Щоб увійти в «Дія» більше не потрібна банківська картка

 - Авторизуватись у «Дії» можна за допомогою NFC, приклавши ID-картку до смартфона

 

 

NFC авторизація в "Дія"

 

NFC-авторизація – це спосіб авторизації, за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на NFC-чипу власної ID-картки.

Кваліфікований електронний підпис, що міститься на ID-картці, дозволяє безпосередньо, з використанням Інтегрованої системи електронної ідентифікації, ідентифікувати людину в різних державних онлайн сервісах, з метою отримання електронних послуг. Власники смартфонів з технологією NFC можуть використовувати такий підпис через мобільний додаток «Дія».

 

 

Для того, щоб авторизуватись або увійти в "Дію", необхідно просто прикласти ID-картку з КЕП до смартфона з технологією NFC:

 

1. Завантажте «Дія» на свій смартфон.

2. Виберіть «Авторизація через NFC».

3. Відскануйте код на звороті ID-картки. За необхідності надайте дозвіл додатку «Дія» на використання камери.

4. Натисніть «Зчитати» приклавши ID-картку до задньої кришки смартфону.

5. Пройдіть перевірку через фото ID.

6. Придумайте код з 4 цифр, який буде використовуватися для входу в «Дія»

7. Готово! Ви увійшли в додаток «Дія»! Тепер важливі документи  будуть завжди доступні у смартфоні.

 

 


 

 

 

 

ID-картка - документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, який має вигляд пластикової картки з чіпом, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки,  не зможе нею скористатися.

Для отримання доступу до інформації на ID, використовуються смартфони з підтримкою технології NFC. ID-картка, що містить електронний підпис громадянина, є повноцінним засобом електронної ідентифікації особи. Особисті ключі до підпису зберігаються на безконтактному електронному носії — NFC чіпі. З  вашим електронним підписом на ID Ви можете отримувати адмінпослуги, укладати угоди, здійснювати банківські операції, оформлювати доручення онлайн тощо.

Послуга внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп NFC) ID-картки надається безкоштовно і за бажанням, та є доступною громадянам України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становить 2 роки. ID дозволяє здійснити дозапис ключової інформації для функціонування КЕП 10 разів, тобто на весь період дії ID. Оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням.

Використання ID-картки з КЕП надає її власнику чимало переваг, зокрема – можливість легко та зручно користуватися електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, не виходячи з дому.

Внести електронний підпис на чіп ID-картки можливо як одразу після отримання нового біометричного паспорта громадянина України, так і записати КЕП на раніше видану ID. Важливо, що зробити це можна у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації.

Використання КЕП – безпечне, адже таємні ключі електронного підпису зберігаються у спеціальному захищеному чіпі на ID-картці, який має висновок державної експертизи у галузі криптографічного захисту інформації.

Для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання. Електронний підпис гарантує конфіденційність: код доступу до нього (PIN 2) знаєте виключно Ви. Без цього коду ніхто, крім Вас, не зможе отримати підписану Вами інформацію або документи.

 

Питання - Відповідь:

 

Як авторизуватись в «Дія» без банку?

 - Як авторизуватись в «Дія» без банку?

Виконати авторизацію або вхід без банківської картки (без використання BankID), мають змогу громадяни – власники ID-картки з використанням КЕП записаним на NFC чіп.

 
Навіщо проходити перевірку через фото ID при вході в "Дію" за допомогою NFC?

 - Навіщо проходити перевірку через фото ID при вході в "Дію" за допомогою NFC?

Це необхідно для безпеки. Додатку «Дія» необхідно пересвідчитись, що Ви жива людина, а не фото. За допомогою технології PhotoID можна пройти переавторизацію, яку вимагає Дія час від часу.

 
Для кого потрібна NFC авторизація в «Дії»?

 -  Для кого потрібна NFC авторизація в «Дії»?

Тим, в кого вже є ID-картка, але немає 18 років, або їхній банк не підключений до системи Bank ID НБУ.

 

 
Для чого кваліфікований електронний підпис (КЕП) внесено до паспорта громадянина України у формі картки (ID)?

 - Для чого кваліфікований електронний підпис (КЕП) внесено до паспорта громадянина України у формі картки (ID)?

КЕП внесено до ID-картка з метою забезпечення отримання громадянами України адміністративних послуг, що надаються в електронному вигляді, а також для забезпечення прав громадян України при укладанні цивільно-правових угод, здійснення банківських операцій, оформленні доручень іншим особам для представництва перед третьою особою, посвідчення особи власника паспорта та підтвердження громадянства України із застосуванням КЕП.

При цьому ID-картка є захищеним носієм особистих ключів та використовується з метою здійснення комплексу заходів, пов’язаних з ідентифікацією особи та накладенням кваліфікованого електронного підпису з шифруванням.

Відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», електронний цифровий підпис призначений для забезпечення діяльності фізичних та юридичних осіб, яка здійснюється з використанням електронних документів.

КЕП використовується фізичними та юридичними особами – суб'єктами електронного документообігу для ідентифікації підписувача та підтвердження цілісності даних в електронній формі.

КЕП накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. КЕП робить електронний документ оригіналом і гарантує його достовірність.

Використання КЕП не змінює порядку підписання договорів та інших документів, встановленого законом для вчинення правочинів у письмовій формі.

 

 
Який потрібен зчитувач для отримання доступу до інформації на ID-картці?

 - Який потрібен зчитувач для отримання доступу до інформації на ID-картці?

Кваліфікований електронний підпис, що міститься на ID-картці, дозволяє безпосередньо, з використанням Інтегрованої системи електронної ідентифікації (www.id.gov.ua), ідентифікувати людину в різних державних онлайн сервісах з метою отримання електронних послуг.

Для отримання доступу до інформації на ID, використовуються зчитувачі інформації, які мають інтерфейс підключення до персонального комп’ютера або смартфон з підтримкою технології NFC та відповідне програмне забезпечення для платформ Windows, MacOS, Android та IOS.

 

 
Що робити з ID-карткою через 2 роки у разі завершення терміну дії особистих ключів КЕП?

 - Що робити з ID-карткою через 2 роки у разі завершення терміну дії особистих ключів КЕП?

ID-картка є дійсною до закінчення строку, на який її видали (10 років).

У разі завершення терміну дії особистих ключів КЕП, власник ID може звернутися до ДМС з метою продовження надання послуг КЕП та здійснити внесення на ID-картку нових особистих ключів КЕП:

 - особисто за допомогою рідера для зчитування інформації з ID-картки та прикладного програмного забезпечення акредитованого центру сертифікації ключів МВС, яке розміщено на їх веб-сайті та надається безкоштовно;

 - звернутися до акредитованого центру сертифікації ключів МВС;

 -звернутися до найближчого територіального підрозділу ДМС.

 

 
Що робити у випадку втрати ПІН2?

 - Що робити у випадку втрати ПІН2?

У разі втрати ПІН2 (персональний ідентифікаційний код для доступу до зони КЕП на чіпі ID) власник ID може його замінити на новий за допомогою ПАК2 (персональний авторизаційний код призначений для розблокування ПІН2, а у разі втрати ПАК2, втрачається можливість здійснити внесення на чіп ID нових особистих ключів КЕП та використання ID як захищеного носія ключової інформації. При цьому паспорт залишається дійсним. У такому випадку відновлення можливості використання ID як захищеного носія ключової інформації можливо шляхом отримання нового паспорта.

 

  
Чи можливо внесення особистих ключів КЕП на раніше видану ID-картку?

 - Чи можливо внесення особистих ключів КЕП на раніше видану ID-картку?

Внесення КЕП в раніше видану ID можливе і безкоштовне.

 

  
Як увійти в "Дія" якщо в мене немає ID-картки або я не використовую NFC?

 - Як увійти в "Дія" якщо в мене немає ID-картки або я не використовую NFC?

Зареєструватися або виконати вхід в "Дію" Ви маєте можливість за допомогою електронного підпису.

Безкоштовно в режимі онлайн КЕП можливо отримати в Приват24.

 

  
Що таке технологія NFC?

 - Що таке технологія NFC?

NFC («Зв'язок на невеликих відстанях» з англ. «Near Field Communication») - технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіуса дії «в один дотик». Ця технологія дає можливість обміну даними між пристроями, насамперед смартфонами та безконтактними пристроями, що перебувають на відстані близько 10 см. NFC розроблена передусім для застосування в мобільних телефонах.

 

  
Як додати ID картку в «Дія»?

 - Як додати ID картку в «Дія»?

Додати ID картку в «Дія» просто:

1. Встановіть на свій смартфон останню версію додатку «Дія».

2. Пройдіть процедуру реєстрації та виконайте вхід в «Дія».

3. Паспорт громадянина України (ID картка), підтягнеться в «Дія» автоматично.

 

  

 NFC Авторизация в Дія через биометрический загранпаспорт