Державну реєстрацію нового автомобіля Ви можете здійснити прямо в автосалоні!

 - Суб’єкти господарювання - автосалони, виробники, дилери, дистриб’ютори отримали можливість самостійно реєструвати нові транспортні засоби.

 

 

 

Перша реєстрація авто

 

 

Обираєш омріяне авто і одразу реєструєш в автосалоні!

Перша реєстрація авто – це сервіс МВС завдяки якому покупці нових транспортних засобів мають можливість провести процедуру реєстрації прямо в автосалоні.

 

 

 

 

 

Завдяки постанові КМУ «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» громадяни отримали змогу зареєструвати придбане нове авто прямо в автосалоні та отримати повний комплект документів та номерних знаків без відвідування сервісного центра МВС. Юридична особа та громадяни, які придбали новий транспортний засіб, заощадять свій час та ресурси. Це черговий крок до створення сучасного державного сервісу, який є головною метою реформи МВС. Менше корупційних ризиків, менше часу на оформлення, більш комфортний сервіс.

 

 

Зареєструвати вперше нове авто в автосалоні просто:

1. Отримайте від свого продавця – консультанта документи для сплати за автомобіль та його реєстрацію.

2. Один раз сплатіть за все -  і за авто, і за його реєстрацію. Без відвідування сервісного центра МВС, відділення банку та нотаріусу!

3. Отримавши документи від клієнта менеджер автосалону за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису вносить відомості до єдиного державного реєстру транспортних засобів про реалізацію авто.

4. Адміністратор сервісного центру МВС також за допомогою свого КЕП зі свого робочого місця підтверджує проведення реєстрації авто онлайн.

5. Менеджер автосалону роздрукує свідоцтво про реєстрацію ТЗ та передає його та обрані номерні знаки для встановлення на автомобіль.

 

 

Єдиний державний реєстр транспортних засобів (ЄДРТЗ) - це інформаційна система, яка є функціональною підсистемою єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ (ЄІС МВС), що забезпечує накопичення, використання, узагальнення, зберігання, передачу, захист інформації про зареєстровані транспортні засоби, їх власників (співвласників), належних користувачів, закріплені номерні знаки та реєстраційні документи на такі транспортні засоби.

Ведення ЄДРТЗ здійснюється уповноваженими посадовими особами Головного сервісного центру МВС під час виконання покладених на них функцій та завдань відповідно до законодавства шляхом обробки (унесення, накопичення, використання, узагальнення) інформації в ЄДРТЗ про зареєстровані транспортні засоби, їх власників (співвласників), належних користувачів, закріплені номерні знаки та реєстраційні документи на такі транспортні засоби.

До ЄДРТЗ уноситься інформація про транспортні засоби, що використовуються на вулично-дорожній мережі загального користування і підлягають державній або відомчій реєстрації, відомості про їх власників (співвласників), належних користувачів, закріплені номерні знаки та реєстраційні документи на такі транспортні засоби (об’єкти обліку).

Суб’єкти господарювання, які виявили бажання взяти участь у державній реєстрації нових транспортних засобів, подають особисто або через уповноваженого представника чи надсилають поштою до Головного сервісного центру МВС у паперовій або електронній формі на адресу електронної пошти Головного сервісного центру МВС заяву. Заява складена в електронній формі, та додані до неї документи оформляються згідно з вимогами законодавства у сфері електронних документів.

Головний сервісний центр МВС розглядає подану заяву у строк до 20 робочих днів з моменту її надходження та за результатами розгляду укладає із суб’єктом господарювання відповідний договір або повертає її заявнику.

Суб’єкт господарювання, який уклав з Головним сервісним центром МВС відповідний договір, здійснює:

Реєстрація нового автомобіля в автосалоні

Підготовку документів для передачі до сервісного центру МВС відповідно до типових інформаційних карток адміністративних послуг з реєстрації транспортних засобів, які надаються сервісним центрам МВС

 
Реєстрація нового автомобіля в автосалоні

Установлення особи відповідно до наданих документів, що посвідчують особу

 
Реєстрація нового автомобіля в автосалоні

Установлення особи уповноваженого представника відповідно до наданих документів (у разі звернення власника транспортного засобу через уповноваженого представника) та проведення перевірки його повноважень

 
Реєстрація нового автомобіля в автосалоні

Передачу відповідних документів до сервісного центру МВС через функціональну підсистему єдиної інформаційної системи МВС з урахуванням вимог законодавства у сфері захисту інформації

 
Реєстрація нового автомобіля в автосалоні

Друк та видачу власнику транспортного засобу або уповноваженому представнику свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, видачу номерних знаків, які відповідають установленим вимогам, на підставі оформленого рішення сервісного центру МВС про державну реєстрацію транспортного засобу

 
Реєстрація нового автомобіля в автосалоні

Видачу власнику транспортного засобу або уповноваженому представнику належним чином оформленого рішення сервісного центру МВС про відмову в здійсненні державної реєстрації транспортного засобу із зазначенням підстави (підстав) для такої відмови

 
Реєстрація нового автомобіля в автосалоні

Уповноваженні дилери (автосалони) на первинну реєстрацію транспортних засобів, які уклали з Головним сервісним центром МВС відповідний договір, забезпечуються бланками свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та номерними знаками в порядку, встановленому МВС.

 

  

 

 

Часті питання:

 

 

Що вважається першою реєстрацією авто?

 - Що вважається першою реєстрацією авто?

Перша реєстрація транспортного засобу передбачає першу постановку на облік нового авто, яке раніше не було зареєстроване на території України.

 
Який порядок сплати збору?

 - Який порядок сплати збору?

Крім сплати за послугу сервісного центру та бланки, при першій реєстрації власник автомобіля зобов’язаний сплатити збір у Пенсійний фонд. Якщо авто куплене в автосалоні, воно, відповідно, розмитнене, тому збір у Пенсійний Фонд вираховується лише від вартості автівки. Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування з вартості легкового автомобіля сплачується без врахування податку на додану вартість.

Важливо! При перереєстрації автомобіля пенсійний збір не сплачується.

 
Які транспортні засоби можна зареєструвати в автосалоні?

 -  Які транспортні засоби можна зареєструвати в автосалоні?

Перша державна реєстрація транспортних засобів в Україні проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану певної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов’язковим вимогам правил та нормативів, що підтверджується сертифікатом відповідності, виданим згідно з порядком затвердження конструкції транспортних засобів, їх частин та обладнання, або відомостями Державного реєстру сертифікатів відповідності транспортних засобів, виданих уповноваженими органами або органами із сертифікації, та реєстру виданих сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання, що формується за повідомленнями уповноважених органів, і сертифікатів відповідності нових транспортних засобів, виданих виробником.

 

 
У яких випадках неможливо провести першу реєстрацію?

 - У яких випадках неможливо провести першу реєстрацію?

Державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів, крім випадків вибракування їх у цілому, без ідентифікаційного номера або із знищеними, пошкодженими (один чи кілька символів номера візуально не визначаються) чи підробленими (змінено один або кілька символів номера, замінено панель (табличку) або частину панелі (таблички) з номером) ідентифікаційними номерами складових частин (кузова, шасі, рами) не допускається. Перша державна реєстрація таких засобів, а також ввезених на митну територію України транспортних засобів, що розшукуються правоохоронними органами інших держав, не проводиться.

У разі пошкодження ідентифікаційного номера перша державна реєстрація транспортних засобів проводиться тільки після експертного підтвердження справжності ідентифікаційного номера.

 

 
Які відомості про власника транспортного засобу вносяться до реєстру при реєстрації автомобіля?

 - Які відомості про власника транспортного засобу вносяться до реєстру при реєстрації автомобіля?

1) прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження;

2) повне найменування та ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (для юридичних осіб);

3) адреса реєстрації місця проживання фізичної особи або адреса місцезнаходження юридичної особи;

4) назва, серія (за наявності), номер, дата видачі документа, що посвідчує особу, та найменування органу, який його видав;

5) реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону).

 

 
Які відомості про транспортний засіб до реєстру при реєстрації автомобіля?

 - Які відомості вносяться про транспортний засіб до реєстру при реєстрації автомобіля?

1) марка;

2) модель;

3) тип (за призначенням);

4) тип (за конструкцією);

5) категорія;

6) тип кузова;

7) колір;

8) рік випуску;

9) номерний знак;

10) кількість дверей;

11) кількість місць;

12) номер кузова;

13) номер рами (шасі);

14) ідентифікаційний номер (VIN);

15) номер двигуна;

16) об’єм двигуна;

17) потужність двигуна (за наявності такої інформації в поданих документах);

18) кількість циліндрів (за наявності такої інформації в поданих документах);

19) вид пального;

20) екологічні норми (за наявності такої інформації в поданих документах);

21) маса без навантаження;

22) повна маса;

23) показники одометра (за наявності такої інформації);

24) дата першої державної реєстрації;

25) дата державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку;

26) серія, номер та дата видачі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (тимчасового реєстраційного талона);

27) особливі відмітки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;

28) реквізити документів, що підтверджують правомірність придбання, отримання, увезення, митного оформлення;

29) реквізити документів, що підтверджують відповідність конструкції встановленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів (за наявності).

 

 

 

 

 

 

Посилання:

Порядок державної реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів

Порядку забезпечення суб'єктів господарювання бланками свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та номерними знаками

Порядок ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів

Положення про Єдиний державний реєстр транспортних засобів