У боротьбі і бізнесі філософія поєдинку одна. Спостереження першого дає розуміння другого

У боротьбі перемагає не той, хто знає один або два прийоми, а той, хто має колосальну кількість напрацювань і може вибудувати дуже логічну красиву послідовність дій. Це так само, як в боях зі змішаними правилами. У поєдинку сходяться люди, які спочатку мають різні навички, - боксери, борці, самбісти та ін. Борються люди з різним життєвим досвідом, різними принципами, а перемагає той, хто з усього арсеналу видів боротьби застосовує максимально адекватний собі і ситуації. У бізнесі - те ж саме. Кожен бізнесмен має свої вроджені якості і повинен методи підбирати під себе. Є правила і якісь базові схеми, а далі - варіації їх використання.
 
На боях, в спарингах, одні бійці приходять і хвилини дві придивляються один до одного - вибудовують стратегію, вибирають її. Але є і незвичайні моменти: один боєць вибудовував стратегію і придивлявся до супротивника, а інший - миттєво перейшов в атаку і через 15 сек. переміг. Що сталося? Візуально перший виглядав сильніше, але суперник миттєво змінив загальноприйняту манеру поведінки на початку бою і через 15 сек. був визнаний переможцем. Це означає, що він використовував несподівану для противника тактику, а той не був готовий швидко реагувати. Це виглядало, як домашня заготовка, і суперник навіть не встиг збагнути і відреагувати. Значить, переможець попередньо вивчив суперника і використовував в цьому бою ось такий хід. Інший же боєць змінити тактику не встиг і програв. Хоча був не слабкіше.

Подивимося на класичні бізнес-школи. З такої школи виходять штамповані випускники, які мають усереднені знання. У них, як правило, немає практичного досвіду, відпрацьованих навичок, свого особистого стилю діяльності. Але навіть після того, як вони це все знайдуть, якщо не будуть безперервно вдосконалювати придбане, їм ніколи не стати бізнесменами - вони так і залишаться безликими представниками бізнес-середовища. Адже і з будь-якої спортивної школи виходять як чемпіони, так і просто люди зі спортивною освітою. Бізнесмен - це той, хто на всі свої теоретичні знання нашаровує практичні. Особистість комбінує різні методи ведення бізнесу в залежності від ситуації, і найголовніше - робить це так само інтуїтивно, як переможець бойових мистецтв - боїв зі змішаними правилами. У кожній ситуації, з кожним противником використовує свої підходи.

Є знання, є вміння (знання, застосовані на практиці), а є інстинкти. Професійний боєць реагує на рівні інстинктів. Він думає не про одну дію, а відразу на багато кроків вперед - про послідовність дій. Ось так і в бізнесі. Бізнесмен повинен відразу продумувати всю послідовність дій на довгий проміжок часу. І тільки потім, за результатами «бою», проводити самоаналіз і аналіз в колі соратників і партнерів того, що зробив неправильно. Відпрацьовувати наступні комбінації потрібно до бою, щоб потім, коли доведеться «воювати», все це робилося інстинктивно.

Тому в бізнесі потрібно дуже добре вчитися, і потрібні регулярні мозкові штурми. Мозкові штурми в бізнесі виконують роль тренування в спорті - програвання можливих ситуацій. При цьому ніколи не слід відкидати ідеї, потрібно розглядати їх з усіх боків. Так само, як спортсмен, який тренує послідовність дій в спарингах з партнером, необхідно програвати ситуації в бізнесі - варіанти його розвитку при різних змінах обставин і умов.

Гнучкість, швидкість, перемикання між стилями і образами дій, психічна стійкість, вміння вчасно відкинути стереотипні рішення, перегрупуватися і внутрішньо мобілізуватися, але не застряти в минулій ситуації, - ось базові принципи філософії переможця в поєдинку »

У бізнесі потрібно бути готовим до будь-якої несподіванки, будь-якої дії суперника. Крім цього необхідно бути готовим до того, щоб швидко розвинути успіх. Для цього слід мати напрацювання, не бути догматиком і уважно спостерігати за розвитком загальної ситуації, а як тільки намічається перелом - миттєво реагувати. Якщо перелом не в твою сторону - швидко піти в заздалегідь підготовлений захист. Для такого реагування картина повинна бути продумана заздалегідь, змодельовано безліч ситуацій, щоб при настанні сприятливих обставин можна було реалізувати їх миттєво. Завжди перемагає той, у кого більше напрацювань і хто більше думає. Хоча дуже важлива і особиста енергія. Можна сказати, що не існує другорядних факторів. До кожної події потрібно ставитися відповідально. Можна прикладати різні зусилля, але слабких бізнес-ситуацій не буває.

Відносини в бізнесі - це відносини людей з людьми. Тут крім різноманітних документів дуже багато що тримається на довірі, на людських відносинах і принципах. З людиною, яка не є принциповою, змінює домовленості, - не працюють. Є клас замовників, навіть готових платити гроші, з якими не працюють, бо не можливо прогнозувати їх ділову поведінку. Іноді немає можливості змінювати тактики, але не повинні змінюватися і принципи. Як і в боротьбі, до суперника треба ставитися, як до суперника, а не як до ворога. Дуже важливо поважати суперника. Потрібно вважати, що він не гірше, ніж ти, і тоді ти йдеш в бій серйозно і підготовлено. Якщо зустрічаються непорядні люди, краще з ними не працювати, навіть якщо це вигідно, тому що за тактичної вигодою можуть ховатися дуже серйозні стратегічні програші.
 
Потрібно бути спокійним і готовим до боротьби. І до програшу теж. Щоб його локалізувати і знову виграти. Щаслива людина - той, хто більше використовує з'являються можливостей і готовий завжди ухилитися від невдач (удару супротивника), який готовий, коли є можливість, піти в атаку, здійснити наступ - не тільки зробити один вдалий удар, а розвинути успіх. А якщо невдача - швидко відійти і піти на захист. Прийняти один удар, швидко закритися і зайняти оборону.

У бізнесі можуть успішно працювати люди тільки з дуже стійкою нервовою системою. Багато хто думає, що успішно вести бізнес, може тільки розумний. Після стає ясно, що навколо є люди не просто такі ж розумні, а й розумнішими. Але у деяких чомусь виходить краще. Справа в реакції і стійкості психіки: вони встигають швидше реагувати і не пропускати удари, завжди готові наступати або оборонятися, піднятися і йти далі. Сконцентруватися і прийняти досвід, оцінити причину і наслідки своєї невдачі і постаратися другий такий же удар не пропустити. Проаналізувати ситуацію і долучити її до власного досвіду, свого багажу. Той, хто і в десятий раз пропускає один і той же удар, - невдаха точно!

Але є ще одна тема, яка дуже повчальна, - почуття образи. Почуття образи на ситуацію, на людей, на себе - саме безглузде почуття, яке може існувати. Ображатися на суперника за те, що він «дав тобі в око»? Але він для цього і вийшов на ринг! Крім того на це можна подивитися і з іншого боку: удар-то ти сам пропустив. Так, буває іноді дуже прикро. Необхідно перетворити образу жартома або в розповідь і забувати. Це вміння посміятися над самим собою і перевести емоції в інший стан. Але почуття образи не місце в бізнесі - йому місце тільки в жіночих романах і мильних операх. Поразку ж слід усвідомити і перетворити на плюси. Почуття безпорадності має стимулювати тренування і «підкачування», воно повинно підвищувати мотивацію. Почуття перемоги ще більш небезпечно, ніж поразка - небезпекою розслаблення.

У період бою час обмежений, і ти живеш в режимі реального часу. Так само і в бізнесі. Аналізувати ти зможеш потім, а реагувати потрібно в поточній ситуації. У момент, коли відбуваються основні дії, треба бути «тут і зараз» - минуле існує в минулому, а майбутнє - в майбутньому. Рішення потрібно приймати відразу ж. Піррові перемоги неприпустимі. Але і перемога в одному бою не означає глобальної перемоги. Часом після перемог потрібно вміти і відступити. Перемога будь-якими засобами і за всяку ціну неприпустима. Можна опинитися самотнім, без армії на випаленій землі. Згадаймо Кутузова, який здав Москву, і Наполеона, її взяв, і хто в підсумку переміг.

Але між спортом та бізнесом існують і відмінності. У спарингу - поєдинок з конкретним суперником. У бізнесі ти борешся з середовищем і ситуацією, з ринком. Тут більше факторів. При цьому «б'ють» не менше боляче. У першому випадку доведеться вставити два зуба, а в реальності можна назавжди забути про бізнес. Крім того, там ти один (ну ще тренер), а тут за тобою ціла команда, перед якою у тебе є зобов'язання. Там ти один на один, а тут за тобою армія. Потрібно пам'ятати і ще про один важливий чинник: до бійців на рингу після успішного бою не прийде податковий інспектор за своєю часткою.
 

Рейтинг користувача: 4 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зірка