації людини. Завдяки Дія.Підпису можна підписувати будь-які документи, отримувати держпослуги просто з телефона вдома, в метро чи під час ранкової кави — безоплатно й у кілька кліків.
Дія.Підпис інтегрується з порталом Дія, тобто тепер можна отримувати послуги з порталу не лише з комп’ютера, але і з вашого смартфону. Також саме завдяки Дія.Підпису вдалося запустити податкові послуги в застосунку Дія. Адже при поданні декларацій потрібно підписати їх. Поступово технологія буде інтегруватися також з кабінетом водія та кабінетом на Порталі пенсійного фонду, банками та страховими компаніями та мобільними операторами.
Це абсолютно безпечно та максимально зручно, а також безкоштовно. Дія.Підпис зберігатиметься в захищеному середовищі та гарантуватиме найвищий рівень безпеки. До того ж у вас у Дії встановлений власний пароль, що гарантує подвійний захист.
Питання - Відповідь:
- Скільки коштує Дія.Підпис?
Кваліфіковані електронні довірчі послуги, пов’язані з використанням віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»), надаються підписувачам безоплатно.
- Як користуватися «Дія.Підписом»?
Користуватися Дія.Підписом дуже просто:
- Протріть фронтальну камеру, щоб випадкові відбитки пальців не заважали ідентифікації. Краще робити це на однородному тлі та із яскравим освітленням.
- Наведіть камеру на обличчя. Потрібно, щоб воно потрапило в зелену рамку на екрані.
- Виконайте вказівки застосунку. Треба буде нахилити голову чи покрутити обличчям, щоб система змогла перевірити ваше фото із біометрією в реєстрі.
- Система робить фінальне фото — і все. Отже, ніхто не зможе підробити ваш підпис, бо ви підтвердили свою особу.
- Хто може скористатися послугою «Дія.Підпис»?
Особи, яким було видано паспорт громадянина України або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, оформлений із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру, можуть за власним бажанням за допомогою мобільного додатка Порталу Дія звернутися за отриманням послуги з формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, що використовується для створення, перевірки та підтвердження віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID), за умови дійсності відповідного паспорта.
- Як я можу використовувати Дія.Підпис? Що можу підписувати?
Використовувати підпис можна під час замовлення послуг у мобільному застосунку та на порталі Дія. Щоб авторизуватись або підписати заяву на порталі Дія, відскануйте згенерований на порталі QR-код, що запустить процедуру підпису. Мінцифра зараз працює над розширенням кола можливостей Дія.Підпису.
- Як відбувається ідентифікація особи при використанні Дія підпису?
Ідентифікація осіб під час формування та видачі кваліфікованого сертифіката електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») здійснюється віддалено, без особистої присутності осіб у надавача або у його відокремленому пункті реєстрації.
Під час формування кваліфікованого сертифіката електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») ідентифікація осіб, здійснюється шляхом виконання сукупності таких процедур:
1. Здійснення верифікації особи з використанням інформації Єдиного державного демографічного реєстру на підставі запиту від мобільного додатка Порталу Дія, що містить інформацію, яка дає змогу однозначно ідентифікувати особу. Запит формується на основі ідентифікаційних даних особи, за допомогою Системи BankID НБУ або зчитаних особою за допомогою мобільного додатка Порталу Дія з безконтактного електронного носія (NFC авторизація), імплантованого у виданий особі паспорт громадянина України чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
2. Проведення перевірки дійсності виданого особі паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
3. Здійснення розпізнавання обличчя особи шляхом порівняння фотозображення особи, створеного нею за допомогою мобільного додатка Порталу Дія, з відцифрованим образом обличчя відповідної особи.
4. Застосування додаткових механізмів для підтвердження особи, передбачених регламентом роботи надавача.
- Чи можна Дія.Підпис, створений на одному телефоні, використати на іншому телефоні?
Ні. Якщо ви хочете скористатися Дія.Підпис з іншого смартфона, то вам доведеться авторизуватися в Дії та створити новий Дія.Підпис. Водночас попередній Дія.Підпис автоматично видалиться.
- Як я можу бути впевненим, що моїм Дія.Підписом не скористається третя особа?
Перед кожним підписанням вам потрібно пройти підтвердження особи через перевірку за фото, NFC або BankID та ввести PIN-код для Дія.Підпису. Щоб ніхто, крім вас, не зміг підписати ваші документи.
- Які дані вносяться до кваліфікованого сертифіката електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»)?
До мобільного додатка Порталу Дія передаються ідентифікаційні дані особи, які вносяться до кваліфікованого сертифіката електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»):
- прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) особи українською мовою;
- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган), у разі наявності відповідної інформації в Єдиному державному демографічному реєстрі.
Для проведення перевірки дійсності виданого особі паспорта громадянина України до мобільного додатка Порталу Дія передаються відомості про номер відповідного паспорта.
- Як підписувати документи Дія.Підписом?
Ви натискаєте «Підписати».
Підтверджуєте особу через перевірку за фото, NFC або BankID.
Введіть PIN-код для Дія.Підпису.
Готово!
- У якому разі кваліфікований сертифікат електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») підлягає скасуванню?
1. Подання підписувачем заяви про дострокове припинення використання підтверджених ідентифікаційних даних, що належать йому, для надання послуги з формування кваліфікованого сертифіката електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID») в будь-який спосіб, що забезпечує підтвердження особи підписувача.
2. Повідомлення підписувачем або Адміністрацією Держспецзв’язку про підозру в компрометації особистого ключа, який належить підписувачу.
3. Надходження до надавача документа, що підтверджує:
- зміну підтверджених ідентифікаційних даних;
- недостовірність підтверджених ідентифікаційних даних;
- смерть фізичної особи - підписувача;
- набрання законної сили рішенням суду про дострокове припинення використання підтверджених ідентифікаційних даних підписувача для надання послуги з формування кваліфікованого сертифіката електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»), оголошення фізичної особи - підписувача померлою, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, обмеження її цивільної дієздатності, визнання її банкрутом.
4. Неукладення фізичною особою договору про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, пов’язаних з використанням віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»).
5. Порушення підписувачем істотних умов договору про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг.
6. Розірвання договору про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (припинення використання підписувачем мобільного додатка Порталу Дія).
- Чим відрізняється Дія.Підпис від КЕП?
Дія.Підпис — це кваліфікований електронний підпис, але в новій реалізації.
- Що таке електронний підпис?
Це дані, які забезпечують цілісність документів та ідентифікують особу. Електронний підпис може зберігатися у вигляді MobileID, підпису на ID-картці чи захищеному носії інформації. Таким підписом ви можете підписувати електронні документи, користуватися електронними послугами, реєструватися на державних порталах тощо. Документи з цим підписом мають таку саму юридичну силу, як і документи, підписані власноруч.
- Як отримати електронний підпис?
Є три варіанти:
У кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг із переліку.
В особистому кабінеті Приват24 або у відділенні банку — для клієнтів ПриватБанку послуга безоплатна.
У інформаційно-довідковому департаменті Державної податкової служби, Міністерстві внутрішніх справ України — безоплатно.
Корисні посилання:
Віддалений хмарний КЕП SmartID ПриватБанк. Підпис в телефоні
Технологія розпізнавання обличчя FacePay ПриватБанк
Використання віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»)