Приватбанк обслуговує більшу частину агропідприємств, які довіряють нам і отримують від нас кредити на досить великі суми. За Приватбанком закріплений перший портфель кредитування агросектору України, тому ми можемо Вам запропонувати багато цікавого.
Аграрний ринок України на сьогоднішній день займає в світі певні позиції, це:
-
3 місце в світі з виробництва заморожених ягід
-
1 місце з виробництва та експорту соняшникової олії
-
3 місце з експорту зернових культур (поступаємося лише США та ЄС)
-
90% кукурудзи Китай експортує з України
-
1 місце з виробництва меду в ЄС
Незважаючи на досягнення нашої країни в аграрному секторі присутні досить великі проблеми в агробізнесі та в країні в цілому:
- 40% сільськогосподарської техніки застаріло - фермерам доводиться обробляти свої господарства на морально застарілій техніці
- Україна відстає на 10% від світового ринку з врожайності - це є прямим наслідком використання застарілої техніки і обладнання
- 80% державних аграрних компаній збиткові - це проблема не тільки в аграрному секторі, а й у всій країні.
Це відбувається через неефективне управління фондами, які залишилися ще у власності держави, що в свою чергу негативно позначається на показнику врожайності в цілому по країні.
Перед агросектором України стоїть непросте питання, як вийти з цієї ситуації. Відсутність ресурсів для кредитування, і в той же час необхідно знайти способи оновлювати засоби виробництва на нові і рухатися вперед. Якщо порівняти річні ставки по кредитах в Україні та Євросоюзі, то можна побачити такі невтішні цифри:
- 30% - в Україні
- 6% - в ЄС
У світі є кілька ефективних інструментів фінансування, які тільки впроваджуються в Україні і активно розвивають комерційні банки, в тому числі і Приватбанк. Напевно всі чули про ці інструменти, але не всі, на жаль, ними користувалися:
- Банківська гарантія
- Вексель
- Акредитив
Такі види фінансування займуть провідні позиції не тільки в Україні, але і у всьому світі, і не тільки для аграрного сектора, а для всіх сегментів. Такі види фінансування забезпечують низьку ставку за цими кредитними продуктома. Ці інструменти вже досить давно використовуються в Європі, в розвинених країнах. Саме завдяки цим інструментам виробники можуть залучати кошти під низькі процентні ставки, поповнювати свої обігові кошти і робити свій бізнес більш прибутковим і конкурентоспроможним, не витрачаючись на дорогі кредитні ресурси. Приватбанк пропонує такі фінансові технології для розвитку аграрного сектора України.
ГАРАНТОВАНІ ПЛАТЕЖІ
Приватбанк запровадив технологічну банківську гарантію - це гарантія оплати товару Вами перед Вашими постачальниками. Це дозволить Вам кредитувати Ваш бізнес під досить низьку, в сьогоднішніх реаліях, кредитну ставку, дозволить Вам поповнювати свої обігові кошти. Цей інструмент дозволить прищепити певну позитивну фінансову культуру, тобто Ваш постачальник буде впевнений, що отримає від Вас кошти в обумовлений договором термін. А Ви отримаєте товар для свого виробництва, бізнесу, практично безкоштовно - всього 4% річних. На сьогоднішній день 4% на рік - це дуже приваблива ставка в комерційних банках України.
«Гарантовані платежі» - це кредитна лінія Приватбанку під 4% річних для проведення безготівкових розрахунків з партнерами в заздалегідь обрану дату завдяки наданим банком ліміту фінансування.
«Гарантовані платежі» в Приватбанку це:
- Можливість придбати необхідну кількість якісного товару
- Доступ до дешевого джерела фінансування
- Звільнення власних коштів для будь-яких Ваших потреб
«Гарантовані платежі» - це дуже гнучка схема. Ви можете варіювати цією схемою, це можуть бути дорогі кредити, Ви можете оплачувати відсутню Вам частину товару, розбивати на кілька платежів. Головна особливість даної кредитної лінії це Ваше бажання, бажання впроваджувати нові й ефективні фінансові інструменти у Вашому бізнесі, для того що б економити. Для більш ефективного та конкурентоспроможного ведення бізнесу Ви просто зобов'язані проводити переговори з Вашими постачальниками для використання даного інструменту.
Перевага Гарантованих платежів для постачальників:
- Надійність. Приватбанк гарантує виконання платежів в день, який обумовлений під час укладення договору
- Безпека. Скасувати виставлений гарантований платіж може тільки одержувач
- Розвиток бізнесу. Завдяки відстрочення збільшується кількість продажів і покупців.
Гарантовані платежі вигідні не тільки Вам, як підприємству, яке приваблює оборотні кошти в розстрочку і невеликий відсоток, це вигідно і Вашим партнерам. Платіж, який Ви виставляєте постачальнику гарантований банком. Якщо на певну дату, про яку Ви домовились з постачальником, Вашому підприємству не вистачатиме коштів, то банк розрахується за Вас. Для постачальника це в першу чергу безпека, тому що скасувати такий платіж може тільки одержувач.
На сьогоднішній день вже досить багато великих компаній приєдналися до програми «Гарантовані платежі» і цей список росте з кожним днем. Наприклад, топ компаній, які беруть гарантовані платежі в агросекторі - Окко, Техноторг, Агропартнер, Голандський корм, Приватлізинг. Ознайомитися з повним переліком партнерів, які беруть гарантовані платежі і розширити своє коло контрагентів Ви можете на торговому майданчику «ПриватМаркет».
КРЕДИТНИЙ ЛІМІТ
«Кредитний ліміт» - Ви зможете використовувати кредитні кошти банку в будь-яких ситуаціях, коли необхідно терміново зробити платіж, а власних грошей на рахунку не вистачає. Кредитний ліміт встановлюється без застав. Після використання кредитного ліміту підприємству необхідно протягом 30 днів погасити заборгованість.
Для аграрних підприємств діє особливий графік погашення заборгованості за кредитним лімітом. Після того як Ви скористаєтеся лімітом, можливо погашення заборгованості протягом 270 днів (9 місяців).
Це особливо вигідно при спільному використанні термінових кредитів «Кредитний ліміт» і кредитної лінії «Гарантовані платежі», це два незамінних фінансових інструменту для ведення бізнесу.
ДЕПОЗИТИ ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
Депозит - ще один фінансовий інструмент, яким підприємства не приділяють належної уваги. Проаналізувавши дані, виявилося, що середній залишок на рахунках підприємств малого і середнього бізнесу, виручка яких складає від 100 000 грн. становить 54000 грн. в день. Якщо змоделювати ситуацію в якій підприємство буде використовувати хоча б поточний банківський депозит (депозити до 3-х днів), то на рік така компанія буде економити додатково 1,5 млн. грн. в рік тільки на банківських відсотках. Це колосальні додаткові можливості, які багато компаній втрачають.
Якщо у Вас з'явилися тимчасово вільні кошти, розмістіть їх на депозиті Приватбанку під вигідну процентну ставку:
- Депозит «Строковий» - це максимальний дохід за фіксований термін
- Депозит «Поточний» - розмістіть кошти строком від 3-х днів і отримуйте дохід
У Приватбанку для юридичних осіб є комплексні пропозиції - це строковий депозит від 30 днів, за яким Ви можете отримувати максимально високу ставку, так і поточний депозит, строком від 3-х днів (зняти гроші з цього рахунку Ви можете в будь-який момент).
Підприємство, яке бачить, що в кінці дня у нього залишаються залишки на рахунках, переводить їх на поточний депозит і вже починає отримувати додатковий дохід. Якщо завтра знадобляться ці кошти для оплати товару, ведення бізнесу, то Ви просто переводите їх назад на поточний рахунок і проводите необхідні Вам операції.
ЛІЗИНГ
Одним з основних інструментів для аграріїв є лізинг. В умовах, коли техніка застаріла, а Вашому підприємству необхідно залишатися конкурентоспроможними, оновлюючи парк, це просто незамінний інструмент. Основною проблемою при покупці нової техніки є розрахунок фінансового навантаження, яка ляже на підприємство. Варто чітко розуміти, що техніка - це Ваш актив, на якому Ви заробляєте гроші. Якщо розрахувати середні витрати на обробку 1 га землі, ми побачимо, що нова техніка може принести додатковий дохід підприємству до 3 млн. грн. за сезон. Таким чином, що б Ви не платили відсотки по лізингу, Вашому новому обладнанню необхідно відпрацювати всього 49 днів в сезон. Тільки 49 днів в сезон Ваше обладнання працює на відсотки по лізингу і це вже Ваша техніка або обладнання, у Вас немає необхідності витрачати додаткові кошти на оренду. Ви отримуєте нові, ефективні, технологічні техніку або обладнання. Ви оплачуєте за техніку за рахунок виручки від майбутнього використання цієї ж техніки. Ви економите за рахунок амортизації - у Вас з'являється податковий кредит. Банк захищає предмет лізингу, у Вас його не заберуть - техніка знаходиться у власності банку на період договору лізингу.
Одним з перешкод при оформленні лізингу клієнт стикається з дорожнечею імпортної техніки. Необхідно чітко розуміти, що купуючи техніку зараз, з ростом курсу долара техніка не втрачає в ціні. Техніка - це Ваш актив, який Ви зможете вигідно продати через 3 - 5 років. З імпортної новою технікою у Вас є можливість ефективніше і продуктивніше обробляти площу, надавати Вашим колегам на умовах оренди. Таким чином, Ви зможете швидше розрахуватися з кредитом і убезпечити активи від знецінення. Імпортна техніка та обладнання в порівнянні з вітчизняною більш довговічні, Ви забезпечите себе від валютних коливань.
Переваги Лізингу очевидні:
- Термін лізингу до 5 років, адаптований графік погашення з урахуванням сезонності бізнесу
- Оплата техніки частинами за рахунок прибутку від її використання
- Економія на податкових платежах за рахунок амортизації, податкового кредиту з ПДВ та збільшення витрат на суму відсотків і комісій
- Банк захищає предмет лізингу і контролює виконання постачальником своїх зобов'язань
- Лізинг оформляється без застави (надання документів та виїзд співробітника банку на підприємство)
- Техніка в Вашому розпорядженні через 48 годин
- Фахівці партнерів Приватбанку безкоштовно навчать Вас користуватися технікою
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
В сьогоднішніх реаліях дуже важливим є ведення зовнішньоекономічної діяльності Вашого підприємства, яка дає можливість розширити ринки збуту і налагодити збут Вашої продукції за територію України.
На відміну від українських бізнес - партнерів, іноземні партнери більш довгострокові. Якщо Вам вдається укласти контракти з іноземними партнерами, то це мінімум на один рік, в середньому контракт укладається на 3 - 5 років. Ви створюєте свій бренд за межами України, Вам буде легше завоювати нові ринки, якщо про Вас вже хтось знає. Дуже важливим фактором є виручка в іноземній валюті. На жаль, гривня проходить сьогодні серйозні випробування, тому виручка в іноземній валюті буде тільки перевагою для Вашого підприємства. Нові ринки ведуть за собою збільшення обсягів виробництва, що в свою чергу дозволяє створювати нові робочі місця і розвивати економіку України. Великі компанії вже освоїлися за межами України. Малому та середньому бізнесу важко виходити за межі країни з - за браку коштів і досвіду. Багато дрібних і середніх компаній не знають з чого почати.
Ринок Європи це 33 розвинених країни, це 12 трлн. євро в рік обороту. Це суттєві кошти, частина яких можуть бути витрачені на Вашу продукцію. 500 млн. мешканців виступають потенційними споживачами Вашої продукції. В Єврозоні дуже розвинений малий і середній бізнес, до нього відноситься 90% компаній - Вам доведеться рідше стикатися з конкуренцією з боку трансатлантичних і міжнародних корпорацій, Ви завжди будете мати конкурентну перевагу.
Міжнародні ринки - це:
- Нові бізнес - партнери
- Створення міжнародного бренду
- Виручка в іноземній валюті
- Збільшення обсягів продажів
З чого почати процедуру експорту?
Перш за все, Ви повинні для себе вирішити - чи готові Ви. Сьогодні вихід на європейські ринки буде обходитися приблизно в 10 000 євро. У цю вартість буде входити сертифікація продукції. В Україні, на жаль, немає сертифікаційних центрів, зразки Вашої продукції Вам доведеться висилати в сертифікаційні центри за межі країни, з цим і пов'язані навантаження по трудовитратах. Ви повинні бути готові до зміни своєї продукції, тому що в європейських країнах серйозні стандарти до продукції, до системи безпеки - будьте готові, що Вам доведеться вносити зміни в технологічний процес виготовлення Вашої продукції. Якщо Вам вдається отримати сертифікат євростандарту, то Вам відкривається дорога практично на всі міжнародні ринки, тому що такий сертифікат сприймається багатьма країнами світу. Процес виходу на європейський ринок може зайняти до півроку.
Чи готові Ви до експорту?
- Тверезе рішення
- Термін - 6 місяців
- Засоби - мінімум 8 000 євро на півроку:
переклад
участь у виставках
відрядження
сертифікація
- готовність вносити зміни в виробництво
Виходити на міжнародні ринки цікаво, але пов'язано з певними труднощами. Всі розуміють, що більша частина продукції виробленої в Україні поставлялася в країни СНД, але через багатьох факторів ці ринки стали втрачені. Ринок країн СНД рідко вимагав перекладача, споживачі ринку СНД менш вимогливі, ніж європейці. Якщо дивитися стратегічно, то для розвитку вашого бізнесу необхідно орієнтуватися на євроринки, так як Ринки СНД менш довгострокові.
Виникає складність розуміння європейського законодавства і самих стандартів. Ви можете самостійно вивчити вимоги законодавства, вимоги сертифікації, і спробувати вирішити ці питання, або ж ви можете скористатися послугами професіоналів, сьогодні досить багато компаній починає виходити на євроринки. Приватбанк пропонує Вам скористатися послугами партнерських закладів, які допоможуть Вам вивчити ринок, допоможуть взяти участь у виставках. Виставки допоможуть Вам знайти партнерів на ринку Євросоюзу, і дадуть можливість презентувати свою продукцію, хоча це і не дешевий захід (один стенд на виставці коштує близько 1000 євро), мало розміщення інформації на іноземних ресурсах, що б презентувати Вашу продукцію.
Якщо Ви все ж вирішили йти на іноземні ринки, і Вам потрібна допомога, рекомендуємо Вам звернутися до професіоналів. Клієнти Приватбанку можуть розраховувати на знижку і безкоштовну консультацію компаній партнерів банку. Приватбанк готовий профінансувати ці витрати аж до 270 днів.
Ми пропонуємо ряд сайтів, на яких Ви можете самостійно вивчити вимоги до Вашої продукції тієї чи іншої країни і потреби даної країни до Вашої продукції. На цих ресурсах Ви зможете вивчити поведінку самих споживачів, отримаєте поняття про затребуваність Вашого продукту. Ви можете подивитися споживність певного товару в країні в динаміці протягом року, обсяг експорту та імпорту.
Приватбанк надає послуги обслуговування зовнішньоекономічної діяльності. Мета ПриватБанку - це допомогти вийти Вам на європейські ринки. Після підписання Вами першого контракту Приватбанк допоможе Вам у безкоштовному відкритті рахунку, дасть Вам консультацію про валютний контроль, допоже в митному питанні - оформленні ввезення / вивезення товару.
Як почати експортувати?
Для експорту за кордон Вам необхідно:
- Мати стартовий капітал на ліцензування товарів / послуг, на участь в виставках
- Володіти інформацією про потенційні ринки для продажу
- Знати особливості законодавства, логістику перевезень, менталітет країни, в яку плануєте експорт
- Команда професіоналів допоможе Вам:
- Провести сертифікацію товару / послуги для адаптації під зарубіжні ринки
- Виявити рентабельні зовнішні ринки для експорту
- Знайти конкретних потенційних клієнтів
- Розібратися в іноземному законодавстві і вимогам до експортних товарів / послуг
У Приватбанку працює технологія проведення зустрічей з корпоративними клієнтами. Наш менеджер в зручному для Вас місці і час приїде з презентацією цікавлячих Вас продуктів, відповість на всі Ваші запитання. Тільки після Вашого рішення використовувати ті чи інші продукти Приватбанку наш фахівець приступить до оформлення продуктів, відкриє рахунок, якщо його у Вас немає в Приватбанку. Якщо Ви вже є клієнтом Приватбанку, фахівець відразу приступить до оформлення цікавлячих Вас продуктів.
Обслуговування ЗЕД в Приватбанку:
- Безкоштовне відкриття рахунків в будь-якій валюті світу
- Безкоштовні цілодобові консультації щодо ЗЕД
- Персональний валютний консультант
- Митне оформлення
- В Інтернет - банку «Приват24 для бізнесу» ви можете цілодобово проводити будь-які операції по ЗЕД